Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Jako były użytkownik m43 to zasadniczo zgadzam się z tym co napisał @merkator,
    Do listy plusów dodatnich omd em10 dodałbym:
    - to o czym wspomniałeś tj. stabilizację matrycy
    - dojrzałość systemu - możliwość poszukania szkieł spoza Olympusa

    Do plusów ujemnych dodałbym:
    - słaby AF (przez słaby rozumiem znacznie mniej skuteczny niż D3xxxx)

    Natomiast co do zastanawiania się co dalej będzie na rynku, to raczej nie stawiałbym na Canona, który traktuje bezlusterkowce również na zasadzie "zaistnienia na rynku" a nie jako pełnoprawny, zastępujący lustrzankę produkt. Odpowiedź Nikona jakakolwiek by nie była, będzie obarczona problemami wieku dziecięcego, a i niewykluczone że wypuszczając swojego bezlusterkowca APSC Nikon zadba o to aby: nie stanowił za zbytniej konkurencji dla lustrzanek, z dużym prawdopodobieństwem zadba aby był nowy bagnet (obym się mylił).
    Tak więc pozostaje ci Olek, Sony, Fuji

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie m4/3 to fajna opcja jeśli ktoś potrzebuje tani dobry aparat z kitem i jedną jasną stałką, żeby rozwijać taki system to nie widzę sensu, istotna sprawa to też stan używanych tych aparatów, porównując to do lustrzanek nikona to tragedia.
    Olympus i Panasonic w modelach najtańszych pożałował na jakości materiałów, oglądałem parę używanych na olx i nie udało się kupić, pęknięcia, trzeszcząca obudowa, wytarte napisy, zniszczone ekrany, luzy na mocowaniu, kłopoty z przyciskami i pokrętłami, zastanawiałem się czy to czasem nie robią im w jakiś tanich chińskich fabrykach.
    W lustrzankach nikon czy canon takiej tragedii nie ma, gumy odklejające się i losowe uszkodzenia ale to nadal dużo solidniejszy sprzęt.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    Jako były użytkownik m43 to zasadniczo zgadzam się z tym co napisał @merkator,

    Do plusów ujemnych dodałbym:
    - słaby AF (przez słaby rozumiem znacznie mniej skuteczny niż D3xxxx)
    Napisałeś to o czym zapomniałem, ale moja ocena jest zupełnie odmienna. Tak szybkiego AF jaki miałem u pasikonika to mają może lustra z górnej półki. W dobrych warunkach oświetleniowych to był ułamek sekundy. Ponadto: albo trafił w 100%, albo totalnie spudłował a problem BF czy FF nie występuje.

    Potrzebowałem sprzęt który bez flash'a zdobi dobre zdjęcie w trudnych warunkach oświetleniowych, niestety ISO powyżej 400 degradowało obrazek i co dalej nie muszę wspominać. Chłodna kalkulacja finansów pokazała, że taniej będzie całkowicie zmienić system niż inwestować w nowsze korpusy m4/3 i jaśniejsze szkła. Z moich wyliczeń różnica była około 20-30% na korzyść systemów lusterkowych, ale to było 3 lata temu dziś te kalkulacje mogą wypaść całkiem inaczej.

  4. #14

    Domyślnie

    Można zmienić system lub dokupić inny aparat. Ostatnio sporo na ten temat myślałem i po kolei z rozgrywki odpadł Fuji i Olympus. Podyktowany postulatem żony o lekki zestaw w góry zaproponowałem Nikon D610 z obiektywem Nikkor 28mm 2.8 D. Dodałem jeszcze filtr PL-C UV Hoya. Od czasu Nikona P6000 jej zdaniem nie miała poręczniejszego sprzętu. Zdjęcia, które ta konfiguracja dała są również bardzo miłe dla oka.
    Moc chęci, nie wiele talentu

  5. #15

    Domyślnie

    @merkator, a to był panasonik z DFD czy bez? Ja opisywałem konkretnie omd em10 mk1. Po prostu AF ustawiał sobie różnie czasem dobrze czasem pudłował, a w szczególności z dynamicznymi scenami nie radził sobie w ogóle. Zachowanie AF było takie, jak je kwalifikuję, jak "typowe" dla detekcji kontrastu.
    Niemniej z punktu widzenia pytającego to warto sobie zrobić chłodną kalkulację: koszt zmiany systemu - koszt nowego body + koszt 2-3, mniej lub bardziej docelowych obiektywów vs pozostanie w obecnym systemie i dokupienia lepszych szkieł i/lub body.

  6. #16

    Domyślnie

    Chyba bez DFD, konkretnie staruśki Lumix DMC-G10. Więc masz wyobrażenie jak wcześnie wszedłem w ten system Standardowy G Vario 14-42 dokąd było względnie jasno dawał przyjemny obrazek a G Vario 45-200 mimo że nie najjaśniejszy, to w pełnym zakresie ogniskowych dawał żyletę a stabilizacja działała wyśmienicie. Gdybym kiedyś wracał do tego systemu, warunkiem są lepsze matryce, to G vario 45-200 ponownie znalazł by miejsce w mojej torbie. Ciężko w innych systemach znaleźć tak dobre tele za tak niską cenę. Ze stałek panasonic'a fajna jest G 20/1.7 szybka i ostra. Do grona szkieł "must have" można zaliczyć właśnie jego, oraz DG 42.5/1.2 sygnowaną przez Leica.
    Z korpusów panasonikowych dopiero DMC-G7 i nowsze mają w miarę przyzwoitą matrycę oraz olkowa seria OMD, starszych konstrukcji raczej bym nie polecał. Chyba że DMC-GM5 jako coś małego dla turysty górskiego kiedy każdy gram się liczy.
    Warunkiem szybkiego i bezbłędnego działania AF było korzystanie tylko z punktów krzyżowych a w szczególności tylko z jednego - środkowego i to w trybie AF-S. Pomiar AF-C i korzystanie ze wszystkich punktów AF powodowało, że AF myszkował.
    Weźcie pod uwagę, że jestem subiektywny w ocenie m4/3, inni mogą mieć zupełnie inne zdanie.
    Ostatnio edytowane przez merkator ; 16-02-2017 o 21:17

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    ...
    I pytanie na koniec, wg CIPA w zakresie aparatów z wymienną optyką, podział tortu jest następujący: Canon - 50% , Nikon następne 25%, Pentax chyba 10 %, potem Sony z bagnetem alfa, i dalej całe m4/3 chyba około 2-3% ???
    Nie wdając się w szczegóły procentowe bo mogłem się trochę pomylić, dlaczego tak wygląda rynek ??? Przeanalizuj to pod kątem jakości zastosowanych matryc i uzyskiwanego obrazowania
    ...
    Zgadzam się co do myśli przewodniej i wniosków, oraz rzędów wielkości przytoczonych danych. Niemniej jednak występuje tu pewien paradoks, który przeczy regule. Canon ma najgorsze matryce. W Nikonach, Sony, Fuji, Pentaxie, nieistniejącym już Samsungu, jakość matryc, jakość obrazka, możliwości w postprodukcji, są znacznie większe. Sprawa dyskusyjna z matrycami u4/3, które cierpią z powodu swojego mniejszego rozmiaru. A jednak Canon sprzedaje się najlepiej. Smutne to trochę i niestety prawdziwe.
    Zanim ktoś poda argument, że nie tylko matryca się liczy... Tak, najbardziej liczy się obróbka. Powyżej 50% w odbiorze zdjęcia. Później szkło i matryca, która obecnie zastępuje film. Obie rzeczy tak pewnie po pozostałe 25%. Z czego matryca ma jeszcze wpływ na postprodukcję, stąd także jej dodatkowy, pośredni wpływ.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ocierałem się dość długo o marketing/sprzedaż w rtv i agd, wiem że nazwa firmy i samo logo jest istotniejsze niż to co dany sprzęt oferuje, oczywiście jest duża grupa ludzi, którzy podchodzą do zakupu bardzo jak się to mówi "theorycraft" i wybiera najlepsze bez sugerowania się producentem.
    Logo canon dla wielu jest magią niewytłumaczalną

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar largo
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    las na Mazowszu
    Posty
    115

    Domyślnie

    @Zaicev Jak lubisz manualną 50/2 (to tak, jak ja), sprzedaj d3100, kup używany D7000 (wada - gabaryty). Po prostu - finansowo lepiej na tym wyjdziesz, niż pchać się w system przeceniony i przereklamowany przez e-blogerów i tzw. ambasadorów.
    Mnie też podoba się Olympus, ale co z tego, jeśli jest przeceniony i przereklamowany. Wszystko rozbija się o koszty, no chyba że nie mają znaczenia.
    Z drugiej strony, najlepiej nie czytać porad i wybrać to co się podoba, ale wtedy nie da się ocenić obiektywnie...

    Ja tam osobiście nie wstydzę się loga z firmą od lodówek, przynajmniej na ulicy nie rzuca się w oczy, a nawet wzbudza lekką pogardę
    | D5200 | N60/2.8D |

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi.

    To teraz żeście mi narobili mętliku w głowie fakt jak zostanę przy Nikonie wyjdzie to zdecydowanie taniej lepiej kasę na podróże przeznaczyć.
    Zmiana puszki też wyjdzie taniej oczywiście biorę pod uwagę tylko i wyłącznie używane sprzęty ale jak bym został przy obecnym systemie to bym się jeszcze jakiś czas pomęczył z tym 3100 i może faktycznie zainwestować w szklarnię a i może na jakieś filtry zostanie kasy.
    Teraz tak jeszcze teoretycznie zapytam jak już temat się kręci, obiektywy też chcę używane kupić powiedzmy kwota max to ok 3000zł
    Moje preferencje to zoom ok. 17-50 mm ze światłem najlepiej 2.8 ewentualnie 17-70 mm ale jak lepszy zdecydowanie optycznie będzie o mniejszym zakresie a w podobnej kwocie to wystarczy.
    Oraz drugi to jakaś jasna pięćdziesiątka najlepiej f1.4 od biedy 1.8 przyszłościowo jeszcze coś szerokiego ale to przyszłość.
    Jak wygląda bezpośrednia konfrontacja Nikkora, Sigmy i Tamrona w co się pakować czy nie ma większego znaczenia?
    A i jak bym kupował to raczej w sklepie z linku poniżej bo planuję sobie zrobić tam wycieczkę bo sporo sprzętu w jednym sklepie
    http://www.interfoto.eu/

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu help
    By art_killer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 21:20
  2. Zmiana systemu
    By d_zbik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 13:11
  3. Zmiana systemu Canona na Nikona
    By Dr Eko in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 10:36
  4. Zmiana systemu - Z czym ugryźć Nikona?
    By Dudi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 01:38
  5. Zmiana systemu, z Pentaxa na Nikona.
    By Konrad G. in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 04-08-2005, 12:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •