Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Softbox do lampy błyskowej SB910

    Możecie mi pomóc namierzyć softbox do sb900/910?

    Na popularnym portalu trafiam głównie na malutkie dyfuzory, a jeśli już jest coś nieco większego to przeważnie w kwadracie.
    Chodziło by mi o coś takiego:
    https://www.adorama.com/glsbsm38pp.html
    Ale w miarę możliwości nieco taniej.

  2. #2

    Domyślnie

    Moze coś takiego

    https://fripers.pl/p/softbox-osmioka...i-70cm-bowens/

    Jestem z niego zadowolony, mocowanie Bowens to i do studyjnej podepnę i zabiorę ze sobą, mało miejsca zajmuje, polecam


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Nikon D4S, D7100, N-24-70/2.8, S-70-200/2.8, N-50/1.8, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    To nie jest soft do SB-910, a okta z mocowaniem Bowens, jedynie w zestawie jest uchwyt do lamp reporterskich.
    Tu masz oktę 90cm:
    https://fripers.pl/p/softbox-osmioka...taz-freepower/
    A tu uchwyt do lampy:
    http://allegro.pl/uchwyt-do-lamp-sys...663542706.html
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież napisałem ze to mocowanie Bowens, raczej łatwo sie domyśleć iż potrzeba adaptera do Sabiny chodziło mi raczej o sam modyfikator


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Nikon D4S, D7100, N-24-70/2.8, S-70-200/2.8, N-50/1.8, SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    O coś takiego chodziło

  6. #6

    Domyślnie

    Jestem nowy na forum więc: Cześć wszystkim


    Pozwolę sobie na podłączenie do wątku.
    Mam podobny dylemat.
    Generalnie problem jakie mocowanie wybrać i kwestia rozmiaru.

    Mocowania to 3 opcje:
    1. softbox parasolkowy z drutem jak parasolka i świecisz w wewnętrzny odblyśnik.
    2. Softbox parasolkowy, który składa się jak parasolka ale ma mocowane bowens.
    3. Softbox reporterski który składa się jak blenda.

    W przypadku octy te same opcje. Poza trzecią.


    Pierwsza opcja przekonuje mnie z uwagi, że lampa systemowa ma palnik schowany, więc jak strzela w odblyśnik to się światło ładnie rozproszy, gdzie w wypadku świecenia na wprost nie jestem pewien czy strumień światła wypełni softbox równe dobrze. Plus mniejsza szansa na tzw. hot spot na środku i jeszcze są mocowana na 3 lampy.

    Wątpliwość: jakość wykonania i myślę, że mały kąt pochylenia.

    Opcja 2: Plus to mocowanie bowens które jest niby bardziej uniwersalne.
    Minus są droższe i nikt nie pokazuje jak włożyć kilka lamp, są niby uchwyty bowens z takim "adapterem" na 4 lampy ale nie wygląda to solidnie, oraz świeci na wprost, no i nigdzie nie widziałem zdjęć na których ktoś rzeczywiście włożył tam 4 lampy, albo nawet 3.

    3 opcja:
    Softbox reporterski, mocowanie bowens, łatwo się składa, świeci na wprost, i nie wiadomo jak włożyć 3, 4 lampy.

    Cena: pierwszy około 100zl. Drugi i trzeci ok 2 razy tyle.


    Rozmiar to kolejne pytanie:

    Dużo osób kupuje 60x90 lub octe 80cm lub 95.
    Jednocześnie każdy z doświadczeniem pisze, że do całej postaci minimum 80x120, a octa min 120, plus dodają, że jedną lampą tego nie oświetlisz, co wraca do problemu jak włożyć tam tam bezpiecznie i wygodnie kilka lamp.

    Dużo znaków zapytania.
    Jeśli ktoś potrafi rozjaśnić będę wdzięczny i myślę, że autor również. Bo to ten sam problem tylko go jeszcze bardziej skomplikowałem.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez zaralleg ; 16-02-2017 o 14:28

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaralleg Zobacz posta
    1. softbox parasolkowy z drutem jak parasolka i świecisz w wewnętrzny odblyśnik.
    3. Softbox reporterski który składa się jak blenda.
    Stawiałbym na to, zależnie od potrzeb (nie zawsze chce się mieć bardzo równe, miękkie światło, ale goła lampa też nie zawsze się sprawdza). Problem z pochylaniem w (1) załatwiasz dokupując do statywu albo małą "przedłużkę" z przegubem, albo mały "boom", wtedy przegub na którym pochylasz lampę nie znajduje się wewnątrz softboxu, i Cię nie ogranicza. Zobacz http://flashhavoc.com/wp/wp-content/...om_12g1800.jpg
    Zareklamuję blog forumowicza http://jacekwphoto.blogspot.com/ - znajdziesz tam omówienie różnych sprzętów, które można połączyć z lampami.
    Poczytaj tez inny dział tego forum, chodzi o Lampy błyskowe
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 16-02-2017 o 16:01

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja polecam mocowanie bowens do lamp reporterskich bo można do tego mocować setki różnych modyfikatorów z mocowaniem bowens, a używanych tez nie brakuje na rynku, lampa jest dobrze w tym mocowana, dostęp jest do ustawień co też wygodne.

    Ostatnio edytowane przez ksh ; 16-02-2017 o 16:03

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę, że poświeciliście swój czas.

    Może ktoś inny skorzysta również czytając ten wątek.

    R_m napisałeś, "nie zawsze chce się mieć równomierne światło" co zdaje się potwierdzać cytowany p. Jacek Woźniak. Ponieważ na 3 stronie działu jest temat: "softbox 80x80" i tam P. Jacek odpowiedział, że światło w sofcie w którym lampa świeci "w tył" moja propozycja nr.1 światło będzie się rozchodziło nierównomiernie, i wypada gorzej w stosunku do softboxu reporterskiego którego nazwałem propozycją nr.3. gdzie światło przechodzi przez 2 dyfuzory.

    Zacznę więc od tego.
    Co znaczy nierównomiernie?
    Jak bardzo zauważalne są różnice?
    Czy to znaczy, że nie da się zrobić dość profesjonalnie oświetlone sceny przy użyciu tego modyfikatora?
    Prawdę mówiąc myślałem, że on ma przewagę, bo na mój "chłopski rozum" światło uderza w środek, odbija się od ścianek i przez to nawet przy nazwijmy "ukrytym" palniku lampy systemowej, światło ładnie sobie "pobuszuje" w softboxie i w miarę równo pokryje warstwę dyfuzyjną. Podczas gdy mniemałem, że w softboxie z mocowaniem bowens światło nie "wypełni" softboxu odpowiednio?

    Mam więcej pytań, które wielu amatorów napewno trapią, jednak pozwolę sobie zadawać je stopniowo, żeby nie namieszać zbytnio.

    Dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez zaralleg ; 16-02-2017 o 19:41

  10. #10

    Domyślnie

    Duży modyfikator ustawiony blisko oświetlanego obiektu da miękkie światło (z małym kontrastem) na całym obiekcie. Ustawiony w tym samym miejscu mały modyfikator da większe kontrasty, bardziej "twarde" światło, i jego natężenie nie będzie takie samo na całym obiekcie, będą większe różnice w porównaniu z większym źródłem. Fotograf dobiera to zależnie od potrzeb, raz może Ci zależeć na jednym efekcie, a raz na drugim, dlatego nie traktowałbym softboxu reporterskiego 60x60cm jako alternatywy dla np. parasolki-softboxa 110 czy nawet 150cm, to są różne źródła światła, dające inny efekt.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Palnik lampy błyskowej
    By asche in forum Serwis
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 17:54
  2. bezprzewodowe wyzwolenie lampy sb910
    By pawcio0404 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 22:54
  3. Softbox pod lampę sb910
    By raf1313 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 12:47
  4. Przenośny softbox do lampy błyskowej
    By Zbigniew in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 23:22
  5. Zasilanie lampy błyskowej
    By ropusz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 10:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •