Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    ja korzystam w plenerze z lampy studyjnej z aku 400ws mogło by byc 600 ale quantum dp600 nie była dostępna a bardziej nie był dostępny aku do tej lampy i kupiłem Powerlux VT-400P AC/DC, do mojego zastosowania super wyrabia na iso 100 1/8000 1.8 czyli do zdj portretowych jak najbardziej się nada w pełnym słońcu z octa 120 z 2 szmatami np:

    https://500px.com/photo/169590011/ha...ser_id=4771502

    zapas mocy jeszcze był
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  2. #22

    Domyślnie

    Witam po kilku dniach przerwy.
    Nie zostawiłem tematu, zwyczajnie praca mnie trochę pochłonęła.

    Zobacz dokładnie zdjęcia. Bezpośrednio nad przegubem masz otwór ze śrubą, w ten otwór możesz włożyć metalowy pręt, i na jego końcu powiesić przeciwwagę, tak jak w tym: http://www.phottix.com/index.php/pl/...l?options=cart (to coś sterczące, z oczkiem na końcu).
    18-
    Wybaczcie nie zauważyłem. Masz rację, wystarczy kawałek "pręta", a Jacek napisał nawet, że i bez niego się obejdzie. Pytanie wyjaśnione.

    Co do reporterówek w jednym sofcie, ja zmieściłem 5 z octę 120cm, ale typowo parasolkowa nie z bowens (ostatnia fota): http://jacekwphoto.blogspot.com/2015...sesji-dla.html
    Ekstra. Właśnie o czymś takim myślałem, możesz Jacku zrobić kiedyś zdjęcie z przodu i z boku, żebyśmy mogli lepiej zobaczyć jak to zamocowałeś?

    Żeby sterować Godoxem/Quadralite zdalnie potrzebujesz dedykowanego nadajnika.
    Tak, jednak ja tylko przytaknąłem R_m, że godox może być dobryn wyborem dla kogoś kto buduje zestaw oświetleniowy od zera. Więcej osób czyta temat, może ktoś się zdecyduje na takie rozwiązanie. Dla mnie wygląda rozsądnie. Ja jednak mam już te 2 lampy 600ex rt z wyzwalaczem Yongnuo Yn-e3-rt, więc nie będę mieszał systemów, dokupię ewentualnie 2 do 3 lampy. I wszystkie mogę odpalić wtedy Yn-e3-rt, oraz mam dostęp do ustawień na tym wyzwalaczu, więc mogę zmieniać ustawienia nie podchodząc do lamp i nie "rozbierąc" softboxu.
    Plus jak Jacek pisał za niewygorowaną cenę mam 5 źródeł światła, które mogę wykorzystać do nauki pracy z kilkoma modyfikatorami w "studio" za co musiałbym słono zapłacić opierając ten zestaw na tylu lampach studyjnych.
    A jeśli chce iść w plener, to pakuje wszystkie na raz do modyfikatora i mogę się nawet pod światło bawić.
    Rozwiązanie nie jest idealne, żadne nie będzie, ale daje spore pole manewru, za rozsądną cenę.
    Są inne, może lepsze, ale już zacząłem tak, to nie ma sensu tego sprzedawać, i kombinować od początku, przejdę na nikona, albo studyjne to te sprzedam, tanio kupiłem, majątku nie stracę
    A tym, że firmy jak nawet yn zmieniają rozwiązania, to nawet lepiej, przejdą na 622, to może to co mam stanieje i zaoszczędze dokupując lamp, przecież na zdjęciu nie będzie widać, że nie mam najnowszego wyzwalacza.
    A zestaw oparty na tych samych lampach będzie kompatybilny.


    ja korzystam w plenerze z lampy studyjnej z aku 400ws mogło by byc 600 ale quantum dp600 nie była dostępna a bardziej nie był dostępny aku do tej lampy i kupiłem Powerlux VT-400P AC/DC, do mojego zastosowania super wyrabia na iso 100 1/8000 1.8 czyli do zdj portretowych jak najbardziej się nada w pełnym słońcu z octa 120 z 2 szmatami np:

    https://500px.com/photo/169590011/ha...ser_id=4771502

    zapas mocy jeszcze był
    Jestem pod wrażeniem.
    Kolejna propozycja do rozważenia dla czytelników.
    Chyba trochę cięższa niż propozycja R_m, porównywalna pewnie do mojego pomysłu z 4/5 lampami, jednak dla mnie minus, że jedno źródło światła, co ogranicza możliwości nauki z kilkoma modyfikatorami.
    A jak pokazał Jacek, 4 lampy w południe też dadzą sobie radę.
    Ostatnio edytowane przez zaralleg ; 23-02-2017 o 00:46
    T11-20 f2.8, T17-50 f2.8, C50 f1.4, T60 f2 macro, 2xYN600ex rt plus wyzwalacz Yongnuo Yn-e3-rt, 2 parasolki srebrna i biała 150cm, 2 parasolki transparentne 110cm. Blenda b duża, średnia i mała.

  3. #23

    Domyślnie

    moje mocowanie wygląda następująco:
    - uchwyt na 3 lampy zamontowany bezpośrednio na pałąku parasolki (nie na statywie, całość się trzyma tylko na śrubie mocowania parasolki)
    - uchwyt domowej roboty (blaszka z dziurami i dwiema zimnymi stopkami) na uchwycie phottix varos xs, przez który również przechodzi pałąk parasolki i blokuje zsunięcie się potrójnego uchwytu (który sam się nie zsuwa, ale jest zabezpieczenie) i jest mocowany na statywie

    stare uchwyty na 3 lampy miały słaby gwint i ciężki modyfikator wyłamał mi gwint, więc nie mogłem go mocować na statywie, nowa wersja ma wzmacniany gwint już
    dlatego używam aluminiowego uchwytu parasolkowego, który bierze na siebie ciężar modyfikatora na statywie, a potrójny uchwyt tylko "wisi" na pałąku parasolki

  4. #24

    Domyślnie

    @zaralleg

    1. Nie wiem czy uparte trzymanie się koncepcji jednolitej platformy ma sens. A właściwie to wiem - nie ma sensu. Nie zwiększa to możliwości tylko pomniejsza.
    2. Przeanalizuj na początek sensowność zwiększania mocy poprzez dokładanie kolejnych lamp. Używając 2 zamiast jednej zyskujesz 1 EV, dokładając 3-cią już tylko 0,5 EV, a kolejne 2 dodadzą już tylko 2/3 EV. Wniosek jest z tego taki, że 2 (no może 3 sztuki) mają jakiś sens ale więcej nie. Mówię o opcji z jednym źródłem oświetlenia
    3. Pracując z lampami o słabej mocy w plenerze w zasadzie możemy traktować je jako uzupełnienie światła zastanego (no bo go raczej nie przykryjesz) więc oznacza to wprowadzenie tylko jednego kierunku (a tu już pisałem że nie warto przekraczać 2-3 jednostek).
    4. Praca w studio z lampami reporterskimi wymaga sporego doświadczenia i siłą rzeczy to namiastka oświetlenia kompaktowego (tempo i jakość światła).
    5. 5 lamp reporterskich może być optymalnych na robocie wyjazdowej we wnętrzach w miejscu gdzie jest kłopot z zasilaniem i jest niewielka robota do wykonania. Tylko wtedy.

    Reasumując
    Pod katem pracy w plenerze i studio jak zestaw rozwojowy można kupić:
    - 2(3) lampy reporterskie, jako uzupełnienie 3(2) lampy studyjne w tym jedną lepszą i drugą najtańszą
    - 2(3) lampy reporterskie, jako uzupełnienie 3(2) lampy z dużymi akumulatorami (przenośne), ideałem byłoby zakupienie silnej akumulatorowej lampy pierścieniowej o mocy od 400 Ws

    Można nawet ograniczyć się do 4 jednostek: - 2 lampy reporterskie, 2 lampy studyjne w tym jedną lepszą i drugą najtańszą - wtedy koszt (bez modyfikatorów) nie wzrośnie w stosunku do 5 prostych lamp reporterskich. Możliwości manewru byłyby za to nieporównywalne.

    Do dyskusji taki zestaw:
    - lampa reporterska
    - lampa pierścieniowa 400 Ws zintegrowana z akumulatorem
    - lampa kompaktowa 400 Ws (szybka i z dużą regulacją)
    - lampa kompaktowa 300 (200) Ws (najlżejsza)

    Taki zestaw oczywiście przekracza sporo budżet (koszt lampy pierścieniowej jest znaczny) ale realnie pozwala zrealizować pracę w studio (bezproblemowo), reportaż we wnętrzach (doskonale, nawet z wykorzystaniem dodatkowego oświetlenia tylnego planu) i pracę w plenerze (z lampą pierścieniową na aparacie ale też na statywie). To ostatnie jest trochę kompromisowe ale i tak bez porównania lepsze jak 5 lamp reporterskich. Nie mówię, ze 50 m przedłużacz pozwala pracować z lampami kompaktowymi (o ile nie jest się w środku lasu).

    Reasumując elastyczność zaproponowanych zestawów jest ileś razy większa jak uparte trzymanie się założonej koncepcji reporterskiej. Określenie "studio w plecaku" ładnie brzmi ale to pobożne życzenie.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaralleg Zobacz posta
    Plus jak Jacek pisał za niewygorowaną cenę mam 5 źródeł światła, które mogę wykorzystać do nauki pracy z kilkoma modyfikatorami w "studio" za co musiałbym słono zapłacić opierając ten zestaw na tylu lampach studyjnych..
    A jaką to masz różnorodność w modyfikatorach, jeśli chcesz mieć ich 5, po jednej lampce reporterskiej w każdym? Softboxy, różniące się nieznacznie rozmiarami i żle wypełniające światłem (1 lampka) taki softbox? W dodatku nie popracujesz wtedy na zbyt przymkniętych przysłonach (choć ... można, podnosząc ISO).

    Z tym co napisał Wujot się zgadzam, jedynie ten fragment widze inaczej
    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Do dyskusji taki zestaw:
    - lampa reporterska
    - lampa pierścieniowa 400 Ws zintegrowana z akumulatorem
    - lampa kompaktowa 400 Ws (szybka i z dużą regulacją)
    - lampa kompaktowa 300 (200) Ws (najlżejsza)
    lampa pierścieniowa pojawia się w tym zestawie zbyt szybko (a jest droga), lepiej kupić chyba kolejną lampę kompaktową z zasilaniem akumulatorowym, na zwykłe modyfikatory bowensowkie.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Z tym co napisał Wujot się zgadzam, jedynie ten fragment widze inaczej
    lampa pierścieniowa pojawia się w tym zestawie zbyt szybko (a jest droga), lepiej kupić chyba kolejną lampę kompaktową z zasilaniem akumulatorowym, na zwykłe modyfikatory bowensowkie.
    Dlatego napisałem - do dyskusji

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #27

    Domyślnie

    moje mocowanie wygląda następująco:
    - uchwyt na 3 lampy zamontowany bezpośrednio na pałąku parasolki (nie na statywie, całość się trzyma tylko na śrubie mocowania parasolki)
    - uchwyt domowej roboty (blaszka z dziurami i dwiema zimnymi stopkami) na uchwycie phottix varos xs, przez który również przechodzi pałąk parasolki i blokuje zsunięcie się potrójnego uchwytu (który sam się nie zsuwa, ale jest zabezpieczenie) i jest mocowany na statywie

    stare uchwyty na 3 lampy miały słaby gwint i ciężki modyfikator wyłamał mi gwint, więc nie mogłem go mocować na statywie, nowa wersja ma wzmacniany gwint już
    dlatego używam aluminiowego uchwytu parasolkowego, który bierze na siebie ciężar modyfikatora na statywie, a potrójny uchwyt tylko "wisi" na pałąku parasolki
    Dzięki @jacek_wozniak wszystko zrozumiałe, miałem już w głowie swoje patenty, ale ten jest prosty i przekonywujacy.

    Cześć @Wujot, fajnie, że się przyłączyłeś.

    1. Nie wiem czy uparte trzymanie się koncepcji jednolitej platformy ma sens.
    Jestem dość uparty, ale tutaj dyskutyje i biorę pod uwagę, że mogę się mylić. Mam swoją wizję którą właśnie poddaję pod dyskusję ( zapewne jej też bronię jako swojej propozycji ).

    A właściwie to wiem - nie ma sensu. Nie zwiększa to możliwości tylko pomniejsza.
    Ale w jakim sensie pomniejsza? Bo, że mamy mniejszą moc w 5 systemowkach niz w 2 (3) studyjnych i 2 (3) systemowych to oczywiste.
    Chyba mnie źle zrozumieliście, moje pytanie nie brzmi: Czy moja propozycja jest lepsza niż Wasze? Raczej czy da radę do nauki rożnych tematów? Albo jeszcze konkretniej, czy umożliwi zrobienie profesjonalnie wyglądającego zdjęcia w studio z wieloma źródłami światła, i w plenerze? Nie konecznie zakładając, że będę fotografował wyłączne latem, w samo południe, w bezchmurny dzień i się mega śpieszył
    Nie wspomniałem, że jestem amatorem i stosunek ceny do mozliwosci bardzo do mnie przemawia. To sprzęt do nauki, a nie komercji gdzie liczy się znacznie czas, niezawodność, powtarzalność, itp. Powinienem był o tym wspomnieć, jednak nie chciałem uszczuplać wartości tematu, skupiając sie ściśle na opcji dla mnie.

    3. Pracując z lampami o słabej mocy w plenerze w zasadzie możemy traktować je jako uzupełnienie światła zastanego (no bo go raczej nie przykryjesz) więc oznacza to wprowadzenie tylko jednego kierunku (a tu już pisałem że nie warto przekraczać 2-3 jednostek).
    No tak, ale jak mam juz te 5 lamp, żeby móc uczyć się pracy z kilkoma żródłami blysku, to mogę je włożyć do softboxa jak zrobił np. Jacek i nie znam się, bo jestem amatorem, ale efekt zadowalający jak dla mnie. I piszę oszczędnie w słowach, żeby mi nie zostało wytkniete, że moje zadowolene wynika z niewiedzy.
    Za ukazanie wzrostu EV dziękuję, bo przyznaję, że nie wiedziałem, że nie wzrasta proporcjonalnie.


    Do dyskusji taki zestaw:
    - lampa reporterska
    - lampa pierścieniowa 400 Ws zintegrowana z akumulatorem
    - lampa kompaktowa 400 Ws (szybka i z dużą regulacją)
    - lampa kompaktowa 300 (200) Ws (najlżejsza)
    Możesz podać konkretny przykładowy zestaw z cenami (lub choćby modele bo ceny są w internecie) kompatybilny ze sobą, żeby każdy mógł zrobić sobie łatwy "rachunek sumienia" czy może przełknąć kwotę, która kryje się, za Twoją propozycją?


    Reasumując elastyczność zaproponowanych zestawów jest ileś razy większa jak uparte trzymanie się założonej koncepcji reporterskiej. Określenie "studio w plecaku" ładnie brzmi ale to pobożne życzenie.
    Kryję sie za Twoim zdaniem wiele konkretów, które do mnie przemawiają, ale stwierdzenie "ileś razy większa elastyczność" brzmi dla mnie dość nieprecyzyjnie


    @Jacek_Z. Cześć Jacku.


    A jaką to masz różnorodność w modyfikatorach, jeśli chcesz mieć ich 5, po jednej lampce reporterskiej w każdym?
    Miło, że o tym wspomniałeś.

    Opowiadam: tak po jednej lampie na modyfikator.( Shooting on a Budget )
    Modyfikatory, które chcialem nabyc na poczatek to: beauty dish, czasza, strumienica, i softboxy (prostokątne/oktagonalne jeszcze nie wiem).
    Zakładam, że do do pierwszych 3 po lampie by wystarczyło, jednak z softboxem może być problem, który właśnie przewidziałeś, zanim zapytałem.
    I tu pytanie, czy mocą jednej lampy 1/1 da radę go wypełnić? (Softbox)
    Nie mówię o zastosowaniu komercyjnym, ale czy da w ogóle radę?

    Ewentualnie myślałem, że jesli nie to można jeszcze inaczej na to spojrzeć.
    Pewnie wszystkich modyfikatorów na raz nie czesto bedę uzywał, więc może można pokombinować.
    Podam przykład:
    Softbox glowne światło - 2 lampy
    softbox kontra - 1 lampa
    czasza na tło - jedna lampa
    Strumienica - jedna lampa
    To tylko przykład.

    I wyrabiam w ten sposob z 4 źródłami światła i 5 lampami?
    Czy głupio myślę?
    W jakich sytuacjach mogę potrzebować więcej niż 1/1 mocy jednej lamy w softboxie? (Bo tylko wypełnienie tego softboxu jedną lampą w studio wydaje mi się problemem).


    lampa pierścieniowa pojawia się w tym zestawie zbyt szybko (a jest droga), lepiej kupić chyba kolejną lampę kompaktową z zasilaniem akumulatorowym, na zwykłe modyfikatory bowensowkie.
    Masz Jacku_Z jakąś swoją propozycję z konkrernymi modelami? Pomoże nam to zobrazować jaki wzrost ceny kryje się, za niezaprzeczalną przewagą (głownie mocy) zestawów jakie tu przedstawiliscie wraz z Wujot- em.

    Jak wspomniałem jestem amatorem, nie upieram się przy systemówkach, bo np. sprzedaję je, jednak nie zarobiłem złotówki na fotografii i może nigdy nie zarobię, nawet na dziś nie planuję, dlatego rozmawiam, żeby sie dowiedzieć jak pobawić się w studio, wydając rozważnie pieniądze zarobione nie z fotografii. To tylko hobby, dodam; nowe, wiec zanim wpakuję w nie spore pieniądze muszę się poważnie zastanowić.

    Pozdrawiam koledzy.
    Ostatnio edytowane przez zaralleg ; 24-02-2017 o 00:46
    T11-20 f2.8, T17-50 f2.8, C50 f1.4, T60 f2 macro, 2xYN600ex rt plus wyzwalacz Yongnuo Yn-e3-rt, 2 parasolki srebrna i biała 150cm, 2 parasolki transparentne 110cm. Blenda b duża, średnia i mała.

  8. #28
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaralleg Zobacz posta
    No tak, ale jak mam juz te 5 lamp, żeby móc uczyć się pracy z kilkoma żródłami blysku, to mogę je włożyć do softboxa jak zrobił np. Jacek i nie znam się, bo jestem amatorem, ale efekt zadowalający jak dla mnie.
    Kilka lamp wsadzonych do softa spowoduje, że w tym sofcie światło zostanie położone OK, równo. Jedna lampa średnio się spisze, chyba, że nałożysz na nią "mydelniczkę", dodasz materiał rozpraszający w środku softa i odwrócisz w ogóle lampkę tak, by świeciła w srebrny odbłyśnik tyłu softboxu. No dobra - ciut przesadziłem, ale łapiesz o czym mówię. Aha - moc takiej lampy (dobre rozproszenie) będzie mała.
    Cytat Zamieszczone przez zaralleg Zobacz posta
    Opowiadam: tak po jednej lampie na modyfikator.( Shooting on a Budget )
    Modyfikatory, które chcialem nabyc na poczatek to: beauty dish, ..
    Beautydish z lampą reporterska to się nie sprawdza. Są takie wynalazki, ale to masakra. Nie dość że są małe, to pozwalają focić tylko z określonego dystansu bo inaczej dają ciemne koło w centrum. Zapomnij o BD z repo.

    Cytat Zamieszczone przez zaralleg Zobacz posta
    I tu pytanie, czy mocą jednej lampy 1/1 da radę go wypełnić? (Softbox)
    Nie mówię o zastosowaniu komercyjnym, ale czy da w ogóle radę?
    ..
    W jakich sytuacjach mogę potrzebować więcej niż 1/1 mocy jednej lamy w softboxie? (Bo tylko wypełnienie tego softboxu jedną lampą w studio wydaje mi się problemem).
    jak mamy odpowiedzieć na to pytanie, jak jest mnóstwo zmiennych, których nie podajesz. Na jakich przysłonach myślisz pracować? 1.4 czy 8.0 ? To ...5 EV różnicy. Jak daleko będzie softobox od tego, co oświetla? Metr czy dwa? To ponad 1 EV różnicy. Czy dopuszczasz podnoszenie ISO, czy chcesz lecieć na "studyjnym" ISO 100? Bo może akceptujesz ISO 800?

    Cytat Zamieszczone przez zaralleg Zobacz posta
    Jak wspomniałem jestem amatorem, nie upieram się przy systemówkach, bo np. sprzedaję je, jednak nie zarobiłem złotówki na fotografii i może nigdy nie zarobię, nawet na dziś nie planuję, dlatego rozmawiam, żeby sie dowiedzieć jak pobawić się w studio, wydając rozważnie pieniądze zarobione nie z fotografii. To tylko hobby, dodam; nowe, wiec zanim wpakuję w nie spore pieniądze muszę się poważnie zastanowić.
    Zapewne zdajesz sobie z tego sprawę, ale mimo to napiszę. Do wykonania pewnych zdjęć z określonym efektem końcowym potrzebny jest pewien sprzęt. NIE ma znaczenia, czy fotografujący jest amatorem czy profesjonalistą, ani czy to hobby czy praca, ani czy chce wydac dużo czy mało kasy i z jakiego powodu.
    Beautydish napędzany lamką reporterską, a beautydish napędzany lampą studyjną to dwa światy. Fizyka nie zna litości dla tych co mówią - ja jestem amatorem i chcę wydac mniej, mogę więć uzyc reporterskiej lampy? No nie.

  9. #29

    Domyślnie

    Dodając do tego co Jacek napisał.
    1. Softbox to urządzenie gdzie odbłyśnik pełni 2 funkcje. Odbija światło na dyfuzor i eliminuje sianie światłem w niepożądanych kierunkach. Ma to sens z lampami o odkrytym palniku rozsyłającymi światło w półsferze. Jak wpakujesz tam zamknięte światło takie jak lampa reporterska to zostaje tylko druga funkcja. Większy sens jest zastosowania wtedy blendy i murzynowania. Umożliwia to pełne pokrycie dyfuzora (bo współczesne softboxy są płytkie) poprzez odsunięcie lampy reporterskiej. Dodatkową korzyścią jest możliwość uzyskania "gorącej plamy", minusem konieczność murzynowania (w małych studiach). Wkładanie zamkniętej lampy do softboxa ma dokładnie taki sens jak założenie parabola na lampę studyjną a na to jeszcze softa.
    2. Regulacja. Fotografuje się z dokładnością do 1/3 EV. Każde źródło światła powinno to umożliwić. Jak rozumiem do 3-4 lamp reporterskich założysz sterownik, który to umożliwia (np YN 622). Akurat koszt sterowników i adaptera będzie kosztował tyle co lampa kompaktowa. A jak nie, to wyciągniesz lampy i na każdej zmienisz moc - po czym za chwilę kolejna regulacja?
    3. Koszt mocy. Sprawdziłem, że kompakty o mocy 300 Ws (mocowanie Bowens) kosztują około 400 zł. Oceniam, że to odpowiednik 4 lamp reporterskich. Koniec końców moc to sprawa podstawowa. A tu jest najtańsza.
    4. Szybkość pracy. Chyba nie ma co rozwijać.
    5. Światło modelujące. Bez też da się pracować ale jednak pomaga. Szczególnie na początku.
    6. Perspektywiczność. Mając lampy studyjne możesz się rozwijać, poznawać zalety kolejnych garnków, stosować plastry. Możesz np dokupić kiedyś BD 70 cm, okty 150 cm. Tak naprawdę dopiero wtedy zaczyna się zabawa.

    A teraz plener.

    Bierzesz tam jedną silną lampę akumulatorową stawiasz na statywie i niczym się nie martwisz bo jak Ci odleci blenda to sprzęt ocaleje. A tak fruwający soft ze stadem lamp? Słabo. No i znów konieczność synchro 4x. Jeszcze lepiej mieć akumulatorową lampą pierścieniową bo tym nawet w tłumie można pracować (dlatego ją kupiłem) ale Jacek pewnie ma rację, że być może za wcześnie.

    Ogólnie to jest dokładnie tak, że rozmawiamy o koniu (a koń jest jako każdy widzi). Czyli o sprawach oczywistych dla każdego fotografa.

    Na zakończenie więc takie porównanie - kupiłeś 5 jednakowych wkrętaków a mogłeś (możesz) kupić jeden krzyżakowy, jeden płaski a do tego 2 systemowe z grzechotką (na bity co je w przyszłości stopniowo dokupisz). Co wybierasz?

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 24-02-2017 o 10:31

  10. #30

    Domyślnie

    . No dobra - ciut przesadziłem, ale łapiesz o czym mówię.
    Łapię Jacku.

    Zapomnij o BD z repo.
    To najtrudniejsze info do zaakceptowania jakie mi uświadomiłeś.

    jak mamy odpowiedzieć na to pytanie, jak jest mnóstwo zmiennych, których nie podajesz
    Odpowiedziałeś Jacku, że bez pewnych wyrzeczeń się nie da.

    Do wykonania pewnych zdjęć z określonym efektem końcowym potrzebny jest pewien sprzęt.
    No niestety, myślałem, że budżetowo z odrobiną ciepliwosci też da radę.
    Obiektywne chyba miałem odrobinę racji, ale i wygląda na to, że się myliłem myśląc, ze wszystkie modyfikatory na poziomie nauki zagrają z systemówkami, bałem się o wypełnienie softboxu jedną sztuką, ale jeszcze większego problemu z beauty dishem chyba nie przeskoczę.


    murzynowania.
    Wybacz @Wujot, wstyd, ale nie znam tego okreslenia. Możesz podlinkować jakieś info o tej technice?

    2. Regulacja. Fotografuje się z dokładnością do 1/3 EV. Każde źródło światła powinno to umożliwić. Jak rozumiem do 3-4 lamp reporterskich założysz sterownik, który to umożliwia (np YN 622). Akurat koszt sterowników i adaptera będzie kosztował tyle co lampa kompaktowa. A jak nie, to wyciągniesz lampy i na każdej zmienisz moc - po czym za chwilę kolejna regulacja?
    Nie, 600ex rt ma wbudowany odbiornik wiec usawienia mam w swoim Yn-e3-rt.

    kupiłeś 5 jednakowych wkrętaków a mogłeś (możesz) kupić jeden krzyżakowy, jeden płaski a do tego 2 systemowe z grzechotką (na bity co je w przyszłości stopniowo dokupisz). Co wybierasz?
    Jak już kupiłem, to niech zostaną, ale nie kupuję już więcej bo nie mam już kasy. Usterka musi poczekać

    Ogolnie zrozumiałem wnioski.
    Chciałem się pobawić z 4 albo 5 źródłami światła, ale na zaproponowane rozwiązania mnie nie stać, bo tylko jedna taka lampa jak np. Quadralite 360 TTL kosztuje 2380 bez sterownika. A to tylko jedno źrodło.

    Narazie zostanę przy moich 600ex, mam do tego 2 parasolki 110cm białe i 2x 150cm (biała i srebrna) oraz blendy. Pouczę się na tym, a może "kiedyś coś"

    Ewentualnie w blizszej przyszłości dokupię jakąś tanią studyjną manualną bez aku albo dwie, alternatywnie jedną studyjną i jeszcze jedną systemową.
    ( polecacie jakieś tanie lampy studyjne, popularne które może można kupić z rynku wtornego?)

    W studio studyjna będzie na kablu, a w plener miałbym 3 systemówki do doświetlania, o przebijaniu slońca narazie zapomnę

    To jedyne wyjscie jakie widzę w osiagalnym budżecie z min 4 źródłami światła.

    Tylko jak będę mial manualną lampę studyjną i systemówki to muszę dodatkowo kupić światłomierz (dodatkowe koszty).
    Przy systemowkach miałbym "sru de lens metering" ttl, no ale cóż.
    Ostatnio edytowane przez zaralleg ; 25-02-2017 o 21:27
    T11-20 f2.8, T17-50 f2.8, C50 f1.4, T60 f2 macro, 2xYN600ex rt plus wyzwalacz Yongnuo Yn-e3-rt, 2 parasolki srebrna i biała 150cm, 2 parasolki transparentne 110cm. Blenda b duża, średnia i mała.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Palnik lampy błyskowej
    By asche in forum Serwis
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 17:54
  2. bezprzewodowe wyzwolenie lampy sb910
    By pawcio0404 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 22:54
  3. Softbox pod lampę sb910
    By raf1313 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 12:47
  4. Przenośny softbox do lampy błyskowej
    By Zbigniew in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 23:22
  5. Zasilanie lampy błyskowej
    By ropusz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 10:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •