Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki R_m.
    Do tego poziomu wtajemniczenia już doszedłem, źle mnie zrozumiałeś.
    Nie miałem na myśli wpływu rozmiaru softboxu i odległości od tematu na charakter światła. Miałem na myśli konkretne konstrukcje, bo zrozumiałem, że opcja zwana tu nr 1 mniej równo oświetla powierzchnię dyfuzora, mniej równo w stosunku do softboxu reporterskiego opcji nr 3.
    Tak odebrałem Twóją wypowiedź, szczególnie, że wcześniej czytałem podobną odpowiedź cytowanego p.Jacka, w innym temacie.

    Całkowicie chwilowo odbiegając od rozmiaru softboxu staram się ustalić przewagę jednego nad drugim w nazwijmy to równomierności pokrycia materiału dyfuzora błyskiem.

    Czy naprawdę reporterski (nr 3) ma przewagę ( i jak wielką, bo jest drozszy) nad opcją nr 1?
    Ze tak powiem krótka piłka czy jak błysnę w nr 1 parasolkowy, a nr 3 reporterski, to w reporterskim materiał będzie równo pokryty błyskiem i ładnie równomiernie oświetli mój "temat", a parasolkowy np oświetli połowę materiału dyfuzora mocniej, a resztę słabiej, albo nie doświetli znacznej części w rogu, itp. co w efekcie da brak kontroli nad światłem i nie równomierne oświetlenie tematu?

    Staram się ustalić czy różnica jest znaczna i czy aby napewno na korzyść reporterskiego?

    Co do rozmiarów to do tego dojdę, chwilowo o przewadze konstrukcji gdybam, nie chce poprostu zrobić haosu w temacie.

    Koesh dziękuję za odpowiedź, nie zignorowałem jej, odniosę się jednak nie chce przeskakiwać w wątkach.
    Ostatnio edytowane przez zaralleg ; 16-02-2017 o 21:18

  2. #12

    Domyślnie

    Różnica jest znikoma, zwłaszcza jeśli użyje się "mydelniczki", która rozsieje światło wewnątrz softa bardziej równomiernie, a wychodząc przez biały dyfuzor te nierówności się w miarę wyrównują i tego aż tak nie widać na zdjęciu.
    Opcja bowens daje równiejsze pokrycie, ale jest droższa i zajmuje więcej miejsca (za to jest stabilniejsza i solidniej wykonana niż większość parasolek).

    Te przedłużacze przegubowe na dwie lampy, które dają lepsze pochylenie, mają regulowane położenie lamp względem środka pałąka, więc można wycelować dwie lampy wewnątrz idealnie w środek srebrnego tyłu parasolki i wtedy pokrycie będzie równe po całości .

    Ja mam najwięcej modyfikatorów o konstrukcji parasolki głównie ze względu na ich małą wagę i kompaktowe rozmiary po złożeniu. Octa 120cm albo parasol 150cm dużo miejsca nie zajmują i nie są wyższe od statywu, więc mieszczą się w torby statywowe przeważnie. Bowensowe modyfikatory mam dwa i są równie fajne, jednak cięższe i samo mocowanie zajmuje sporo miejsca i już nie da się tego schować w byle pokrowiec niestety

    Modyfikatory składane jak blenda są przeważnie niewielkich rozmiarów, więc przydadzą się do portretu, ale do całej postaci mogą nie wystarczyć, chociaż to zależy od efektu i tak Bo śmiało można umięśnione sylwetki fotografować ostrzejszym światłem podkreślającym figurę

  3. #13

    Domyślnie

    Super. Cieszę się, że Pan przyłączył się do dyskusji.
    Moje zdanie co do efektywności się wyklarowało.
    Wszystkie powinny spełnić moje wymagania.
    Oczywiście nie narzucam innym tego zdania.

    Dlatego może możemy tę zamknąć i zwrócić uwagę na inne kwestie.
    Proponuję zamienić zdania A propos mocowań.
    W wypadku użycia jednej lampy kwestia pomijalna zakładam, inaczej mocujemy lampę, jednak oba typy zdają się spełniać swoją funkcję.
    Ale, że w przyszłości chcę jak pewnie wielu forumowiczów się rozwijać, co wtedy z montażem wielu lamp?

    Co do softboxa "parasolki" nr 1 zdążyłem zrobić badanie rynku i są mocowania przegubowe, na 3 lampy dostępne bez problemu, mają klasyczne stopki, są te "przedłużacze" które po dodaniu metalowej poprzeczki mogą zmieścić nawet 5 lamp a napewno 4 w równomiernym ustawieniu względem wnętrza parasolki.
    Widziałem zdjęcia z backstage, ogólnie zakładam "da się".

    (Nawiasem ma ktos link do tych przedlużaczy? Bo widzialem je na zdjeciach szukając rozwiązań, ale nie wiem jak je wpisac w wyszukiwarkę, żeby znaleźć ofertę. Proszę o link albo nazwę polską i angielską, druga nawet ważniejsza bo kupuję w Chinach często.)

    Ale przy reporterskim sofcie nr 3, i tu odniosę się do postu "KOESH" nie mam już tak jasnej wizji.
    Bo jedna lampa super, proste mocowanie, czytałem pozytywne opinie, bowens, więc inne modyfikatory pasują, wyświetlacz odkryty więc łatwy dostęp jeśli ktoś nie używa pilota z możliwością zmiany ustawień, ale jeśli się rozwijamy, chcemy zdjęcia w bardziej słoneczny dzień i chcemy użyć kilku lamp, TO JAK JE ZAMONTOWAĆ?

    Oczywiście, znalazłem adaptery które zaproponował Koesh, mają one opcjonalnie taki śmieszny "wysięgnik" metalowy, na który można zamontować 4 lampy.
    No i super, ale nie znalazłem żadnych przykładów na użycie tego w praktyce, gogle zdjęcia milczą i YouTube milczy, nie sprawdzałem innych ...Tube ale wątpię.
    Są zdjęcia produktu, poglądowe, nawet unboxing na YouTube, ale nie widziałem nigdzie jak ktoś to założył do softboxa z 4 ma lampami, ocenił jak to jest stabilne, czy nie dotyka pierwszego dyfuzora, pokazał jakiś efekt. No nic.
    Bo ogólne te softboxy wyglądają bardzo poręczenie.
    Ale brak danych o mocowanie kilku lamp.
    Na tylko dwie lampy myślałem o bk3 i jedną w stopkę a drugą na niej położyć i kilka gumek recepturek, jednak raczej nie da rady, bo nawet 2 głowy systemówek myślę, że się nie zmieszczą w otwór adaptera, nawet bk3, który ma większą średnicę, nie mówiąc o tym zaproponowanym tutaj.

    Więc rozwiązanie ciągle pozostaje jedno, mocowanie bowens które zaproponował Koesh, z adapterem na 4 lampy, ale ma ktos doświadczenie z tym? Jak to się sprawuje?


    Co do rozmiarów samych softboxów to poruszę ten temat po zamknięciu kwestii mocowań.

    Dzięki koledzy za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez zaralleg ; 17-02-2017 o 00:43
    T11-20 f2.8, T17-50 f2.8, C50 f1.4, T60 f2 macro, 2xYN600ex rt plus wyzwalacz Yongnuo Yn-e3-rt, 2 parasolki srebrna i biała 150cm, 2 parasolki transparentne 110cm. Blenda b duża, średnia i mała.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaralleg Zobacz posta
    jedna lampa super, proste mocowanie, czytałem pozytywne opinie, bowens, więc inne modyfikatory pasują, wyświetlacz odkryty więc łatwy dostęp jeśli ktoś nie używa pilota z możliwością zmiany ustawień, ale jeśli się rozwijamy, chcemy zdjęcia w bardziej słoneczny dzień i chcemy użyć kilku lamp, TO JAK JE ZAMONTOWAĆ?
    Popatrz na problem z innej strony.
    4 lampy sterowane radiowo, mogące pracować z krótkimi czasami synchronizacji (o tym myślisz chcąc robić w słoneczny dzień?), to np. 4x 540zł, plus 16 akumulatorków do naładowania, plus 16 kolejnych, gdybyś intensywnie pracował. Mamy koszt ponad 2000zł i "wiadro" akumulatorków, którymi musisz "zarządzać", nie pomylić kompletów, ładować kilkoma ładowarkami (jedną w ciągu nocy może być trudno).
    A teraz rzuć okiem na http://flashhavoc.com/godox-witstro-...ash-announced/ (są wersje dla Canona i Nikona, u nas lampa jest sprzedawana jako Quadralite 360 TTL, na forum "Lampy błyskowe" była już o nich dyskusja). Cena porównywalna, a wygoda pracy z jedną "skrzynką" a nie z czterema może być większa. Mocowo też wygląda podobnie, lampy reporterskie mają ok. 70Ws, ta ma 360Ws, czyli więcej.
    Są też "studyjne lampy plenerowe" (mocowanie akcesoriów Bowens), zasilane z akumulatorów, albo zasilacze plenerowe do normalnych lamp studyjnych. Niektóre modele tych pierwszych umożliwiają synchronizację z krótkimi czasami naświetlania dokładnie tak samo, jak systemowe lampy reporterskie, w wiele modeli zwykłych lamp studyjnych można wykorzystać do zdjęć z krótkimi czasami poprzez wykorzystanie odpowiednich wyzwalaczy.

  5. #15

    Domyślnie

    Po Polsku trzeba wpisywać "uchwyt na lampy reporterskie", po angielsku "speedligt/speedlite bracket".
    przykłady:
    https://fripers.pl/p/uchwyt-na-3-lam...led-freepower/
    https://fripers.pl/p/przedluzenie-st...11-040-jinbei/

    Z parasolkowymi softami problem kilku lamp raczej nie występuje, bo można nawet kupić małą blaszkę i zamontować dwie lampy na jednej osi samemu. Tak jak wspomniał @r_m, cena odgrywa tutaj sporą rolę, bo przy zakupie wielu lamp do jednego modyfikatora, warto pomyśleć i jednej dedykowanej mocnej. Plusem wielu lamp jest oczywiście posiadanie wielu lamp Możemy wtedy rozbudowywać system w kolejne modyfikatory i stosować bardziej zaawansowane ustawienia i jednocześnie mieć opcję większej mocy w jednym sofcie w plenerze.

    Z mocowaniami bowens jest trochę trudniej. Uchwytów jest mniej i np te co wchodzą do wewnątrz i mogą trzymać 4 lampy nie będą współgrać z softami typu szybki montaż, które również rozkłada się jak parasolkę. Wtedy raczej nie zamontujemy lamp bo na środku jest centralny element tej "parasolki". Musimy wtedy używać tylko softów z rozkładanymi osobno żebrami, co może być uciążliwe, jeśli planujemy częsty transport sprzętu. Możemy to obejść stosując ten potrójny uchwyt na lampy i montując go na centralny pałąk parasolkowy softu "szybki montaż", tylko średnica pałąka jest większa niż standardowa parasolka, więc musimy sami rozwiercić ten otwór, żeby pasował

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki koledzy za wartościowe wypowiedzi.

    Dodam tylko, że tylko teoretyzuję w tym temacie, nie uznaje swoich racji za jedyne słuszne, od pierwszego postu miałem pewne przemyślenia dość precyzyjne, które konfrontuje z Waszymi doświadczeniami, co pozwoli mi i czytelniką na wyrobienie ostatecznego zdania, nie koniecznie jednakowego




    Popatrz na problem z innej strony.
    4 lampy sterowane radiowo, mogące pracować z krótkimi czasami synchronizacji (o tym myślisz chcąc robić w słoneczny dzień?), to np. 4x 540zł, plus 16 akumulatorków do naładowania, plus 16 kolejnych,
    Mam już 2x yh600ex rt i wyzwalacz Yongnuo Yn-e3-rt, oraz 18 akumulatorków i dobrą ładowarkę na 16szt.
    Kwestia dokupienia 2 albo 3 lamp, ostateczne na rynku wtórnym można znaleźć za 400zł w dobrym stanie.

    I tu plusy i minusy.

    Przewaga godox:

    Współpracuje i dobrze oświetla wszystkie modyfikatory,
    Mniejsza niż 4 czy 5 systemówek. Mobilność na plus.
    Nie potrzebne dodatkowe mocowanie na kilka lamp, ogólnie super wygodne jedno źródło światła o wystarczającej mocy.

    Cena 500$ czyli po kursie dolara 4zl to tyle co 4 a przy odrobinie szczęścia 5 x 600ex rt (mowa o nowych) czyli w cenie nie widzę tak naprawdę przewagi. Za to widzę lekką przewagę (i minus) SYSTEMÓWEK, to wspomniana przez Jacka ilość.
    Czyli przykład: w studio mam 5 lamp, więc biorac pod uwagę, że nie muszę walczyć z ostrym niekontrolowanym światłem mogę oświetlić sobie jednocześnie softboxa, octe, beauty disha, czaszę i strumienicę. Czyli 5 źródeł światła.
    Co pozwoli na budżetową zabawę w semi pro fotografię studyjną (przy lampie proponowanej godox, mam tylko jedno źródło).
    A jeśli wyjdę na zewnątrz to biorę 4 lampy do softboxu i jedną np. na kontrę (lub 3 + 2) i też mam sporo mocy, oczywiście przyznaje, że z trochę mniejszą mobilnością od jednej lampy godox, ale chciałem przedstawić, że za prawie identyczną cenę ma swoje wady ale i oferuje ogromne możliwości do nauki różnych tematów.
    Jeszcze jeden minus widzę lampy godox do budżetowego błyskania, w moich yn mam wszystkie ustawienia w wyzwalaczu radiowym, nie wiem czy godox to ma, ale jeśli nawet ma a chce użyć go z lampami systemowymi jako kontry, albo zamontowanymi w innych modyfikatorach to muszę po pierwsze kupić dodatkowy wyzwalacz do godox, no i mam wtedy dwa do użycia jednocześnie, jeden godox drugi systemówek. Nawet nie wiem czy jest to technicznie możliwe, żeby w tym samym czasie pracowały z aparatem.

    Istnueje rownież opcja kilka sztuk godox i wtedy jeden wyzwalacz, ale to rozwiązanie drogie i chciałem napisać nie mobilne, ale w plenerze sądzę, że nie potrzebujemy 5 źródeł światła, dwa chyba to już super komfortowa sytuacja?

    Po Polsku trzeba wpisywać "uchwyt na lampy reporterskie", po angielsku "speedligt/speedlite bracket".
    przykłady:
    https://fripers.pl/p/uchwyt-na-3-lam...led-freepower/
    https://fripers.pl/p/przedluzenie-st...11-040-jinbei/
    Czy ten przedłużacz jak zamontuje softboxa i 4 lampy nie zacznie się sam pochylać?


    Z parasolkowymi softami problem kilku lamp raczej nie występuje, bo można nawet kupić małą blaszkę i zamontować dwie lampy na jednej osi samemu
    Myślałem o tym, liczyłem na uzyskanie prawa patentowego, ale chińczycy już to produkują (jakim cudem wpadli na ten sam pomysł? .


    Możemy to obejść stosując ten potrójny uchwyt na lampy i montując go na centralny pałąk parasolkowy softu "szybki montaż", tylko średnica pałąka jest większa niż standardowa parasolka, więc musimy sami rozwiercić ten otwór, żeby pasował
    I zasłonić otwór na oryginalne mocowanie bowens, oraz zrobić dziurę w materiale, plus lampy będą dość wysunięte do przodu, prawdopodobnie dotykajac pierwszego dyfuzora, co mniemam nie zmieni znacznie równomierności i charakteru światła.
    Ogólne na opcję kilku lamp trochę musimy pozmieniać.

    Co więc z softboxem reporterskim? Czy włożył tam ktoś więcej niż jedną lampę?
    Czy jak użyjemy tego adaptera bowens z mocowaniem na 4 lampy to między adapterem a lampami będzie wystarczająco miejsca, żeby zamocować softbox? Czy to nie będzie za ciasno? Ma ktos może jakieś zdjęcia, z takiego rozwiązania?

    Kolejny temat jaki chce poruszyć to rozmiar, ale po wyczerpaniu tego.

    Pozdrawiam. Długo odpisywałem, bo byłem mocno zajęty dziś. Jeszcze raz dzięki za Wasze opinie.
    T11-20 f2.8, T17-50 f2.8, C50 f1.4, T60 f2 macro, 2xYN600ex rt plus wyzwalacz Yongnuo Yn-e3-rt, 2 parasolki srebrna i biała 150cm, 2 parasolki transparentne 110cm. Blenda b duża, średnia i mała.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaralleg Zobacz posta
    Dzięki koledzy za wartościowe wypowiedzi.
    Taki temat to pewna odmiana od "jaką lampę kupić do d3300"

    Cytat Zamieszczone przez zaralleg Zobacz posta
    Jeszcze jeden minus widzę lampy godox do budżetowego błyskania, w moich yn mam wszystkie ustawienia w wyzwalaczu radiowym, nie wiem czy godox to ma, ale jeśli nawet ma a chce użyć go z lampami systemowymi jako kontry, albo zamontowanymi w innych modyfikatorach to muszę po pierwsze kupić dodatkowy wyzwalacz do godox, no i mam wtedy dwa do użycia jednocześnie, jeden godox drugi systemówek. Nawet nie wiem czy jest to technicznie możliwe, żeby w tym samym czasie pracowały z aparatem.

    Istnueje rownież opcja kilka sztuk godox i wtedy jeden wyzwalacz, ale to rozwiązanie drogie i chciałem napisać nie mobilne, ale w plenerze sądzę, że nie potrzebujemy 5 źródeł światła, dwa chyba to już super komfortowa sytuacja?
    Godox robi także odpowiedniki typowych lamp reporterskich http://www.godox.com/EN/Products_Camera_Flash.html
    Także zasilane z dedykowanego akumulatora, sterowane takim samym sterownikiem jak Witstro: http://www.godox.com/EN/Products_Cam...sh_V860II.html
    Potrzeby się zwiększą, pomyślisz o stacjonarnym studio? http://www.godox.com/EN/Products_Stu...II_Series.html - też sterowane tym samym pilotem.
    Nie chcę sprawiać wrażenia, że coś konkretnego polecam, to tylko wskazanie jednej z propozycji na "system" jednego z producentów:
    - potrzebujemy lampy na aparacie, jest V860
    - myślimy o dużej mocy w mobilnym rozwiązaniu, mamy Witstro
    - budujemy studio, jest QTII
    Niestety nie są to najtańsze lampy w swoich kategoriach, np. poprzednia wersja studyjnych QT była u nas sprzedawana jako Quantuum Pulse Pro http://www.optyczne.pl/6197-news-Now..._Move_PRO.html
    Yongnuo też rozwija swoją ofertę, jednak obawiam się, że (niestety dla Ciebie) główny nacisk pójdzie na system zgodny z wyzwalaczami 622 (bardziej "uniwersalne", niż "600" tylko dla Canona), ewentualnie dalej będą robić lampy studyjne ze stopką do założenia odbiornika http://www.optyczne.pl/7158-news-Yongnuo_YN300W.html

    A co do przechylania się "boomu" obciążonego czterema lampami, to wystarczy odpowiednie wyważenie, tzn. dołożenie odpowiedniego obciążnika po drugiej stronie "gibanego uchwytu", doprowadzenie do położenia bliskiego równowadze, i całość nie wymaga dużych sił do blokowania. Niestety (po raz kolejny "niestety") noszenie czterech lamp, boomu, przeciwwagi, trochę się kłóci z ideą lekkiego, przenośnego zestawu w plener.

  8. #18

    Domyślnie

    Taki temat to pewna odmiana od "jaką lampę kupić do d3300"
    Miło to słyszeć. I przepraszam autora, że "mieszam" w jego temacie.

    Nie chcę sprawiać wrażenia, że coś konkretnego polecam, to tylko wskazanie jednej z propozycji na "system" jednego z producentów:
    - potrzebujemy lampy na aparacie, jest V860
    - myślimy o dużej mocy w mobilnym rozwiązaniu, mamy Witstro
    - budujemy studio, jest QTII
    Z uwagi, że już coś mam to niekoniecznie jest to opcja dla mnie, ale dla kogoś kto czyta, a jeszcze niczego nie kupił, to chyba b dobra propozycja, chińska firma, widzę, że bardzo popularna, chyba z dobrym stosunkiem ceny do jakości (piszę chyba bo czytałem opinie tylko A propos modyfikatorów, jak jest z lampami aktualnie sie nie orientuję) Jeśli się zdecydujemy na tę markę to jak dowiodłeś jest to kompletny system, za rozsądną cenę.

    Yongnuo też rozwija swoją ofertę, jednak obawiam się, że (niestety dla Ciebie) główny nacisk pójdzie na system zgodny z wyzwalaczami 622
    Dla mnie dobrze, moje stanieją kupię za jakiś czas jeszcze 2x albo 3x 600ex i mam z głowy (5 źródeł światła do "studio") a w plener wezmę 3 lampy do softa i może czwartą do kontry w razie potrzeby. Nie muszę fotografować w południe pod ostre słońce (choć jakbym włożył 4 czy 5 lamp to chyba nawet tego mógłbym spróbować).
    Zestaw może nie super mobilny, ale statyw nawet z "przedłużką", 4 lampy systemowe, i softbox parasolkowy/reporterski to nie jakaś masakra. Ludzie cięższe zestawy noszą i za dużo "cięższe" pieniądze.
    Oczywiście jakoś nie będzie ta sama, są też mocniejsze lampy, z lepszą powtarzalnością? Ale czy uważacie Panowie, że nie da się tym przyzwoicie oświetlić tematu? Czy to w studio czy plenerze? Albo nawet, że będzie to trudne? Pytam poważnie.


    A co do przechylania się "boomu" obciążonego czterema lampami, to wystarczy odpowiednie wyważenie, tzn. dołożenie odpowiedniego obciążnika po drugiej stronie "gibanego uchwytu"
    Taki jeśli to boom, ale wolałbym krótszą "przedłużkę", np. Taką jaką zaproponował Jacek, jednak stąd moje pytanie, w tym linku ta przedłużką kończy się na uchwycie, nie przechodzi na drugą stronę, więc nie można jej zrównoważyć, dlatego moje pytanie, czy ona nie opadnie sama? A jeśli widzieliście takie krótsze przedłużki, coś jak "krótki boom" to podajcie proszę link.
    Do jakiegoś sklepu najlepiej, nie do allegro, bo w allegro wygasają i później czytający temat nie mają pojęcia co było w linku

    I ciągle nie znalazł się nikt kto ma doświadczenie, albo chociaż fotorelacje, z użycia kilku lamp w softboxie nr 3 reporterskim.

    Czyli na tę chwilę, zakładam "roboczo", że jedyny softbox, do którego łatwo można włożyć kilka lamp, jest softbox nr 1 (składany jak parasolka), wniosek wyciągam z tej dyskusji, oraz łatwo o przykłady w Google.
    nr 2 parasolkowy bowens, trzeba przerabiać (dziurawić, zasłaniać otwory, i wiercić w mocowaniu.
    nr 3 reporterski, nie widziałem jeszcze przykładów.
    Ostatnio edytowane przez zaralleg ; 18-02-2017 o 01:28
    T11-20 f2.8, T17-50 f2.8, C50 f1.4, T60 f2 macro, 2xYN600ex rt plus wyzwalacz Yongnuo Yn-e3-rt, 2 parasolki srebrna i biała 150cm, 2 parasolki transparentne 110cm. Blenda b duża, średnia i mała.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaralleg Zobacz posta
    wolałbym krótszą "przedłużkę", np. Taką jaką zaproponował Jacek, jednak stąd moje pytanie, w tym linku ta przedłużką kończy się na uchwycie, nie przechodzi na drugą stronę, więc nie można jej zrównoważyć
    Zobacz dokładnie zdjęcia. Bezpośrednio nad przegubem masz otwór ze śrubą, w ten otwór możesz włożyć metalowy pręt, i na jego końcu powiesić przeciwwagę, tak jak w tym: http://www.phottix.com/index.php/pl/...l?options=cart (to coś sterczące, z oczkiem na końcu).

  10. #20

    Domyślnie

    Ta przedłużka z fripers sama się nie ugnie, bo przegub jest ząbkowany i metalowy. Może przeważyć jedynie cały statyw, ale z tym się trzeba liczyć zawsze i zapewnić sobie stabilne podłoże, worki z piaskiem, albo osobę do pomocy

    Co do reporterówek w jednym sofcie, ja zmieściłem 5 z octę 120cm, ale typowo parasolkowa nie z bowens (ostatnia fota): http://jacekwphoto.blogspot.com/2015...sesji-dla.html
    Potrójny z fripers i domowa blaszka na dwie lampy. Konkurowało z południowym słońcem
    Tylko trzeba je liczyć jak 4 lampy, bo dwie SB600 były na stałe ustawione na 1/2 mocy, a reszta 560 była sterowana zdalnie z poziomu 560TX, więc w porywach były 3 x 1/1 mocy i 2x 1/2 mocy = 4 lampy na 1/1 mocy

    Żeby sterować Godoxem/Quadralite zdalnie potrzebujesz dedykowanego nadajnika. W Quadralite jest to Navigator X. Możesz go trzymać nawet w kieszeni, jako pilot ustawień, ale musisz lampę jakoś jeszcze wyzwolić ze swojego nadajnika RT, czyli musisz mieć jakiś odbiornik YN współpracujący z tym systemem canonowym

    Mieszanie systemów to spora zabawa, zwłaszcza jeśli masz już coś tak bardzo dedykowanego pod Canona jak ten ich nowy system radiowy. Łatwiej jest tak jak mówi r_m z serią 622, bo one wykorzystują typowy TTL (automatykę lampy) i działają z każdą (albo raczej z większością) lampą TTL pod dany system, a nie z dedykowaną serią lamp.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Palnik lampy błyskowej
    By asche in forum Serwis
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 17:54
  2. bezprzewodowe wyzwolenie lampy sb910
    By pawcio0404 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 22:54
  3. Softbox pod lampę sb910
    By raf1313 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 12:47
  4. Przenośny softbox do lampy błyskowej
    By Zbigniew in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 23:22
  5. Zasilanie lampy błyskowej
    By ropusz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 10:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •