Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Sigma 17-50 2.8 vs Tokina 16-50 do D7200

    Cześć, jestem szczęśliwym posiadaczem D7200 + 50mm 1.8D + 18-105.

    Planuję sprzedaż 18-105 którego chyba ani razu nie użyłem i zakup czegoś jaśniejszego. Aparatu używam mi. do fotografowania/filmowania treningów w pomieszczeniach, wywiadów(dlatego potrzebuje zoom'a, bo nieraz warunki na ustawienie są ograniczone) czy fotografowania wydarzeń na żywo.

    Dotąd do wszystkiego używałem 50, ale jednak np. w ciasnej sali nieraz uchwycenie całej sylwetki zawodnika jest bardzo utrudnione(o nagrywaniu w 60p z cropem 1.3 nie wspomnę). Rozważałem też zakup 35mm 2.0D ale na DX to będzie dalej bardzo wąski kąt.

    Za Tokina przemawia jak dla mnie ten +1mm który chyba przy szerokim kącie robi różnicę i wykonanie, niepokoją mnie za to opinie o tym że obiektyw jest mydlany...

    Czy ew. coś innego w podobnych pieniądzach można znaleźć?
    Ostatnio edytowane przez SerU ; 15-02-2017 o 19:35

  2. #2

    Domyślnie

    Sigma 17-55mm? Tokina 16-55mm?
    Nie chodzi czasem o odpowiednio 17-50mm i 16-50mm?
    Sigma IMO lepiej wypada, do tego masz stabilizację.

    Czemu pod DX myślałeś nad 35mm f/2D zamiast 35mm f/1.8G DX? Chodzi Ci o pierścień przysłony?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze. Obie mają po 50mm na długim końcu.
    Po drugie. Brałbym Sigmę. HSM i OS chyba będzie bardziej użyteczne niż 16mm i wiertarka...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Rozumiem, że pytasz o Sigmę 17-50 i Tokinę 16-50? Bo takich jak wymieniłeś nie ma...

    Edit: widzę, że napisaliśmy w podobnym czasie
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 15-02-2017 o 18:54

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Rozumiem, że pytasz o Sigmę 17-50 i Tokinę 16-50? Bo takich jak wymieniłeś nie ma...
    Oczywiście że tak, mój błąd.

    Czemu pod DX myślałeś nad 35mm f/2D zamiast 35mm f/1.8G DX? Chodzi Ci o pierścień przysłony
    Po prostu miałem 50 G i D i zdecydowanie D bardziej przypada mi do gustu, stąd tez skłaniam się bardziej ku 35mm f/2D. No i pierścień przysłony to również jakiś plus, bo w D7200 w trybie filmowania zdaje się że nie można jej zmieniać.

    Na przyszłość w wypadku przejścia na FX to też zawsze jakiś plusik.

  6. #6

    Domyślnie

    Tokina 16-50 raczej nie ma najlepszych opinii... Sigmę polecam. Najlepsze szkło w stosunku cena-możliwości
    35 2.0D też polecam. Bardzo lubię to szkło. W porównaniu z DX jest szybkie i ostre na 2.0

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tokina 16-50 raczej nie ma najlepszych opinii... Sigmę polecam. Najlepsze szkło w stosunku cena-możliwości
    35 2.0D też polecam. Bardzo lubię to szkło. W porównaniu z DX jest szybkie i ostre na 2.0
    A jak ta Sigma ma się do D7200? Bo czytałem że na D7xxx ma jakieś problemy przez co wcina baterię.

    Wiertarka w Tośce mi nie przeszkadza, ale jeśli faktycznie sigma jest optycznie lepsza to chyba już znam wybór.
    Ostatnio edytowane przez wojtek321 ; 15-02-2017 o 21:26

  8. #8

    Domyślnie

    Ja używałem z D7100. To nie są problemy, tylko niedogodności, do których można przywyknąć. Pomiar światła działa przez 60 sekund, tyle się wyświetla się zdjęcie po zrobieniu (można wcisnąć spust do połowy i znika), i nie działa płynne przewijanie zdjęcia na powiększeniu. Dla jednych to straszne wady, a inni cieszą się z dobrych ostrych zdjęć

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja używałem z D7100. To nie są problemy, tylko niedogodności, do których można przywyknąć. Pomiar światła działa przez 60 sekund, tyle się wyświetla się zdjęcie po zrobieniu (można wcisnąć spust do połowy i znika), i nie działa płynne przewijanie zdjęcia na powiększeniu. Dla jednych to straszne wady, a inni cieszą się z dobrych ostrych zdjęć
    Te problemy występują tylko przy włączonej stabilizacji? Bo czytam o tym trochę na forum i już można zgłupieć, ja np. w ogóle nie używam stabilizacji(kręcę głównie na głowicy olejowej).

    Ewentualnie, czy w podobnej kasie co Tośka i Sigma można jeszcze wykombinować coś co da mi szeroki kąt i w miarę przyzwoitą optykę? Tamron?
    Ostatnio edytowane przez wojtek321 ; 15-02-2017 o 21:53

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    Te problemy występują tylko przy włączonej stabilizacji? Bo czytam o tym trochę na forum i już można zgłupieć, ja np. w ogóle nie używam stabilizacji(kręcę głównie na głowicy olejowej).

    Ewentualnie, czy w podobnej kasie co Tośka i Sigma można jeszcze wykombinować coś co da mi szeroki kąt i w miarę przyzwoitą optykę? Tamron?
    Niestety jest to dla aparatu obojętne. Tak samo się dzieje przy stabilizacji włączonej i wyłączonej. Ale na prawdę nie ma się sensu tym przejmować. Tamron... Nie miałem, ale raczej mówią w internecie że optycznie i prędkością AFu jest gorzej niż w Sigmie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NIkon D7200 + Sigma 17-50 f/2.8EX DC OS HSM na początek
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 21:24
  2. Sigma 24 1.4, czy Sigma 20 1.4, a może Tokina 16-28 2.8
    By Viking89 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2016, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •