Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie Przestał działać tryb Multi w nowiutkiej Yongnuo YN568EX i kilka pierwszych wrażeń z użytkowania

    Po kilku dniach od zakupu, nie mogę wejść w tryb stroboskopowy lampy. Przyciskając Mode, na zmianę przełącza się iTTL - Manual, a Multi poleciało w kosmos. Robiłem różne ustawienia, resetowałem lampę, próbowałem na stopce i poza... Nic. Nie ma.
    Zacząłem więc szukać w necie. Znalazłem wpisy, że ludkowie mają podobny problem, ale odpowiedzi jak temu zaradzić nie ma.
    Dodatkowo zauważyłem, że w D80 kukułka robi zdjęcia stroboskopowe, a moja Yongnuo na stopce, przy ustawieniach RPT w puszce, niestety nie - błyśnie tylko raz.
    Czy ktoś coś...?

    Po telefonie do sklepu dowiedziałem się, że pierwszy raz słyszą o takiej usterce, a naprawa gwarancyjna polegałaby na wysłaniu do serwisu w Łodzi. Póki co odpuszczam temat naprawy, bo zdjęć stroboskopowych raczej nie robię, a poza tym muszę mieć pewność, że nie wyjdzie więcej usterek. Mam zamiar kupić jeszcze co najmniej jedną Yongnuo, ale to się okaże po intensywnych testach. Wtedy będę naprawiał. Ciekaw jestem, czy wymieniają elektronikę, czy bawią się w lutowanie?

    Przy okazji kilka plusów i minusów:

    + jak na tę cenę, 586EX spisuje się wyśmienicie, nic nie trzeszczy, sprawia wrażenie solidnej konstrukcji;
    + szybko się ładuje, ma dużą moc;
    + oświetla bardzo powtarzalnie i równomiernie;
    + ani razu nie przegrzała się gdy robiłem kilkanaście zdjęć pod rząd na odległość kilku metrów; większych serii nie używam; zobaczymy co będzie w większych pomieszczeniach;
    - z moich testów wynika, że CLS BL niestety nie działa (może też się popsuło? )
    - raz na pięćdziesiąt razy, zdarza się jej nie błysnąć (zarówno na stopce jak i jako slave) - styki mam czyściutkie; czasem nawet nie błysła dwa razy pod rząd, mimo że była naładowana;
    - gdy się uśpi poza aparatem jako slave, nigdy pierwsze zdjęcie mi nie błysło; widać tak musi być - albo pierwsze zdjęcie do kosza, albo wybudzać ręcznie.
    - jako slave info o trybie FP pojawia się po zrobieniu zdjęcia (pewnie tak ma być, bo skąd ma to wiedzieć bez przedbłysków?! )
    - bardzo mizerny user manual
    - w EXIF zapisuje herezje: brak wpisu o mocy w trybie M, przedstawia się jako SB900, pisze w każdym ustawieniu Advanced Operations: Wide-flash Adapter

    I to by było na tyle... na dzisiaj.
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 15-02-2017 o 18:50
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    Przy okazji kilka plusów i minusów:[/U]
    + jak na tę cenę, 586EX spisuje się wyśmienicie, nic nie trzeszczy, sprawia wrażenie solidnej konstrukcji;
    + szybko się ładuje, ma dużą moc;
    + oświetla bardzo powtarzalnie i równomiernie;
    + ani razu nie przegrzała się gdy robiłem kilkanaście zdjęć pod rząd na odległość kilku metrów; większych serii nie używam; zobaczymy co będzie w większych pomieszczeniach;
    - z moich testów wynika, że CLS BL niestety nie działa (może też się popsuło? )
    - raz na pięćdziesiąt razy, zdarza się jej nie błysnąć (zarówno na stopce jak i jako slave) - styki mam czyściutkie; czasem nawet nie błysła dwa razy pod rząd, mimo że była naładowana;
    - gdy się uśpi, nigdy pierwsze zdjęcie mi nie błysło; widać tak musi być - albo pierwsze zdjęcie do kosza, albo wybudzać ręcznie.
    - jako slave info o trybie
    - w EXIF zapisuje herezje: brak wpisu o mocy w trybie M, przedstawia się jako SB900, pisze w każdym ustawieniu Advanced Operations: Wide-flash Adapter

    I to by było na tyle... na dzisiaj.
    Ja dołożę, że ładuje się przeciętnie, czyli całkiem normalnie jak na swoją cenę. I u mnie przy pierwszym zdjęciu zawsze błyskała poprawnie.

  3. #3
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Nikoniarzu, działa Ci tryb Multi?

    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 15-02-2017 o 18:37
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    Nikoniarzu, działa Ci tryb Multi?
    Działał jak ją miałem... Ale sprawdziłem tylko raz zaraz po zakupie czy wszystko jest okej.

  5. #5
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    I u mnie przy pierwszym zdjęciu zawsze błyskała poprawnie.
    Mówisz o pierwszym zdjęciu po tym gdy była uśpiona jako slave poza puszką? (poprawiłem, bo mogłem się niejasno wyrazić)
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 15-02-2017 o 18:42
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    Mówisz o pierwszym zdjęciu po tym gdy była uśpiona jako slave poza puszką? (poprawiłem, bo mogłem się niejasno wyrazić)
    Nie nie, pisałem o działaniu na body.

  7. #7
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Ciekawe czy Sabinki też tak mają poza puszką?
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    Ciekawe czy Sabinki też tak mają poza puszką?
    Nie pomogę- nie błyskam zdalnie... Za to szybciej się ładują i podają szczegółowy EXIF- główne powody dla których zmieniłem.

Podobne wątki

  1. D610 AF przestał działać !!!
    By olaf172 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-09-2016, 14:31
  2. Capture NX2 przestał działać
    By Zom53 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 21:45
  3. PS CS 6 przestał działać
    By jahu4 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 09:12
  4. D7000 lampa YN568EX vs YN568EX II - tryb master
    By herman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 15:11
  5. AF w D5000 przestał działać
    By KwaK410 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 12:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •