Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikon d80 zmiana na coś nowszego

    Witam,
    Od jakiegoś czasu rozmyślam nad zmianą sprzętu aktualnie posiadam Nikon d80 + n18-70 + n50 1.8 + tamron 70-300 + sb-900.
    Moje preferencje to filmy full hd i jakiś obiektyw ze stalym swiatlem. Na oku mam nikona d7100 + sigma 17-50 2.8, ale sporo negatywnych wypowiedzi o szkle, moze macie jakies propozycje. Chcialbym sprzedac moj caly sprzet i zakupic tylko body uzywane + jeden obiektyw fajnie by bylo jak by byl nowy ale uzywany tez bedzie ok.

    Moze jest ktos chetny na moj sprzet ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja osobiście używam S17-50 na D7000 i nie mam żadnych problemów. Szkło jak na aktualne ceny używanych egzemplarzy, czyli ok. 1000zł, jest dosyć ciekawą propozycją. Ja osobiście kupiłem nową sztukę 2 lata temu i w tym momencie za taką cenę nawet nie zaczynam się zastanawiać, żeby je oddawać. Zdaje się, że w 2015 roku Sigma zmieniła oprogramowanie i już współgra z D7100 (u mnie na pudełku naklejka D5300 compatible), ale niech się wypowie ktoś, kto posiada taki tandem.

    Na Twoim miejscu może jednak zostawiłbym sabinkę? Dobra lampa zawsze się przyda, nawet jak trzeba zrobić jakąś małą imprezkę okolicznościową w najbliższej rodzinie
    Dx + S + SB
    flickr

  3. #3

    Domyślnie

    Masz kilka możliwości, jeśli chodzi o nabycie tej klasy obiektywu (alternatywą są ciemniejsze szkła, ze zmiennym światłem)-
    1. Nikkor 17-55, co prawda sporo cięższy i większy od S17-50, bez stabilizacji, ale za ~6,5k masz nowy, dobry obiektyw, używane "chodzą" poniżej 3k;
    2.Tamron 17-50, cena, gabaryty porównywalne do S, tyle, że trochę słabszy optycznie, ale na "problemy ze współpracą" raczej nikt nie narzeka;
    3.Kupić zapasowy akumulator do Nikona za 200 zł, nie czytać dziwnych rzeczy, które ktoś tam napisał, zaufać pozytywnym opiniom i cieszyć się fajnymi zdjęciami z dobrego zestawu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    3.Kupić zapasowy akumulator do Nikona za 200 zł, nie czytać dziwnych rzeczy, które ktoś tam napisał, zaufać pozytywnym opiniom i cieszyć się fajnymi zdjęciami z dobrego zestawu.
    Daję lajka

  5. #5

    Domyślnie

    Ale zaraz zaraz, autor pisze że jego preferencje to filmy full HD a nie zdjęcia. Jeśli ma to być sprzęt tylko do filmowania to dużo lepszym wyborem będzie jakiś bezlusterkowiec.

    A jeśli jednak zdjęcia + filmy to może lepiej D5300?
    lustra-brak

  6. #6

    Domyślnie

    A nie lepiej kamera HD?
    D200 - Nikon 50mm f1.8d - Sigma 18-50 f2.8-4.5 - Tokina 50-135 f2.8 - Helios 44m4 - Nissin Di700
    moja evolucja d3100-d90-d7000- wszystko z Sigmą 17-50 f2.8

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domino98 Zobacz posta
    Moje preferencje to filmy full hd i jakiś obiektyw ze stalym swiatlem. Na oku mam nikona d7100 + sigma 17-50 2.8, ale sporo negatywnych wypowiedzi o szkle, moze macie jakies propozycje.
    Bardzo fajny zestaw, jeśli kupisz używany to zapewne będzie skalibrowany ale warto się upewnić, negatywne opinie są zawsze i trzeba do nich podchodzić z dystansem, akurat taki używany zestaw wypada bardzo dobrze cenowo obecnie i świetnie jakościowo.

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu Nikon na...
    By MiGo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 22:33
  2. Zmiana adresu Nikon Polska
    By Erie in forum Serwis
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 21:07
  3. FE2 czy cos nowszego?
    By conik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 19:28
  4. Nikon D60 zmiana obiektywu.
    By Karl Benz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 21:29
  5. Zmiana systemu na Nikon
    By nativ in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 117
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 20:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •