Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie słuchaj opowieści, jak kupisz używany to masz już często skalibrowany i będzie działał dobrze jeśli aparat trzymał się wzorca, nowe sztuki trzeba kalibrować albo darmowo w sigmie albo kupując na kilka dni usb dock i samemu to zrobić ale dla świętego spokoju wysłałbym do sigmy.
    Ja skalibrowałem na D3400 i działa poprawnie ze wszystkimi aparatami jakie mam.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie słuchaj opowieści, jak kupisz używany to masz już często skalibrowany i będzie działał dobrze jeśli aparat trzymał się wzorca, nowe sztuki trzeba kalibrować albo darmowo w sigmie albo kupując na kilka dni usb dock i samemu to zrobić ale dla świętego spokoju wysłałbym do sigmy.
    Ja skalibrowałem na D3400 i działa poprawnie ze wszystkimi aparatami jakie mam.
    Sama lepiej takich rzeczy robić nie.będę, więc wyślę go do sigmy. Tylko pewnie najpierw powinnam zdzwonić, tak? I wysyłać razem z body?

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Szanowna autorko. Najpierw proponuję ogarnąć zależności, przysłona, czas, iso i co na co ma wpływ, a dopiero w następnym kroku pobawić się w kalibrację.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Szanowna autorko. Najpierw proponuję ogarnąć zależności, przysłona, czas, iso i co na co ma wpływ, a dopiero w następnym kroku pobawić się w kalibrację.
    Jest to dla mnie oczywiste, tym bardziej po Waszych komentarzach. Precyztalam już dużo na ten temat. Książki, internet. I nadal nie do końca wszystko łapie, dlatego pytam na forum z nadzieją, że ktoś kto będzie chciał mi pomóc w końcu do mnie dotrze.
    Natomiast po Twoim poście rozumiem, że wysłanie obiektywu do kalibracji wyklucza równorzędne uczenie się? Bo nie bardzo rozumiem ten komentarz?

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zrób sobie taki test, ustaw auto ISO i w trybie S czas ustaw na 1/200s, daj ogniskową 35mm i zrób zdjęcie tekstu w książce pod kątem ~45 stopni tak z odległości pół metra, potem pokarz efekt nawet jpg.

  7. #17

    Domyślnie

    Czytanie to jedno, a praktyka to drugie. Zwyczajnie jedno musi iść w parze z drugim. Jak masz drugi aparat, ślij na kalibrację, jak nie, moim zdaniem kalibracja może poczekać, o ile bedzie konieczna. Może wystarczy korekta w korpusie. Najlepsza nauka moim zdaniem, to troche poczytać i za chwilę sprawdzić w praktyce. Wskazówki masz w poście wyżej.

    Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie słuchaj opowieści, jak kupisz używany to masz już często skalibrowany i będzie działał dobrze jeśli aparat trzymał się wzorca
    czasami niestety aparat nie trzyma się wzorca, jest rozregulowanym, itp, itd i kalibrując obiektyw do takiego body masz źle skalibrowany obiektyw, bo później przekładając taki obiektyw do innego aparatu masz duże problemy
    wiem z doświadczenia
    rada: skalibrować szkło do swojego body, nie kosztuje to wcale (na gwarancji) albo niewiele (jeśli szkło po gwarancji) ewentualnie pożyczyć usb docka
    a jeszcze wcześniej skalibrować aparat do wzorca
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Problem z ostrością
    By smuggie in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 12:00
  2. Problem z ostrością
    By bazyli in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-12-2014, 12:15
  3. Problem z ostrością
    By awedpk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 12:54
  4. Problem z ostrością
    By dzwiedziu in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 15:40
  5. Problem ze światłem??
    By romq in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 17:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •