Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Czy w UWA szybkość i celność (np. przy f/ AF ma aż takie wielkie znaczenie?
    Co do ''nieszczęsnego'' mechanizmu One-touch FC, to aż się boję wypowiadać. Przez wiele lat używałem trzy obiektywy Tokiny; 11-16/2.8, 12-24/4 i 50-135/2.8 i gdyby nie Internet, to nie wiedziałbym, że to takie straszne rozwiązanie....

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Czy w UWA szybkość i celność (np. przy f/ AF ma aż takie wielkie znaczenie?
    Uwierz mi, że ma... Kwestia zastosowania
    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Co do ''nieszczęsnego'' mechanizmu One-touch FC, to aż się boję wypowiadać. Przez wiele lat używałem trzy obiektywy Tokiny; 11-16/2.8, 12-24/4 i 50-135/2.8 i gdyby nie Internet, to nie wiedziałbym, że to takie straszne rozwiązanie....
    Gorszego nie miałem okazji używać Na szczęście cena po części rekompensuje niedogodności...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dareknik Zobacz posta
    Jutro będę porównywał szybkość AF z Tamronem to coś napiszę bo nie mam porównania. Co do pewności AF i trafień to dużo czytałem o Tamronie (chciałem go kupić) i opinie są podzielone (tak jak z Tokiną).
    Być może kwestia użytkowania...
    Cytat Zamieszczone przez dareknik Zobacz posta
    Co do zakresu na szerokim kącie to niby 1 mm ale jednak trochę jest to prawda, ale na wąskim 28-30 nie widzę różnicy.
    Tak, miałem na myśli dolny zakres.
    Cytat Zamieszczone przez dareknik Zobacz posta
    Stabilizacja jak jest to dobrze, ale jak nie ma to da radę przy tak szerokim kącie i tak dobrym ISO w FF.
    Jakiekolwiek ISO byśmy nie mieli, to jednak stabilizacja sprawia, że można nim zejść o średnio 3EV. A to sporo...C
    Cytat Zamieszczone przez dareknik Zobacz posta
    Co do celności to nie zauważyłem żeby mi pudłowała Tokina, nie trafiała czy nie nadążyła za celem (obiektem).
    Jak już wspominałem wcześniej- kwestia użytkowania. Jednemu wystarcza, drugiemu nie...
    Cytat Zamieszczone przez dareknik Zobacz posta
    Co do mechanizmuprzełączania AF to mi nie przeszkadza bo nigdy mi nie utrudniał focenia i sam się nigdy przez przypadek nie przełączył, nigdy też nie musiałem manualnie ostrzyć ręcznie i z niego nie korzystałem.
    Przełączenie na manual w 90% przypadków powoduje przesunięcie GO...
    Cytat Zamieszczone przez dareknik Zobacz posta
    Reasumując niby różnice jakieś są delikatne jak dla mnie, dla Ciebie bardziej zauważalne ale różnica w cenie jest mocno widoczna, czy adekwatna do tych różnic nie wiem, każdy sobie odpowie sam.
    Dokładnie. Czy warto dopłacać do innych to subiektywna opinia. Faktem jest, że Tokina bardzo mocno broni się ceną i optyką...

  3. #13

    Domyślnie

    To jestem po oględzinach Tamrona po konfrontacji z moją Tokiną na N D700. Pierwsze wrażenia z Tamrona: wyraźniej większy, grubszy, cięższy. Drażniło mnie to że pierścień ogniskowej jest na końcu obiektywu co czyniło to zestaw mniej wyważonym i bardziej podatnym na poruszenie zdjęcia niechcący. Ogólnie było to dla mnie mniej wygodne. W Tokinie i Nikonach (14-24, 24-70 i 70-200) ten pierścień jest za body i czyni to zestaw bardziej wyważony. Ponadto chropowatość pierścienia AF i rodzaj karbowanej powierzchni bardziej mi pasuje w Tokinie. Pierścień do ostrzenia AF w Tokinie jest inny w strukturze. W Tamronie są takie same i ma dużą średnicę (ciężko go obiąć dłonią, a nie mam małej). Często też się myliłem chcąc kręcić ogniskową, kręciłem pierścieniem AF (z przyzwyczajenia do innych moich obiektywów).Tyle z budowy.

    AF. W Tokinie jest głośniejszy. Jakieś syczenie (szuranie) wydobywa się też z Tamrona ale cichsze. Co do szybkości AF to chyba delikatnie szybciej robi to Tamron, różnica jak dla mnie jest niewielka. Porównując to do Nikona 24-70 czy 70-200 to trochę inna liga. Co do łapania ostrości to oba nie miały problemów i robiły to szybko i celnie. Tamron nie wykazywał problemów z celnością AF, trafiał tam gdzie chciałem.

    Zdjęcia oba robią ładne, nie widać różnic. Ale według mnie na pełnej dziurze i szerokim końcu chyba ostrzejsza jest Tokina w środku kadru. Brzegi wydaje mi się lepsze ma Tamron. Na przesłonach 5.6 - 11 daje remis, nie widać różnic. Co do kolorków, kontrastów itp. różnic nie widać.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •