Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
  1. #1

    Domyślnie Czy D810 da sie pracować na LV tak jak w Sony?

    Prawdopodobnie nadchodzi czas zmiany systemu, ale ponieważ nic nie jest uniwersalne to mam przed wejściem w Sony pewne obawy i rozważam zakup d810.
    Lustrzanki rozwalają mnie czasem nieprzewidywalnym AF, który podczas ostatniej sesji zaskoczył mnie negatywnie. Nie sądziłem że d800 może mieć kłopot z ostrzeniem poruszającej sie pary na 14mm która była w odległości ok 6 metrów...
    Przełączanie na LV nie miałoby sensu przy takiej sytuacji, bo opóźnienia sa tak duże ze tylko statyczne foty wchodzą w grę...
    Czy d810 tryb LV ma poprawiony?

  2. #2

    Domyślnie

    Ma poprawiony (wg. testów imaging-resource.com), ale do Sony będzie daleko:
    1. Sony ma czujniki fazowe na matrycy - a to znacząco przyśpiesza działanie AF - aparat wie w którą stronę i mniej więcej o ile kręcić.
    2. Sony ma obiektywy z silnikami krokowymi, a te przy detekcji kontrastu są dużo szybsze.
    3. Z racji, że Nikon ma tylko i wyłącznie detekcję kontrastu i w większości obiektywy bez silników krokowych, ostrzenie na ruchomy cel to gra w totolotka.

    Tu: http://www.imaging-resource.com/PROD...on-d3400A6.HTM
    jest porównanie szybkości AF przy LV w D3400 z 18-55 AF-S VR II i z AF-P 18-55 VR:
    AF-S - 1.4s
    AF-P - 0.6s
    Dla porównania D5500 z Nikkorem AF-S 60mm f/2.8 Macro ten sam test wykonał w 0.86s, a D7200 w ~1s.

    Pod względem LV Nikon jest wiele lat za konkurencją.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Już nawet nie chodzi mi o szybkość AF tylko o sposób ostrzenia i robienia samego zdjęcia.
    To takie dziwne zmienianie ekspozycji żeby wyostrzyć, potem wyłączanie podglądu, potem robienie zdjęcia ,potem włączanie podglądu... to jakas żenada...

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego powodu do filmowania poczynań małej pociechy nabyłem Sony A6000+Sigma 30 1.4 DC DN. Praca LV, sama obsługa filmowania, działanie sledzacego af podczas filmowania rozkłada na łopatki D750 W D750 gdybym miał zrobić statyczne filmowanie to pewnie rolę by się odwróciły ale przy szybkim "działaniu z ręki" naprawdę aż mi szkoda gadać na temat LV w nikonie. Z tego co się orientowalem to powiew świeżości był dopiero w D5500 z dotykowym LCD i kitowym 18-55 z silnikiem AFP... ale mimo to póki nikon nie zrobi tych czujników w matrycy to chyba nie ma o czym nawet gadać.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Zmiana ekspozycji jest tylko na podglądzie i jest to zupełnie normalne przy detekcji kontrastu. Obraz musi mieć odpowiednią jasność, aby algorytm AF działał.
    Wyłączanie LV to skutek tego, że jest to lustrzanka z w pełni mechaniczną migawką. Musi wyłączyć LV aby zrobić zdjęcie. Nie wyłączanie LV jest możliwe tylko i wyłącznie przy migawkę elektronicznej.
    Fakt, może to być rozwiązane lepiej i szybciej, ale ewidentnie Nikon uważa LV za mało przydatną funkcję i nie przykładają się do jej poprawienia.

    Dla.przykladu Canon też ma mocno kulejący LV. W starszych modelach nawet nie mieli rozjaśniania/przyciemniania obrazu dla AF, przez co jego skuteczność była dużo niższa niż w Nikonie. Jak dali zmianę ekspozycji, to zmienianie ona także w czasie nagrywania wideo, więc użycie AF w czasie nagrywania całkowicie odpada.
    Dopiero aparaty z DualPixel mają uzytwalny AF w czasie nagrywania.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    .. Nie sądziłem że d800 może mieć kłopot z ostrzeniem poruszającej sie pary na 14mm która była w odległości ok 6 metrów...
    Hmm, po co ci był AF?
    Pełna klatka, przysłona 2.8, odległość 6 m na obiektywie (manualnie) to oznacza GO od ... 167 cm do nieskończoności.
    Próbowałeś pracować na AF-S? Jak tak, to niepotrzebnie, trzeba było lecieć na AF-C, obojętnie jak by ci odpalił migawke to by było dobrze.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Hmm, po co ci był AF?
    Pełna klatka, przysłona 2.8, odległość 6 m na obiektywie (manualnie) to oznacza GO od ... 167 cm do nieskończoności.
    Próbowałeś pracować na AF-S? Jak tak, to niepotrzebnie, trzeba było lecieć na AF-C, obojętnie jak by ci odpalił migawke to by było dobrze.
    Obawiam się, że te wartości w żaden sposób nie odnoszą się do D800.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Hmm, po co ci był AF?
    Pełna klatka, przysłona 2.8, odległość 6 m na obiektywie (manualnie) to oznacza GO od ... 167 cm do nieskończoności.
    Próbowałeś pracować na AF-S? Jak tak, to niepotrzebnie, trzeba było lecieć na AF-C, obojętnie jak by ci odpalił migawke to by było dobrze.
    AF-C
    wyłączony LV

    Po trzecim razie/przejściu obejrzałem jak pracuje obiektyw - to jaka porażka była "szukanie" ostrości dawało rozstrzał po 2-3 metry. Nie wiem jaki firmware miał ten d800 ale współpraca z 14-24 który na moim body nie robi problemów z tym d800 nie sprawdził się.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Obawiam się, że te wartości w żaden sposób nie odnoszą się do D800.
    Dlaczego?
    Można ustawić na 2,32 m i mieć ostro od 1,16 m do nieskonczonosci.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 15:12
  2. Sony 16-50 vs Sony 20
    By emerlu in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:43
  3. Sony 16-50 vs Sony 20
    By motoluka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 15:20
  4. Dla wszystkich którzy chcą pracować za free
    By rg2000 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-09-2010, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •