Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Panowie (a może też i Panie?),

    To wszystko jest bardzo względne. Jeśli mówimy o drukowaniu fotek z imprezy u cioci na imieninach, to jasne że w Polsce profesjonalny wydruk atramentowy będzie drogi. Wtedy albo masówka labowa, albo wynalazki w stylu L800 itp.
    Z drugiej strony jeśli mówimy o rynku (pół)profesjonalnym, koszty materiałów eksploatacyjnych nie są duże, a karty mają dużo większą pojemność, przez co dodatkowo niższą cenę za ml tuszu.

    Chromalife jest niezła, ale to tylko barwnik, który zazwyczaj jest mocno nieliniowy, trudno się profiluje i w zasadzie jedyną jego zaletą w stosunku do pigmentu jest dużo bardziej efektowna jakość obrazu na drogich mediach metalizowanych (no może jeszcze brak bronzingu i gloss diif, ale nie dla wszystkich to wada pigmentu).

    Słyszałem kiedyś bardzo mądre stwierdzenie jednego fotografa: "jeśli nie stać Cię na oryginalne tusze, to znaczy, że za słabo cenisz swoje zdjęcia" [cenisz - dosłownie i w przenośni]. Jeśli potrzeba jakości, na wystawę, dla klienta, na ścianę itp, to nie ma co oszczędzać. Ja się wyleczyłem ze wszystkich zamienników, sprzedałem drukarkę na zamienniki i teraz uważniej drukuję to co trzeba na pigmencie (nie ma tylu nerwów i marnotrawienia papieru i tuszu).

    pozdrowienia
    w polsce ceny druku sa duzo wyzsze niz na zachodzie, z oczywistych wzgledow - relatywnie nizsze zarobki.
    ale mysle, ze nie o to w calej tej historii chodzi. tylko o to jesli ktos przed zakupem kombinuje, ze skoro 1 kardridz ma zalozmy 80ml, a na 1 zdjecie a2 wychodzi '- zalozmy - 5ml tuszu, to za komplecie powinien wydrukowac tyle i tyle kartek. ale skoro drukarka po wlaczeniu / wylaczeniu, czy zgodnie z jakims swoim harmonogramem wlacza procesy czyszczenia itd. zuzywajac na to wiecej tuszu niz na wydruki to cos jest chyba nie halo. a zaslanianie sie dobrem uzytkownikow przypomina mi sytuacje, gdzie ktorys z producentow batonikow najpierw zmienil ich wage (oczywiscie w dol) cene zostawiajac taka sama, a na pytania klientow, dlaczego to robi, stwierdzil ze to dla dobra kupujacych, bo cukier w nadmiarze szkodzi.

  2. #12

    Domyślnie

    ja mysle ze jest to halo, dopóki cały proces jest transparentny lub nie zdarzają się ewidentne przekroczenia.
    każda drukarka musi zużywać tusz na procesy utrzmania siebie w czystości, nie ma bata, drukarka jest od drukowania a nie od stania i niedrukowania, więc trudno mieć pretencje do niej czyli do producenta, że po miesiącu stania jak się włączy, to w pampersa odessie trochę tuszu. natomiast niedobrze jest kiedy jest to niekontrolowane, klient nie wie kiedy i ile a na domiar złego producent szachraji (tak się to pisze?) go w różnych miejscach, jak np Epson dając efektywniej mniej tuszu niż jest napisane na opakowaniu, albo Canon robiąc ekwilibrystyczne czyszczenia jak w Pro-1.

  3. #13

    Domyślnie

    Zrozumiałe i oczywiste jest czyszczenie się drukarki po jakimś tam przestoju, niech to będzie nawet codziennie, ale jeśli drukarka czyści się co każdy wydruk, lub co kilka robi gruntowne czyszczenie, to już nie bardzo jest to uzasadnione. Jedynie chęcią wyszarpnięcia od jelenia gotówki. A co do wiedzy ile i kiedy, to taka wiedza jest dla pasjonatów. Co mi po takiej wiedzy, jak transparentnie drukara będzie lała w pampersa po każdym zdjęciu i to niezależnie od producenta, klient jest na straconej pozycji. Jedynie co może zrobić, to przerzucić się na zamienniki o ile jest taka możliwość, a nie o tym w tym przecież chodzi. Postulat do drukarek: , czyście się czyścioszki, byle nie za często, wszak wiadomo przecież, że częste mycie skraca życie.
    Pozdrawiam, Jurek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Canon iPF PRO-1000
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 16:24
  2. Canon imagePROGRAF PRO-1000
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2016, 20:46
  3. Profilowanie drukarki Canon
    By wingeo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 10:19
  4. Test Nikon D7000 vs Canon 7D pod względem filmowania
    By hirosz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 11:27
  5. Kalbacja drukarki Canon IP4500
    By Terminux in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-12-2008, 03:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •