Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Nikon D300s

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie Nikon D300s

    Witam,Panowie czy jest to możliwe,żeby rozwaliło akumulator w środku aparatu ? i wylał się elektrolit na zewnątrz.Co mogło być przyczyną ?
    Ostatnio edytowane przez Antek123 ; 10-02-2017 o 13:33
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antek123 Zobacz posta
    Witam,Panowie czy jest to możliwe,żeby rozwaliło akumulator w środku aparatu ? i wylał się elektrolit na zewnątrz.Co mogło być przyczyną ?
    Podejrzewam że jak by "rozwaliło" Ci coś w aparacie akumulator Li-ion EN-EL3e to razem z aparatem... Może się za bardzo rozgrzał, to chyba jedyne wytłumaczenie jak mi się wydaje

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Możliwe,ale fakt jest,że coś się rozlało bo bateria od spodu jest cała w takim jakby kleju,i to był zamiennik
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antek123 Zobacz posta
    Możliwe,ale fakt jest,że coś się rozlało bo bateria od spodu jest cała w takim jakby kleju,i to był zamiennik
    Lepiej się tej baterii pozbądź jak najszybciej, jak nic jej nie przegrzało z zewnątrz a złapała jakieś zwarcie to tylko się cieszyć że wylała, nie zapaliła się.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antek123 Zobacz posta
    i to był zamiennik
    i to wszystko tłumaczy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antek123 Zobacz posta
    ... i to był zamiennik
    Taa... A zaraz powiedzą że zamienniki to takie same, albo i lepsze baterie, no i że jakieś mity głoszę mówiąc o pewności oryginalnych baterii, gripów i innych z zasilaniem związanych rzeczy...
    Wywal baterię, włóż oryginał i trzymaj kciuki żeby D300s nie poczuł tego wylewu...

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Aparat ponoć działa,ale nowy właściciel nie potrafi tego zrozumieć... i dalej twierdzi,że to moja wina i w ogóle...
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antek123 Zobacz posta
    Aparat ponoć działa,ale nowy właściciel nie potrafi tego zrozumieć... i dalej twierdzi,że to moja wina i w ogóle...
    A, bo to akcja po sprzedaży? No cóż... Może jednak obrazek nie powalił... Pretensje tylko do producenta baterii...

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Nie wiem,sprzedałem go 2 tygodnie temu i dziś dzwoni do mnie,że mu klapke kropelką skleiłem a poza tym musiałem wysłuchać parę obelg na swój temat itp...że liczniki cofam itd... szkoda mówić,staram się być uczciwy wobec innych,ale... wrzuciłbym zdjęcie bo dostałem na pocztę,ale pózniej będzie,że wykorzystałem jego zdjęcie bez zgody.Poza tym dzwoniłem do kilku serwisów i stwierdzili,że rzadko się to zdarza,ale jest to możliwe,że aku się wylał
    Ostatnio edytowane przez Antek123 ; 10-02-2017 o 19:58
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  10. #10

    Domyślnie

    Jest to możliwe. Większość akumulatorów funkcjonuje normalnie, po pewnym czasie lub ilości rozladowań tracą na pojemności. Niektóre "puchną" - najczęściej jednocześnie się wówczas przegrzewają. Taki spuchnięty najlepiej od razu wymienić, bo ryzyko wylania jest większe niż normalnie. Niektóre potrafią eksplodować!! Tak, takie przypadki też były. Bodajrze jakiś model laptopa HP tak miał, a i ostatnio jakiś telefon Samsunga. Ich akumulatory potrafiły eksplodować. Dotyczyło to oczywiście jednego modelu, dość dużej ilości egzemplarzy jak na tak rzadką i niebezpieczną przypadłość.
    Krótko mówiąc - sprzedając /kupując warto to sprawdzić. Mógł wylać sprzedającemu lub kupującemu. Bez różnicy. Nikt nie ma na to wpływu. Różnica robi się wtedy, gdyby sprzedający rozmyślnie sprzedał aparat z wylanym akumulatorem.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D300s - kilka pytan (+ D300s vs D7200)
    By kubatron in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 10:48
  2. nikon D300s v nikon D7000
    By PatrzeObs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •