Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D5500 i nikkor 35mm 1.8

    Witam zakupiłem do mojego d5500 obiektyw nikkora 35mm 1.8 wydaje mi się że nie ostrzy najlepiej, poniżej zdjęcia z automatu bez lampy i z trybu manualnego wszystko na jednopolowym AF

    tryb automatyczny bez lampy

    tryb manualny


  2. #2

    Domyślnie

    W manualu zachowuje się lepiej, wysłać na kalibracje ?

  3. #3

    Domyślnie

    Zrób zdjęcie w LV i przez wizjer, porównaj czy ostrość jest w tym samym miejscu. Jak nie, to kalibracja, ale Nikon robi to do wzorca, czyli wysyłasz wszystko co jest Nikona... Aparat i wszystkie szkła.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Zrób zdjęcie w LV i przez wizjer, porównaj czy ostrość jest w tym samym miejscu. Jak nie, to kalibracja, ale Nikon robi to do wzorca, czyli wysyłasz wszystko co jest Nikona... Aparat i wszystkie szkła.
    W sensie, że backfocus?

    Mam D5500 już drugiego i mam N 35 1.8 DX.

    Wygląda, że robiłeś test przy "ciepłym" świetle.
    Zrób podobny test przy dziennym świetle lub świetle o zimnej temperaturze barwowej.
    Zrób podobny test na dalszą odległość ostrzenia.

    Z moich perypetii z serwisem na Łopuszańskiej i pierwszym egzemplarzem D5500 wynika, że
    1. D5500 ma tendencję do backfocus przy ciepłym świetle. Nie wszystkie egzemplarze w takim samym stopniu. Mój pierwszy bardziej, obecny znacznie mniej.
    2. Kalibracja w serwisie, nawet powtarzana, jest "softwarowa". Przesuną suwak do przodu, to będzie ok. na bliższych odległościach przy ciepłym świetle, ale silny frontfocus przy dziennym świetle i dalszych odległościach.
    3. Sprawdź na innych polach AF, niecentralnych i daj znać, co wychodzi. Spodziewam się, że może wyjść niecelność raz w jedną, raz w drugą stronę.

  5. #5

    Domyślnie

    To świetny sprzęt kiedy nie mozna robić w cieplym swietle bo się rozjeżdza Panie kochany weź sprzedaj to cudo kup bezlusterkowca z matrycą aps-c + 35 1.4 i zapomnij o jakiś tam kalibracjahc. AF podobny jakosc zdjec podobna jak nie lepsza i zero problemow z bf/ff
    Jeśli nie potrzebujesz af-c do sportu to do wszystkiego starczy. Moj nikon kurzy się mimo mikroregulacji kiedy Fuji i 35 1.4 zawitał.

  6. #6
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    do czego podobny AF ?

  7. #7

    Domyślnie

    Do mojego d7100. Przez wizjer podobny, przez lv bezlustro miażdzy nikona, tylko af-c jest w nikonie lepszy chociaz sledzenie strefa w tym fuji działa nawet nawet. Skoro w statycznych zdjeciach nie widze roznicy tym bardziej nie zobaczy on skoro ma jeszcze slabszy af w d5xxx niz w d7xxx. Od razu powiem aby ci ktorzy nie mieli w reku podobnego zestawu dali sobie spokoj z haslami "af w lustrze jest o wiele lepszy niz w bezlustrze". Proponuje najpierw sprawdzic a potem wygadaywac podobne tezy. Mam sprawdzilem i potwierdzam, tylko af-c jest w lustrze lepszy. Zwykly jest na podobnym poziomie a przez LV to nawet nie ma co porownywac bezlustro z racji innej metody af-a miazdzy i rozjezdza lustro.

  8. #8

    Domyślnie

    Moje lustra poczuły się zmiażdżone i rozjechane. Od jutra chyba je wyrzucę, bo już nie są godne robienia zdjęć...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Do mojego d7100. Przez wizjer podobny, przez lv bezlustro miażdzy nikona, tylko af-c jest w nikonie lepszy chociaz sledzenie strefa w tym fuji działa nawet nawet. Skoro w statycznych zdjeciach nie widze roznicy tym bardziej nie zobaczy on skoro ma jeszcze slabszy af w d5xxx niz w d7xxx. Od razu powiem aby ci ktorzy nie mieli w reku podobnego zestawu dali sobie spokoj z haslami "af w lustrze jest o wiele lepszy niz w bezlustrze". Proponuje najpierw sprawdzic a potem wygadaywac podobne tezy. Mam sprawdzilem i potwierdzam, tylko af-c jest w lustrze lepszy. Zwykly jest na podobnym poziomie a przez LV to nawet nie ma co porownywac bezlustro z racji innej metody af-a miazdzy i rozjezdza lustro.
    Powtarzasz się, bo już te same bzdury wypisywałeś w wątku o fuji...
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  10. #10
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    to jest niestety nieprawda. Też miałem bezlusterkowce i też chciałem żeby były lepsze ale nie były...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor AF-S 35mm f/1.8G DX vs Nikkor AF 35mm f/2D
    By paparazzi89 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 18:29
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 22:10
  3. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 16:37
  4. Samyang AE 35mm f/1.4 AS UMC a Nikkor 35mm f/1.8G AF-S DX
    By morfeus in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 19:42
  5. pytanie co wybrac Nikkor 35mm f/1.4 AI-s czy AF Nikkor 35mm f/2.0D
    By ranbir kapoor in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2006, 11:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •