Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie optymalna konfiguracja sprzęętu pod LR 6.0

    Stoi nowy komputer z W8.1 i LR 6.8 stoi obok starego na którym W 7 + LR 3.6
    Stary mam skonfigurowany tak, że
    - dysk C - SSD Samsung 128 na nim system oraz LR 3.0
    - dysk D - na nim folder Export z LR i tu zbieram gotowe jpgi wyskoczone z LR
    - dysk E - na nim ze 200 bibliotek z rawami
    Jeśli zakałdam nową bibliotekę to ładuje pliki do LR wskazując mu lokalizację na dysku E i stąd sobie pobiera, a ja je obrabiam
    Gotowe eksportuje do folderu EXPORT zlokalizowanego na dysku D
    ------------
    W nowym komputerze mam dysk SSD- 275 GB i dysk + dysk magnetyczny D 1 TB + aby mieć konfigurację jak wcześniej muszę dołożyć dysk talerzowy na E który posiadam

    Pytanie do Was czy da się coś mądrzej wymyślić, lepiej rozegrać ten mecz aby komputer sprawniej chodził ?

    Czego nie wiem, aby się przydało wiedzieć zanim uruchomię nowy PC i wgram W8.1 + LR
    Jak to u siebie macie przy ogromnej ilości rawów ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2

    Domyślnie

    Albo nowy dysk, albo na tym magnetycznym dwie partycje
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ty kupiłeś chyba win10, wiec dlaczego cofasz się w wydajności i komforcie ?
    Ten dysk E musi byc w starym komputerze ?
    Jeśli nie to go podepnij w nowym komputerze.

    Ja na dysku magazynie mam surowe raw i w katalogu zaimportowanym mam podkatalog z gotowym materiałem ale będę teraz robił zmianę, kupie dysk ssd ~500GB i na nim zrobię magazyn z materiałem aktualnym gdzie będzie leciał import, a wszystko już nie używane zostanie na obecnym magazynie jako archiwum, czyli dwa dyski i będzie bardziej komfortowo z dostępem do materiału na ssd zamiast tylko na hdd.

  4. #4

    Domyślnie

    W 10 zwróciłem do sklepu, a kupiłem W8.1 , bo temu ..

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Albo nowy dysk, albo na tym magnetycznym dwie partycje
    U mnie nie ma dzielenia. Jedna partycja to jeden dysk fizyczny.
    Czyli zrobić jak na starym kompie. Dobrze to miałem obmyślone, brawo ja
    SSD to dysk C i na nim program LR i W 8.1
    dysk D magnetyczny 1 TB i na niego folder EXPORT i tu LR nie se wrzuca jpg
    dysk E magnetyczny ( dokupić albo włożyć któryś używany z szafy ) i na nim setki biblioteki trzymać i wskazywać dla LR-a, że stamtąd niech sobie importuje rawy obróbki każdą bibliotekę po kolei.

    Czyli podsumowując po staremu tak jak miałem na starym kompie
    Chyba idealnie by było jakby ten E na którym leżą rawy też był dyskiem SSD ?
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 09-02-2017 o 20:34
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nad tym windowsem to się zastanów bo jeszcze rok i win8 bez wsparcia nawet krytycznego, obecnie nie ma już aktualizacja ważnych, a komfort win10 jest wyższy bo to ulepszone win8 z dodatkami jakie chcieli użytkownicy win7, ogólnie udany system.
    Powtarzam się pewnie ale pamiętaj że win10 to ostatni system operacyjny microsoft i będzie to jedyny system rozwijany aktualizacjami średnio dwie większe w roku.
    Nowe karty graficzne jakie będa w tym roku miały premiery amd i nvidia będą miały pełne wsparcie tylko w win10.

    Pakowanie do nowego komputera nowego win8.1 to jak zakup lamborgini i jeżdżenie na gazie.

    Co do dysku, nawet zapełniony dysk ale z miejscem wolnym można zrobić tak żeby wydzielić z wolnego miejsca nową partycje.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak ogarnę przesiadkę z W7 na W 8.1 to kto wie może kiedyś, kiedyś zaszaleje i W10 załaduje. Na dziś za dużo zmiennych . Nie ma czasu walczyć, czy rozkimiać z nieznanym mi SO.
    8 wydaje się, że ogarniam chyba Kart graficznych nie używam więc nie problem chyba.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    win8.1 to dla wielu zły epizod w użytkowaniu komputerów, przejście z win7 na win8.1 będzie bolało, to win10 jest praktycznie jak win7.
    Dziurawy system bez wsparcia to bardzo zły pomysł.

  8. #8

    Domyślnie

    Robert... jak zwykle swoimi ścieżkami chodzisz. To sobie przesiadkę strzeliłeś.
    Ja przesiadkę jeszcze w tym roku planuję, ale z 7 Pro 64 przesiadam się na 10. Trzeba wykorzystać w pełni komplecik i7 6700K z Gigabyte z170x-gaming 7 EU. :P
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Teraz czytałem przy okazji zbliżającej się premiery AMD Ryzen że nie będzie wsparcia oficjalnego dla win7 i win8/8.1 oczywiście nie oznacza że procesory nie będą działały podobnie jak wbudowane w procesory grafiki intela z serii i5/i7-7xxx, które miały problemy na win7 i po załataniu problemu poinformowano że wszystkie nowe procesory będą miały wsparcie tylko w win10.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mex Zobacz posta
    Robert... jak zwykle swoimi ścieżkami chodzisz. To sobie przesiadkę strzeliłeś.
    P
    Ja też z tej samej wersji W7 co Ty przesiadam się stopniowo dozując trudność, a jak nie to mogę zaktualizować do W10. Dwa lata ogarniam Zuzi laptopa z W8 i jakoś dajem rade , a u Zuzi pierdylion programów, programików, a u mnie tylko SO i LR i stary PS CS 4 64 i z powodu też tego CS4 starego nie wziąłem W10 bo podobno stare CS coś nie banglają dobrze w środowisku W 10. No główny problem z W10 to automatyczne aktualizacje w czasie kiedy on sobie uważa , a nie ja
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 09-02-2017 o 22:16
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Optymalna roździelczość
    By Szpadel in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 00:05
  2. Jaka optymalna drukarka
    By ktm777 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 15:09
  3. D80 + Lampa (jaka optymalna)
    By Yeti83 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 15:01
  4. jaka karta optymalna do d200 ?
    By hippas in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 17:12
  5. D100 - jaka pamiec optymalna?
    By gdasteve in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2006, 09:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •