Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki Jacek za obszerną wiadomość. Mam już wyzwalacz 1x 622tx i 1x wyzwalaczoodbiornik 622. Jednak będę poszerzał zestaw YN. Dokupię do tego z 2x 685 i Reportera 360 TTL. Myślałem o jakimś Atlasie 600 TTL - ale jednak wole nosić dużo mniejszego Reportera 360 i tak mało kiedy robię zdjęcia w ostre południowe słońce Wszystko będzie odpalane wyzwalaczami YN622.

    od naszych, masz gwarancję, serwis i sprzęt w dwa dni kurierem
    Na aliexpres kupiłem tel. Xiaomi, połowę taniej niż u naszego dystrybutora. Paczka leciała z HongKongu 4 dni DHL'em pod same moje drzwi

  2. #12

    Domyślnie

    a jak z cłem przy wyborze opcji kuriera?
    niby wszystkie paczki kurierowe muszą być dodatkowo opłacone na granicy dlatego nigdy nie brałem DHLa...

  3. #13

    Domyślnie

    Z VATem różnie bywa, bo cło to nie ma raczej znaczenia (2.3℅ chyba). Jak sprzedawca wypełni deklaracje celną, w której zaznaczy "gift" i wpisze wartość poniżej 20 czy 25 euro, a urząd celny nie będzie chciał weryfikować zawartości, to przejdzie bez naliczania opłat.
    Do mnie przyszła paczka z wpisanym 20 euro i VATu nie chcieli.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Z VATem różnie bywa, bo cło to nie ma raczej znaczenia (2.3℅ chyba). Jak sprzedawca wypełni deklaracje celną, w której zaznaczy "gift" i wpisze wartość poniżej 20 czy 25 euro, a urząd celny nie będzie chciał weryfikować zawartości, to przejdzie bez naliczania opłat.
    Do mnie przyszła paczka z wpisanym 20 euro i VATu nie chcieli.
    Ale to nielegalne

  5. #15
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Niekoniecznie. Skoro sprzedawca wycenia swoje ryzyko na tak niską cenę, to tyle jest to dla niego warte...
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  6. #16

    Domyślnie

    Sprzedawcy sami proponują zaniżenie wartości przedmiotu i podpowiadają jak wysłać żeby uniknąć cła i podatków do innych krajów. Im zależy na największej sprzedaży, nasze prawo i nasze podatki ich nie interesują.
    Przykład jednej z aukcji:

    1.I need pay for customs duty?

    You may be charged customs duties and taxes for something purchased online. Buyers are responsible for custom taxes.
    For Russian: the best option is Aliexpresstandard method, free and normally no need pay tax
    DHL: maybe you need pay the custom duty.

    What do you declare to customs?
    We normally declare the lower price on the invoice/bill to help avoid custom duty, but if you have any request about declaration, please leave us a message in the order before delivery.

    Wracając do tematu. Chciałem rozbudować zestaw do błyskania. Ale miałem teraz niedawno 3 sesje w plenerze. Zapakowałem do samochodu dwa statywy z 2x lampami reporterskimi, i ani razu nie chciało mi się podczas sesji skorzystać z tego zestawu. A zdjęcia w świetle zastanym spełniły oczekiwania Więc nie chcę się nakręcać na kupowanie sprzętu z którego później nie będę korzystał. Dlatego póki co nic nie dokupuje. Może w przyszłości tego reportera 360- bo czasami używam leciutkiego statywu i jednej lampy z parasolką.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Zestaw oświetleniowy
    By stanseba in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 00:23
  2. Zestaw oświetleniowy
    By muldi in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 09:23
  3. problem z sankami mocującymi lampę w D90
    By kiminimatri in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 18:41
  4. Przenośny zestaw oswietleniowy
    By element07 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 10:36
  5. KOmpakt z sankami na lampę
    By jamirq in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-06-2008, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •