Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    To jam mam chyba inny model D700, bo boję się wychodzić powyżej ISO 1600 w takim samym duecie.
    Na spokojnie drukuje zdjęcia z ISO 6400. Odszumiam w LR (jak dobrze naświetlone szum znikomy)

  3. #23

    Domyślnie

    Zjęcia z linku były robione z wbudowaną lampą (na kilku zdjęciach jest profesjonalny cień od obiektywu, widać to po rozłożeniu cieni i czerwonych oczach ). Patrząc na GO obiektyw raczej był mocno przymknięty, pocieszające też jest to, że bierzmowanie było robione po zmroku - jeśli chrzest będzie w dzień, to będzie nieco więcej światła. Kościół ma fatalne oświetlenie i kolory ścian - wyzwanie dla fotografa żeby wyciągnąć z tego miejsca fotki na dobrym poziomie. Powiedz znajomym żeby nie oczekiwali cudów.

    Sama 35-tka może być za mało i raczej tak, jak inni radzą lampa, ISO podbić żeby było widać tło. Po pierwszych dwóch zdjęciach zobaczysz na ekranie aparatu co masz podbić, a co obniżyć. Odwiedzenie kościoła kilka dni przed uroczystością nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Sam raz się wbiłem na minę, bo kiedyś pojechałem zobaczyć kościół i warunki w nim panujące i trafiłem akurat na jego sprzątanie - wszystkie światła były włączone. Na mszy też było OK, ale tuż przed chrztem kościelny wyłączył większość świateł i zostało mi światło z okna z witrażem, świecy i jeden kinkiet niedaleko chrzcielnicy. Fajnie było...

    I pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy - chrzcielnica, to święte miejsce w kościele - zaraz po ołtarzu i tabernakulum - zachowaj powagę i nie skacz wokół jak poparzony z aparatem
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Zjęcia z linku były robione z wbudowaną lampą (na kilku zdjęciach jest profesjonalny cień od obiektywu, widać to po rozłożeniu cieni i czerwonych oczach ). Patrząc na GO obiektyw raczej był mocno przymknięty, pocieszające też jest to, że bierzmowanie było robione po zmroku - jeśli chrzest będzie w dzień, to będzie nieco więcej światła. Kościół ma fatalne oświetlenie i kolory ścian - wyzwanie dla fotografa żeby wyciągnąć z tego miejsca fotki na dobrym poziomie. Powiedz znajomym żeby nie oczekiwali cudów.

    Sama 35-tka może być za mało i raczej tak, jak inni radzą lampa, ISO podbić żeby było widać tło. Po pierwszych dwóch zdjęciach zobaczysz na ekranie aparatu co masz podbić, a co obniżyć. Odwiedzenie kościoła kilka dni przed uroczystością nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Sam raz się wbiłem na minę, bo kiedyś pojechałem zobaczyć kościół i warunki w nim panujące i trafiłem akurat na jego sprzątanie - wszystkie światła były włączone. Na mszy też było OK, ale tuż przed chrztem kościelny wyłączył większość świateł i zostało mi światło z okna z witrażem, świecy i jeden kinkiet niedaleko chrzcielnicy. Fajnie było...

    I pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy - chrzcielnica, to święte miejsce w kościele - zaraz po ołtarzu i tabernakulum - zachowaj powagę i nie skacz wokół jak poparzony z aparatem

    Dzięki SerU za odpowiedź. Mam do Ciebie jeszcze pytanie: dysponuję taką nasadką na lampę błyskową https://www.google.pl/search?q=Ultra...-xidZM4CPrrWM: . Warto z niej skorzystać w takich warunkach? Miałem obawy co do używania lampy błyskowej żeby później ksiądz mi nie mówił, że go oczy od niej bolą ale patrząc na to, że wszystkie zdjęcia są tam robione z lampą mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko. Chrzest jest po mszy więc nie będzie problemu z robieniem zdjęć, wypada jednak robić zdjęcia rodzinie w trakcie mszy tak żeby nie przeszkadzać księdzu?

  5. #25

    Domyślnie

    Jeśli boisz się błyskać to załóż 35mm. ISO bez problemu 3200 albo więcej. Przy standardowych odbitkach nie będzie widać szumu. Lampe załóż do zdjęć grupowych bo musisz przymknąć trochę przysłonę. W czasie mszy zrób pare testowych strzałów przy chrzcielnicy żeby potem nie było paniki z ustawieniami. Tutaj np zdjęcia robiłem stałkami 1.8 https://www.pawelsphotography.com/bl...nt-ballisodare może nie było jakoś ciemno ale możesz podpatrzeć pare kadrów ale kościoła


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. zdjecia produktow (zdjecia 360*)
    By sote in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 16:30
  2. Zdjęcia z lampą- pomarańczowe zdjęcia
    By Marcin110388 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 00:21
  3. debiut na chrzcie
    By dawid0907 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 15:22
  4. Fotografia na chrzcie - prośba o porady
    By Art in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-03-2005, 11:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •