Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Jak da rady unikaj lampy, możesz księdza zdenerwować jak za bardzo będziesz błyskał Mu po oczach... Poza tym nie wiadomo jakie władza ma podejście do "fotografów", może chcieć jakiegoś papierka o zaliczonych kursach focenia w kościele. Moim zdaniem 35 - tką spokojnie w kościele dasz radę obfocić, prawie wszystko. Kilka szerokich ujęć kitem z lampą i reszt stałka.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    Dzięki za konkretną podpowiedź
    Spoko, wez szara karte (przydaje sie do ustalenia WB). Mozesz tez ktoregos dnia isc i zobaczyc jak wyglada sprawa. Pewnie bedzie ciemno, nawet z zapalonymi lampami (ktore maja rozna temp swiatla = kicha w post procesie) iso 1600 nie styknie (w moim 5d3 iso 3200 juz mi sie nie podoba).

    Z lampa ogolnie moze byc tak, ze walenie nia w czarny sufit niewiele da. Moze bedziesz musial walic flashem na wprost z kompensacja na minus (-1, -2). Ew liczyc na fill z karteczki na lampie.

    Ogolnie jak sie nie panuje nad swiatlem, to mozna bardziej zaszkodzic niz pomoc. Czesto trzeba balansowac swiatlo flesha z zastanym i np. uzyc filtra cto. Czasem lekki blysk pomaga, "wyczyscic" twarz z "brudnego" swiatla itd itd.

    Na koniec, pisze to jako amator ktory tak podszedlby do tematu, wiec jesli cos pomieszalem, koledzy beda prostowac - peace

  3. #13

    Domyślnie

    http://parafiakomorniki.pl/bierzmowanie16.html

    tu jest link do zdjęć w czasie bierzmowania w tym kościele. za jasno to tam nie jest

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    http://parafiakomorniki.pl/bierzmowanie16.html

    tu jest link do zdjęć w czasie bierzmowania w tym kościele. za jasno to tam nie jest
    No to masz duuuży problem. Przewaga światła zastanego. Pół biedy jeśli są to zwykłe żarówki halogenowe, a jak znam oszczędność proboszczów to są to ledy. Jeśli żarówki to 1/2CTO na lampę i można coś doświetlić. Jeśli ledy lub energooszczędne fluorescencyjne to nie ma szans na poprawne zbalansowanie.

  5. #15

    Domyślnie

    Wszystko zalezy od tego jaką masz używalną wartość ISO w swojej puszce. Jak kościół w miarę jasny to ja strzelam bez lampy na ISO max 6400 (D700+24-70 f2.8 , 85 f1.8 ). Jeśli natomiast potrzebujesz błyskać to ISO 400-800, lampa w górę, Karteczka wyciągnięta lub dyfuzor jeśli kościół niezbyt wysoki. Powodzenia. Wszystko zależy od warunków.
    Ostatnio edytowane przez meshsmoth ; 07-02-2017 o 08:46

  6. #16

    Domyślnie

    W D5200 użyteczne iso jest na poziomie 1600-2000, więc bez lampy odpada. Za to przy 1000 i z lampą spokojnie się da, ale to jednak wymaga doświadczenia.
    Jeszcze pytanie z innej beczki... Możesz robić zdjęcia w kościele? Jak nie masz legitymacji, to radzę wcześniej pogadać z plebanem, bo się okaże, że nie będzie zdjęć wcale z tego chrztu...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meshsmoth Zobacz posta
    Wszystko zalezy od tego jaką masz używalną wartość ISO w swojej puszce. Jak kościół w miarę jasny to ja strzelam bez lampy na ISO max 6400 (D700+24-70 f2.8 , 85 f1.8 ). Jeśli natomiast potrzebujesz błyskać to ISO 400-800, lampa w górę, Karteczka wyciągnięta lub dyfuzor jeśli kościół niezbyt wysoki. Powodzenia. Wszystko zależy od warunków.
    To jam mam chyba inny model D700, bo boję się wychodzić powyżej ISO 1600 w takim samym duecie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    To jam mam chyba inny model D700, bo boję się wychodzić powyżej ISO 1600 w takim samym duecie.
    Wszystko zależy od oczekiwań, ja w sumie też poza 1600 bym nie wyszedł, no może maks 2500... Przy Mocno otwartej Sigmie 50 Art takie iso jeszcze jakoś wygląda...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    W D5200 użyteczne iso jest na poziomie 1600-2000, więc bez lampy odpada. Za to przy 1000 i z lampą spokojnie się da, ale to jednak wymaga doświadczenia.
    Jeszcze pytanie z innej beczki... Możesz robić zdjęcia w kościele? Jak nie masz legitymacji, to radzę wcześniej pogadać z plebanem, bo się okaże, że nie będzie zdjęć wcale z tego chrztu...
    Generalnie te chrzciny są po mszy. jak się uda to na mszy też chciałem jakieś zdjęcie zrobić. Do księdza dzwoniłem i pytałem czy trzeba mieć pozwolenie to mówił, że jak to jest po mszy to nie ma problemu.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    Generalnie te chrzciny są po mszy. jak się uda to na mszy też chciałem jakieś zdjęcie zrobić. Do księdza dzwoniłem i pytałem czy trzeba mieć pozwolenie to mówił, że jak to jest po mszy to nie ma problemu.
    Aha, no to ok. Najlepiej podejdź do kościoła i zrób kilka strzałów, nawet przed samym chrztem. Nikt Ci nie poda wirtualnie recepty na taki kościół... Na zdjęciach wygląda na trudny, tyle można powiedzieć.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zdjecia produktow (zdjecia 360*)
    By sote in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 16:30
  2. Zdjęcia z lampą- pomarańczowe zdjęcia
    By Marcin110388 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 00:21
  3. debiut na chrzcie
    By dawid0907 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 15:22
  4. Fotografia na chrzcie - prośba o porady
    By Art in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-03-2005, 11:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •