Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Pierwsze kroki

  1. #1

    Domyślnie Pierwsze kroki

    Cześć.
    Wcześniej wrzuciłem foto w wątku ogólnym, ale czyjś rozsądek w google szlag trafił i tak pomerdali opcje udostępniania foto, że nic z tego nie wyszło. (Grrrr).
    Enyłej, moje pierwsze kroki w fotografii portretowej, będę wdzięczny za wszelkie komentarze, co poprawić, co jest ewentualnie dobrze.
    I przepraszam za zamieszanie, aż mnie samego nerw wziął ;/

    NIKON D810
    f/2.5 1/80 50mm ISO800 światło zastane.

    D2x | D810 | Sigma 50mm f1.4 | Sigma 20mm f1.8 | SB-900 | Manfrotto 190XPROB

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    ojej czy ty nie lubisz tej pani?

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem do tego portretu użyłeś zbyt otwartego otworu. Lewe(modeliki prawe) oko nie załapało się w ostrości i to odbiera przyjemność oglądania tej fotki. Prawa strona zdjęcia wygląda bardzo słabo. Cienie poszły w smoliste czernie bez przejść tonalnych.
    Inną sprawą wręcz dyskusyjną jest użycie takiej ogniskowej z takiej odległości. Myślę, że jednak trochę przerysowuję, ale skoro autor taki miał plan.... Źle nie wyszło.
    Fuji

  4. #4

    Domyślnie

    Duża krzywda niestety.

    Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  5. #5

    Domyślnie

    Ja się nie znam, więc napiszę
    to nieostre oko jest lepiej doświetlone a ujęcie jest od tej ciemniejszej strony, przez to dziwnie mi się to ogląda. Lepiej jakby ostrość*była na obu oczkach.
    50mm na FX do portertów samej głowy to trochę chyba za krótko, nos chyba lekko przerysowany przez to wyszedł
    Połowa zdjęcia to jasne okno a druga połowa to portert w niskim kluczu (?), mnie to okno rozprasza i odciąga od portertu
    Obróbka mi też się średnio podoba, przydałoby się przynajmniej wygładzić lekko skórę i trochę popracować nad cieniami bo za mocne trochę jak dla mnie

  6. #6

    Domyślnie

    Mam dokładnie takie same odczucie co @ablazy. Byłeś zdecydowanie za blisko i nos wyszedł ogromny. Przydałoby się min. 85mm na FX
    Bardzo wyraźnie widoczne niedoskonałości skóry - nie chodzi o to żeby był plastik ale trochę to ogarnij.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  7. #7

    Domyślnie

    W sumie to nawet nie ma jakichś wielkich przerysowań (kadrowałeś z szerszego ujęcia?) Chętnie bym zobaczył surową wersję tego zdjęcia. Przejścia tonalne są bardzo agresywne. Trudno uwierzyć, że przy bocznym świetle z okna, zacieniona część pomieszczenia będzie praktycznie czarna. Wygląda jakbyś globalnie bardzo mocno ściągnął cienie. I trzeba byłoby poświęcić trochę czasu obróbce cery.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli ten nos nie jest przerysowany i pani ma taki duży własny to tym bardziej będę się upierał że zwiększenie odległości od modelki dałoby lepszy rezultat. Nos wyjdzie na zdjęciu optycznie mniejszy w stosunku do reszty twarzy.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za te kilka słów
    Niestety nie miałem nikogo do potrzymania blendy z prawej strony - miałem świadomość, że prawa strona jest niedoświetlona. Ostatecznie wpadłem na pomysł, żeby podzielić kadr na jasną i ciemną część - stąd ten low key z prawej, oryginalnie jakość jest nieco lepsza niemniej faktycznie ściemniałem prawą stronę w LR. Co do przerysowania, Pani nie ma tak dużego nosa, to moja wina - zdjęcie było robione z takiej właśnie odległości - następnym razem póki nie zakupię 85 postaram się robić z oddali i ew. kadrować.
    Z kolei nad obróbką twarzy będę musiał osobno popracować, to wszystko jeszcze przede mną.

    PS. Ta pani to moja żona, nie mogę nie lubić ;p
    PS2. Jeszcze raz dzięki, będę próbował dalej.
    D2x | D810 | Sigma 50mm f1.4 | Sigma 20mm f1.8 | SB-900 | Manfrotto 190XPROB

  10. #10

    Domyślnie

    A wrzuciłbyś bez obróbki?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pierwsze kroki
    By jaroslawdrozda@mail.com in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 01:40
  2. [ Portret ] Pierwsze kroki
    By Mosquito in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 09:23
  3. [ Makro ] Pierwsze kroki
    By maly78117 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 20:09
  4. pierwsze kroki
    By szuszpl in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •