Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Focus shift to plywanie plaszczyzny ostrosci ze wzgledu na wartosc przyslony, a nie odleglosc ostrzenia...

  2. #12

    Domyślnie

    Witam

    Podpiszę się pod tematem aby opisać swoją przypadłość którą wczoraj zauważyłem.
    Po podłaczeniu 35DX pod puszkę i przy ostrzeniu na obiekcie obraz w wizjerze zaczyna się trząść i nie może złapać ostrości. Made in China daje o sobie znać? Obiektyw ma 2 miesiące i zrobiłem nim może z 500 zdjęć.
    Co jest w takim razie nie tak koledzy ?

    - następny post -

    Nie mogę dodac tekstu do poprzedniego postu wiec jestem zmuszony napisać kolejny.
    Działo się tak przy słabym oświetleniu. Próbując to samo dzisiaj przy dobrym oświetleniu na butelce z Pepsi, nie moge zlapac ostrosci nawet na etykiecie z napisem.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 27-02-2017 o 13:26

  3. #13

    Domyślnie

    Jaki masz aparat?
    Wychodziłeś na zewnątrz, żeby zrobić jakieś normalne zdjęcie? Też są takie objawy?

  4. #14

    Domyślnie

    5300

    Wyszedlem na zewnatrz i w sumie ciężko było takie coś zauważyć. Zaznacze też, że opisana przypadłość byla sprawdzana na af-c. Sprawdzilem na kicie te same miejsca co na 35mm w tych samych trybach i ogniskowych i praca AF była bardzo zbliżona tyle, że na stałce można było zauważyć w wizjerze delikatne ruchy soczewki w różne strony przy próbie złapania ostrości gdzie w kicie tego zupełnie nie było. Generalnie to na tyle minimalne, że przy trzymaniu aparatu z ręki ciężko to zauważyć. trzeba się o coś podeprzeć aby nie było żadnych ruchów z zewnątrz i wtedy to widać. Nie wiem, może takie coś jest normalne?
    Ostatnio edytowane przez carabella4wrc ; 27-02-2017 o 19:46

  5. #15

    Domyślnie

    kiedyś w serwisie Nikona zapytałem o podobny problem, gość spojrzał na mnie z politowaniem sugerując, że nie mogę wymagać za wiele od D90... mam taki sam zestaw i podobne doświadczenia, w sumie zmotywowało mnie to do częstszego podpinania manualnego szkła

  6. #16

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że D5300 to amatorka ale skoro inne inne szkła działają bez zarzutu to czemu akurat 35mm miało by być gorsze ?. Wybacz, ale podejrzewam, że stałka 35DX jest lepiej wykonana od 18-55mm...
    Dodatkowo, zaznaczę że obiektyw nie ma nawet 2 miesięcy więc wymagalo by się trochę więcej od szkiełka za prawie 600zl...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carabella4wrc Zobacz posta
    Wybacz, ale podejrzewam, że stałka 35DX jest lepiej wykonana od 18-55mm...
    Niestety nieznacznie. Wszędobylski plastik-fantastik. Dobrze, że chociaż dali metalowy bagnet i uszczelkę...

  8. #18

    Domyślnie

    Może i racja. Nie mniej jednak napisałem w sprawie gwarancji bo wg. mnie jest coś z nim nie tak. Tak naprawdę jest to moja pierwsza stałka którą też chciałem sprzedać bo niestety do niczego mi się nie przydaję a w efekcie wyszedł kwas

  9. #19

    Domyślnie

    Ja się nie przekonałem do tego szkła, pomimo, że nie sprawiało problemów i było celne na każdym moim korpusie. Dwuletnie poszło za 550 zł całkiem niedawno...

  10. #20

    Domyślnie

    Skoro miałeś to czy podczas pracy AF działał cicho? Bo wydaję mi się, że działa troche głośniej niż przed wystąpieniem kwiatuszków. Zdecydowanie glosniej niz 18-55 czy juz 24-120/4

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nikon d7100 + nikkor 18-15 słabe ostrzenie
    By JakiCMG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 13:26
  2. Nikkor 14-24 2.8 (AF-S G ED N) manualne ostrzenie.
    By filemoon in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 00:50
  3. D90 - ostrzenie
    By fotoMichal in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 22:19
  4. Nikkor 18-200, manulane ostrzenie
    By Giwera in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 21:58
  5. Ostrzenie
    By Ksiaze in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 07-04-2009, 07:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •