Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    podaj mi jeden przyklad gornopolkowego fadera.

    ale nie zeby mial wysoka cene. tylko zeby dalo sie go uzywac przy 100mm.
    Singh_Ray (http://www.singh-ray.com/shop/vari-n...ensity-filter/) da radę, tu z 70-200: https://www.youtube.com/watch?v=DLILNUK6__U. I z VATem kosztuje pińcset (ale $).

  2. #12

    Domyślnie

    I znowu przykład braku "czytania ze zrozumieniem"

  3. #13

    Domyślnie

    Podałem przykład górnopółkowego filtra fader, który działa przy 100 mm zaznaczając, że faktycznie ma wysoką cenę. Gdzie tu brak zrozumienia?

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    Przykład jest dokładnie pod to o co pytał akustyk.
    Miał być górnopółkowy fader, a nie drogi i byle jaki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    BTW, czasy mydlanych faderów już minęły - oczywiście mowa o dobrych markowych filtrach, a nie Green.L czy Massa za 60zł...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Przykład jest dokładnie pod to o co pytał akustyk.
    Miał być górnopółkowy fader, a nie drogi i byle jaki.
    ale ten przyklad dowodzi czego?

    wydalbys na podstawie mocno skompresowanego i wcale nie prezentujacego bog wie jakiej ostrosci wideo FullHD 500$ za filtr?

    ja nie. od takiego wideo jest dla mnie baaaaaaardzo daleka droga do jakichkolwiek ocen wplywu tego filtra na zdjecia +/- 24Mpix. tego typu wideo to bym starym LCW Faderem nakrecil, nie potrzeba na to wydac 500$...

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    BTW, czasy mydlanych faderów już minęły - oczywiście mowa o dobrych markowych filtrach, a nie Green.L czy Massa za 60zł...
    to moze tak: chcesz wierzyc w to co wierzysz - twoja sprawa. jesli etykietka na filtrze badz "wiedza internetowa" cie pzekonuja, to oczywiscie nic mi do tego...

    ja mam aparat i obiektyw i sobie robie testy filtrow, zeby wiedziec kiedy moge ich uzywac bez obaw o wplyw na zdjecia. jednak szkielko i oko bardziej do mnie przemawia...
    spotkalem sie z filtrami, na ktorych pisze B+W i optycznie sa syfem (polar MRC, ktory paszkeci ostrosc zdjec*), mam tez ocieplajacy filtr, na ktorym pisze Polaroid (z gatunku - zestaw 4 filtrow za 30 Euro), a ktory bez obaw nakrecam na telerurke 300mm. przerobilem w zyciu sporo Kenko/Hoyi o bardzo roznej jakosci optycznej (sa swietne, sa paskudne), mam rozne filtry Haidy - w tym ND (tanie, znakomite optycznie i mechaniczne) ale tez ich polary (mizerne, z bardzo slabo polaryzujaca folia, jeszcze przeklamujaca kolory)... nie tylko znana marka albo informacja o ilosci powlok robia filtr.


    * - prawdopodobnie podrabiany, ale koniec koncow tego tez nie da sie wykluczyc, wiec tym bardziej argument, zeby samodzielnie sprawdzac
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 04-02-2017 o 22:37

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Przykład jest dokładnie pod to o co pytał akustyk.
    Miał być górnopółkowy fader, a nie drogi i byle jaki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    BTW, czasy mydlanych faderów już minęły - oczywiście mowa o dobrych markowych filtrach, a nie Green.L czy Massa za 60zł...
    czytaj chłopie to co inni napisali, tylko trochę dokładniej. Nie koniecznie tylko z ostatniego postu - to taka "small" podpowiedź

  8. #18

    Domyślnie

    Prawda jest taka że na 100% warto samemu sprawdzić.
    Tutaj jest test
    https://www.cinema5d.com/variable-nd...s-lcw-mark-ii/
    Ale po moich doświadczeniach z filtrami tiffena filmowymi , nie kupiłbym w ciemno ich produktu

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Prawda jest taka że na 100% warto samemu sprawdzić.
    Tutaj jest test
    https://www.cinema5d.com/variable-nd...s-lcw-mark-ii/
    Ale po moich doświadczeniach z filtrami tiffena filmowymi , nie kupiłbym w ciemno ich produktu
    Tiffen to jest najczesciej optyczne dziadostwo lub co najwyzej przecietnizna. Tyle ze sa pomyslowi i maja sporo ciekawych filtrow. Mam ich 812 (taki specjalny filtr ocieplajacy) i Warming Polarizer. Jakosciowo to to kolo Marumi nie lezalo, ale efekt ocieplenia obu jest sliczny i wart grzechu...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jaki filtr? Co wybrać?
    By ewenement in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2016, 17:52
  2. Filtr polaryzacyjny - jaki wybrać?
    By kasix in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 14:29
  3. Jaki wybrać filtr 77mm
    By Fraglesso in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 17:32
  4. Jaki filtr polaryzacyjny wybrac?
    By kacperrykis in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 20:56
  5. Jaki filtr wybrac?
    By Ozborn in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 12:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •