Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Witold

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtas1616 Zobacz posta
    Kolejne próby portretu Proszę o rady, co źle, jak zrobić, żeby było lepiej Pozdrawiam Wojtek



    Pomysł na zdjęcie (jako taki) jest ok... Natomiast to co według mnie tu kuleje to dobranie proporcji elementów w kadrze i rozłożenie plam "jasności"
    Na pierwszym planie w nieostrości mamy jakąś framugę która według mnie szalenie konkuruje z twarzą (i to chyba właśnie przez jej jasność - to trzeba by sprawdzić, mi się nie chce)
    Dobranie pionowego kadru nie jest tu szczęśliwe bo uwypukla wszelkie piony a w tym kadrze jakoś to nieszczęśliwy układ jest. Zobacz sobie jak inne zdjęcie powstaje gdy górną ramkę umiejscowisz dokładnie w połowie włosów a jak jeszcze inaczej będzie gdy sprowadzisz kadr do praktycznie kwadratu, czyli górna ramka jakieś 1,5cm nad brwiami. Oko zaczyna być prawie w mocnym punkcie i zaczyna "pracować". A na koniec zobacz jak z tego kwadratu zrobisz takie "16x9" - jak zaczyna sie robic ciekawie.

    Jedyny element gdzie zgadzam sie z Carlosem to tło ktore jest wyjarane i w "twoim kadrze" trochę jednak razi.

  2. #12

    Domyślnie

    uff... dobrze, ze udalo mi sie troche poprzekomarzac i ozywic watek z porada dla wojtasa, dzieki @fafniak


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Witold Englender "Małe conieco nie tylko o fotografii"
    By artq in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 15:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •