Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Stabilizacja.

  1. #1

    Domyślnie Stabilizacja.

    1. Czy stabilizacja obiektywów w systemie nikona działa też w ostrzeniu manualnym?
    2. Jak rozpoznać czy sigma 17-50/2.8 OS ma sprawną stabilizację, bo AF mi szaleje i nie może ustawić ostrości w AF oraz również w LV?
    Będę wdzięczny za odpowiedź, bo nie mogę ich sam znaleźć.
    Nie wiem, co napisać.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Według mnie działa, ale tylko czasem używam 70-300 w trybie manualnym i wtedy najczęściej wyłączam VR bo ze statywu, musiałbym sprawdzić.
    2. Co znaczy szaleje? Sprawdź ustawienia AF w aparacie, (ustaw np. AF-S) i włącz priorytet spustu migawki nie ostrości (piszę z pamięci, tak się chyba to nazywa). Powinno ustawiać ostrość i trzymać po przekadrowaniu. Sigma ma cichy i szybki AF, na głośniejszej ulicy np. można nie zauważyć, że działa.
    Generalnie po wyostrzeniu (naciśnięciu spustu migawki do połowy) powinno być takie lekkie poruszenie widoczne w wizjerze.

  3. #3

    Domyślnie

    Ad1. Działa. W każdym razie na 18-105.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Co znaczy szaleje? Sprawdź ustawienia AF w aparacie, (ustaw np. AF-S) i włącz priorytet spustu migawki nie ostrości (piszę z pamięci, tak się chyba to nazywa). Powinno ustawiać ostrość i trzymać po przekadrowaniu. Sigma ma cichy i szybki AF, na głośniejszej ulicy np. można nie zauważyć, że działa.
    Generalnie po wyostrzeniu (naciśnięciu spustu migawki do połowy) powinno być takie lekkie poruszenie widoczne w wizjerze.

    Jeździ przód i tył i nie może złapać ostrości. Ustawienia są OK. Prawdopodobnie uszkodzony moduł GMR i nie wiem czy też stabilizacja.
    Nie wiem, co napisać.

  5. #5

    Domyślnie

    Stabilizacja działa niezależnie. OS w sigmie wydaje bardzo specyficzny dźwięk, jakby piszczenie cichutkie. Wciśnij spust do połowy i słuchaj poruszając zestawem. Jeżeli dźwięk jest słyszalny to ze stabilizacją jest wszystko ok.

    Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi, bo w tym momencie nie mam mojego zestawu pod ręką żeby to sprawdzić, więc piszę z pamięci
    Dx + S + SB
    flickr

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiciuD300 Zobacz posta
    Jeździ przód i tył i nie może złapać ostrości. Ustawienia są OK. Prawdopodobnie uszkodzony moduł GMR i nie wiem czy też stabilizacja.
    A z innymi obiektywami ustawia ostrość?

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, z innymi jest w porządku, sprawdziłem na innym body - to samo. Więc to sigma. Przy MF dopiero, jak przyłożyłem uchu do obiektywu to słychać takie wziu wziu, inaczej cisza.
    Nie wiem, co napisać.

  8. #8

    Domyślnie

    Stabilizacja działa gdy włączony jest pomiar światła. Nie nic wspólnego z ustawieniami AF.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli w moim obiektywie nie działa stabilizacja. Dodatkowo zauważyłem, że gdy mam wyłączoną stabilizację i ustawione manualne ostrzenie w obiektywie, po przyłożeniu ucha słychać pracę silnika, jako ciche piszczenie. 3 to normalne?
    Nie wiem, co napisać.

  10. #10

    Domyślnie

    To ciche piszczenie to właśnie stabilizacja.
    Silnik w 17-50 jest wydanie słyszalny. Nie trzeba przykładać ucha.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tamron 70-300 mm ze stabilizacją, czy bez?
    By pepsimax188 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 21:47
  2. Stabilizacja w studio
    By lukaszD1x in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 10:57
  3. Stabilizacja obrazu
    By Fear in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-09-2009, 17:37
  4. Stabilizacja obrazu
    By NiuniaBest in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 08:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •