Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    @Pugilares Świetne podsumowanie tematu . Dziękuję.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    (...) Dodatkowo, dzięki softwarowemu włączaniu/wyłączaniu VR wyłącza się automatycznie przy rozpoczęciu ujęcia wideo (a przynajmniej tak się zdaje)(...)
    Ponowię pytanie które pojawiło się już w innym wątku, a nie wiem czy padła odpowiedź: można to ustawić odwrotnie (ponieważ wydaje się to być, podobnie jak usunięcie przycisków, jednym wielkim nieporozumieniem)?

  3. #23

    Domyślnie

    A ja się dołączę do sugestii byś kupił 18-105. Po pierwsze wyższa jakość zdjęć, po drugie bardzo szybko zacznie Ci brakować ogniskowej.

    http://www.the-digital-picture.com/R...mp=0&APIComp=0

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

  4. #24

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę że ogniskowa do 55 to spore ograniczenie a uniwersalność obiektywu 18-105 jest bezdyskusyjna.
    Różnica w cenie (D5500 + 18-55 lub 18-105) to około 100 funtów i powoli dochodzę do wniosku że to będzie dobrze wydane 100 funtów.

  5. #25

    Domyślnie

    Co do wyższej jakości zdjęć, to od czego wyższa?
    Obiektyw 18-105 to nie tylko zaleta w postaci dłuższego zooma, ale też wada w postaci znacznie większych rozmiarów i wagi. Cena też może mieć znaczenie, jeśli za te pieniądze można kupić torbę/statyw/kartę pamięci/filtr.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Co do wyższej jakości zdjęć, to od czego wyższa?
    Obiektyw 18-105 to nie tylko zaleta w postaci dłuższego zooma, ale też wada w postaci znacznie większych rozmiarów i wagi. Cena też może mieć znaczenie, jeśli za te pieniądze można kupić torbę/statyw/kartę pamięci/filtr.
    No fakt różnice w jakości zdjęć raczej można uznać za nieistniejącą Chociaż ja wspominam 18-105 jako szkiełko bardzo dobre, w 18-55 przeszkadzał mi zakres do 55... Ja kupowałem 18-105 mając 18-55, co dziś uznałbym za głupotę życia, no ale człowiek się uczy... Różnica w wadze, czyli 200 g... Nieistotne. Ja miałem więcej różnic, bo 18-55 miałem w I wersji, więc kręcił mordką, nie miał stabilizacji, ale nawet dla osłony słonecznej było warto. Cały czas uważam, że jeżeli dziś ktoś nie chce kręcić filmów, bo tu 18-55 AF-P jest lepszy, to 18-105 jest świetnym sposobem na nauczenie się co jest potrzebne. A z różnicy w cenie na poziomie 500 zł nie poszalejesz za mocno... Karta pamięci, może polar, ewentualnie dobry statyw...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Cały czas uważam, że jeżeli dziś ktoś nie chce kręcić filmów, bo tu 18-55 AF-P jest lepszy
    Jeśli vr nie jest aktywny w video, to raczej gorszy. A po podpięciu do puszki nie obsługującej programowej protezy zastępującej przyciski, to obiektyw będzie właściwie niepełnowartościowy?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Jeśli vr nie jest aktywny w video, to raczej gorszy. A po podpięciu do puszki nie obsługującej programowej protezy zastępującej przyciski, to obiektyw będzie właściwie niepełnowartościowy?
    W sumie nie wiem nawet, a też może być to ważne. Dla mnie lustrzanka ma robić zdjęcia, filmy są jakimś tam dodatkiem, dla mnie nieistotnym... Zresztą mam tylko jeden aparat, który to potrafi i jak tego używam to raczej z rybą albo jasną stałką i ostrzeniem ręcznym

  9. #29

    Domyślnie

    Ja nawet się zastanawiałem nad zakupem 18-55 w tej najnowszej wersji, właśnie z ciekawości żeby przetestować i porównać (do poprzednich i 18-105), ale z tego co widzę, to właściwie te kiciaki stały się bezużyteczne, bo do sterowania vr trzeba mieć któryś z najnowszych korpusów, który ma specjalną opcję w menu (wersję z zabraną stabilizacją przemilczę).

  10. #30

    Domyślnie

    To taka internetowa przypadłość. Chłop pyta czy A, czy B. A ludzie mówią C. On nie chce C on chce A lub B...

    Sorry za odbieganie od tematu.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 85mm 55mm nikon d750
    By jaceko0o in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 02:56
  2. Jaki filtr polaryzacyjny do D3100 z NIKKOR 18-55mm
    By Spotter Patryc in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 01:58
  3. Fujinon 55mm f/2.2 z Nikon D90
    By vyvyvy in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 17:38
  4. Jaki obiektyw zamiast 18-55mm do d5100
    By mkris in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 12:24
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2007, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •