Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    No moje za wielkie nie są ha ha ale jeśli to jest tylko taka kwestia to może uda mi się to opanować

  2. #22

    Domyślnie

    Zdjęć nim niestety nie miałem okazji robić, więc się nie wypowiem. Ale skoro użytkownicy piszą, że jest genialna to ciężko nie wierzyć.
    Przez te parę minut co go w sklepie w ręce miałem, na wagę i rozmiar zwróciłem uwagę. I tyle.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mój nikkor 4/24-120 waży tyle samo co sigma, oba podpinam do D3400, który jest ciut większe od zakrętki sigmy i jest ok

  4. #24

    Domyślnie

    http://camerasize.com/compact/#393.353,393.378,ga,t
    Na spacery to musisz uważać na kręgosłup
    @Usia89
    Czasem na tym forum koledzy trochę przesadzają, zdjęcia, które chcesz robić, dasz radę także Sigmą 17-50, Nikkorem 35 DX i pewnie wieloma innymi obiektywami. Jeszcze niedawno nie było artów i ludzie sobie radzili, zdjęcia nawet fajne były
    Wydasz 3k zł, za chwilę okaże się, że body trzeba zmieniać, to na FX, wiadomo dzieci zaczną biegać to okaże się, że bez af z D4 czy D5 nie da rady złapać

  5. #25

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie.
    Posiadam Nikon D600 a do tego Sigme DX Art 35mm. 1.4 pod względem jasności obiektywu jestem bardzo zadowolona,natomiast szukam czegoś szerszego do fotografii ślubnej plenerowej,ale też do szerszej perspektywy wnętrza kościoła,ze światłem 3.5 .Myślałam o Nikkor 10-24 mm f/3.5-4.5 Doradzcie

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @poste ale przyznasz że sigma 18-35 to jest argument za aparatami DX, wielu ludzi wchodzi w DX mając pełną klatkę dla tego obiektywu i sigmy 1.8/50-100 bo w połączeniu z D7200 to fajny drugi aparat, a z D500 spokojnie zastąpi wiele FX.
    Ja sam mam dylemat obecnie bo D750 praktycznie nie używam jak mam tą sigmę.

    Co innego że te zdjęcia to nawet zrobi kitem 18-55 ale...

  7. #27

    Domyślnie

    Oczywiście, że przyznam. Tylko, że do takich decyzji warto dojrzeć, poznać zalety DX, FX, innych szkieł itd, bo wielkość i cena robi się porównywalna z FX. Ja uważam, że S18-35 jest świetnym obiektywem, ale dla świadomego użytkownika, komuś początkującemu wręcz bym odradzał... chociażby sądząc po całkiem sporej ofercie używanych-prawie-nowych Sigm, nie każdemu "podchodzi".



    Cytat Zamieszczone przez Iskra1991 Zobacz posta
    Witam.
    Mam pytanie.
    Posiadam Nikon D600 a do tego Sigme DX Art 35mm. 1.4 pod względem jasności obiektywu jestem bardzo zadowolona,natomiast szukam czegoś szerszego do fotografii ślubnej plenerowej,ale też do szerszej perspektywy wnętrza kościoła,ze światłem 3.5 .Myślałam o Nikkor 10-24 mm f/3.5-4.5 Doradzcie
    Bardzo fajny obiektyw. Zwróć tylko uwagę, że w nazwie ma "DX", więc najlepiej dokupić do niego drugi aparat DX lub będziesz musiała używać swojego aparatu w trybie dx, czyli będziesz miała obrazek ~10 mpix. Ponadto ja unikam fotografowania ludzi obiektywami UWA, ale komuś może się to nawet podobać, jeśli zaryzykujesz.

  8. #28

    Domyślnie

    Sigma 18-35 z d5100 używa się całkiem wygodnie, ja przynajmniej nie miałem żadnych zastrzeżeń.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Usia89 Zobacz posta
    Dlatego temat nowego obiektywu chcę potraktować poważnie, by łączyć to z obróbką RAW, powiedzieć : tak, to jest to czego chciałam
    No tak czasem potrzeba większego kopa, żeby ruszyć do przodu. Moim zdaniem jak wciśniesz z obecnego zestawu pot, krew i łzy, to będziesz sama wiedziała czego Ci potrzeba Oczywiście Sigma 18-35 1.8 Art da Ci baaaardzo dużo jakości, z tym nie ma dyskusji. Po mega zoomie to jakbyś pierwszy raz pojechała limuzyną zamiast wozem konnym

    Cytat Zamieszczone przez Iskra1991 Zobacz posta
    Witam.
    Mam pytanie.
    Posiadam Nikon D600 a do tego Sigme DX Art 35mm. 1.4 pod względem jasności obiektywu jestem bardzo zadowolona,natomiast szukam czegoś szerszego do fotografii ślubnej plenerowej,ale też do szerszej perspektywy wnętrza kościoła,ze światłem 3.5 .Myślałam o Nikkor 10-24 mm f/3.5-4.5 Doradzcie
    Ciekawa ta Sigma, ale takiej nie ma... Masz albo Sigmę 30 Art, albo 35 Art. Ta pierwsza faktycznie jest DX i ciężko wyjaśnić czemu masz ją do D600... Ta druga jest FX, podobnie jak D600...
    10-24 jest obiektem DX, więc ma się nijak do D600... No i jeżeli nie masz tak podstawowej wiedzy, to może jeszcze nie czas na śluby...?

  10. #30

    Domyślnie

    [QUOTE=madebyzosiek;3810205]No tak czasem potrzeba większego kopa, żeby ruszyć do przodu. Moim zdaniem jak wciśniesz z obecnego zestawu pot, krew i łzy, to będziesz sama wiedziała czego Ci potrzeba Oczywiście Sigma 18-35 1.8 Art da Ci baaaardzo dużo jakości, z tym nie ma dyskusji. Po mega zoomie to jakbyś pierwszy raz pojechała limuzyną zamiast wozem konnym


    Widząc przykładowe zdjęcia 18-35 1.8 art to jestem pod wrażeniem jakości. Na prawdę rewelacja. Ale czy ten obiektyw nie jest faktycznie dobrym rozwiązaniem dla osób wprawionych w fotografię?
    Czy nie lepiej dla osoby początkującej sprawdzi się Sigma 17-50 f/2.8 ?
    Myślę też o przyszłości, co jeśli faktycznie za jakiś czas przyjdzie mi kupić nowe body z jakiegoś tam powodu.
    Jaki aparat byłby lepszy od Nikon D5200 i byłby kompatybilny z obiektywem Nikkor 50mm 1.8 ( który mam ) i za równo z obiektywem Sigma 18-35 1.8 art jak i Sigma 17-50 f/2.8 ?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. pytanie o obiektyw studyjny
    By mateo666 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 00:11
  2. Ważne pytanie o obiektyw(y)
    By mateo666 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 20:27
  3. Pytanie o obiektyw z Allegro
    By BOSS in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 21:51
  4. D5000 - pytanie o obiektyw.
    By Bertson in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 17:43
  5. Pytanie o obiektyw
    By pplukas in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •