Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Moja pierwsza obróbka w LR jakieś uwagi?

    Siema, no to tak jak w temacie przedstawiam moją pierwszą obróbkę RAW w LR, z której jestem w miarę zadowolony. Jak siebie znam pewnie mocno przesadziłem
    Co powiecie na temat mojej pracy (nie tylko obróbki, kompozycja itp też)? Wszystkie uwagi przyjmę na klatę (przynajmniej spróbuję )



    Przed


    O tym, że fota wyszła pomarańczowa dowiedziałem się po odpaleniu zdjęć na laptopie, wyłączyłem wcześniej podgląd zdjęć. Dlaczego jest pomarańczowa? Podejrzewam, że winę ponoszą latarnie uliczne znajdujące się za moimi plecami, ale mogę się mylić do tej pory nie robiłem zdjęć nocą w zimie, śniegu i dodatku prawie w centrum miasteczka. Zazwyczaj na nocne wyprawy wybieram miejsca, które nie są tak zanieczyszczone sztucznym światłem.

    Po

    Nikon D3100 D5600 + N18-55 + N55-300 + S10-20

  2. #2

    Domyślnie

    Zły balans bieli i miałeś przeczerwienione


    Wrzuć rawa to może ktoś będzie chciał pokazać swoją wersję jeżeli chcesz
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Zwracają uwagę rozmyte/nieostre gwiazdy i ucięte drzewo przy prawym boku zdjęcia.
    Co do nieostrości to w obróbce raczej nie wiele da się poprawić. Trzeba się starać zachować tzw. Regułę 600 w tego typu zdjęciach.
    Ogólnie nieco za jasne mi się wydaje.

  4. #4

    Domyślnie

    Bardziej podoba mi się wersja brązowa.

  5. #5

    Domyślnie

    No to tutaj jest RAW, ciekaw jestem co zrobią eksperci bo ja w obróbce jestem całkowitym laikiem

    https://megawrzuta.pl/download/22378...2fa6365b5.html
    Nikon D3100 D5600 + N18-55 + N55-300 + S10-20

  6. #6

    Domyślnie

    Takie coś:

  7. #7
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Może coś takiego?

    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  8. #8

    Domyślnie

    O widzę, że się jakieś wersje pojawiły. To ja wrzucam swoją propozycję jaka mi na myśl przyszła


    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 31-01-2017 o 23:32
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    Tutaj moja wersja
    Nie jestem jakoś z niej dumny ale tyle udało mi się wyciągnąć w kilka minut przy drugim podejściu.


    Nie jestem ekspertem w zdjęciach nocnych, ale kilku rzeczy się już nauczyłem - żebyś nie musiał uczyć się na swoich błędach, poucz się trochę na moich:
    1. Trzy najbardziej kluczowe rzeczy w fotografii nocnej: LOCATION-LOCATION-LOCATION. I nie chodzi tu o to, że niebo będzie wyglądało inaczej 50 km dalej. Musisz natomiast odsunąć się od wszelkich "zanieczyszczeń" światłem sztucznym. Na twoim przykładzie - cały horyzont aż świeci - do tego podświetla od spodu chmury w środkowej 1/3 kadru. Z tego samego powodu trzeba poczekać do naprawdę późnej nocy.
    2. Czas migawki - wydaje się, że najlepiej naświetlać zdjęcie jak najdłużej - niestety nie. Minuta - jak u ciebie - to już za dużo - aparat zarejestruje już przesunięcie ciał niebieskich i wygląda to niedobrze. 30 sec max. To również zależy od ogniskowej - trochę więcej w artykule podlinkowanym niżej.
    3. Jak dużo naświetlać? Ja używam techniki - "jak najwięcej". Jasny obiektyw, ISO raczej niskie, kompensacja ekspozycji max na + - te części nieba, gdzie akurat nie ma gwiazd powinny być prawie prześwietlone. Dasz je radę potem przyciemnić w LR, za to wszystkie gwiazdy będą przepalone i dobrze widoczne. Dodatkowo wyeliminujesz szum, który się pojawia, kiedy musisz rozjaśniać zdjęcie - tutaj trochę więcej o ETTR.
    Ostatnio edytowane przez davidoz ; 01-02-2017 o 08:40

  10. #10

    Domyślnie

    Dorzucę swoją wersję
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 01-02-2017 o 21:15

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Moja pierwsza zięba :)
    By marieline in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 20:32
  2. Moja nowa strona WWW - proszę o uwagi.
    By verus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 14:41
  3. D700 a akumulatory hahnel? Jakieś spostrzeżenia czy uwagi?
    By Sapphiron in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 23:31
  4. [ Przyroda ] Moja pierwsza...
    By darek_d in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 06:22
  5. [ Portret ] Moja pierwsza...
    By DawidS in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 18:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •