Close

Zobacz wyniki ankiety: głos ludu2

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. Wprowadzamy

    7 43,75%
  • 1. Nie wprowadzamy

    9 56,25%
  • 2. Wprowadzamy

    11 68,75%
  • 2. Nie wprowadzamy

    5 31,25%
  • 3. Wprowadzamy

    5 31,25%
  • 3. Nie wprowadzamy

    11 68,75%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: głos ludu 2

  1. #1

    Domyślnie głos ludu 2

    Na PW dostałem kilka propozycji urozmaicenia zabawy jednak wypiszę kilka z nich do dyskusji ponieważ te co pomijam dotyczyły powrotu to "szybszego" cyklu prowadzenia zabawy ale zostanie tak jak jest 7+3 (+1)
    Proszę aby każdy oddał tylko po jednym głosie na KAŻDĄ z poniższych koncepcji

    Do poruszenia tak:

    1. Deklaracje tematyki zabawy

    Cykl 10. zabaw, gdzie:
    "- rawki z góry ustalamy w jakim temacie mają być i tak, 1/ architektura, 2/ krajobraz, 3/ portret, 4/ sport, 5/ martwa natura...
    - idziemy w jakość czyli osoba rozpoczynająca i potem zwycięzca głosowania może dać od siebie rawka lub zdobyć go od kogoś z forum"

    10. będzie oczywiście specjalną.


    2. Punktacja:

    "- 1 miejsce 3pkt
    - 2 miejsce 2pkt
    - 3 miejsce 1pkt
    - dawca rawka do zabawy dysponuje jednym punktem dla pracy, która jemu najbardziej podobała się
    ( punkt dawca rawka daje przed zamknięciem głosowania, inaczej administrator/prowadzący zabawę ma prawo wydać ten punkt )"


    3. Dogrywka

    "Brak dogrywki w przypadku remisu.
    ( nie jest to potrzebne ale jeśli finalny rawek spowoduje że będzie remis punktowy to wtedy rawek specjalny z czasem przygotowania 1 dzień i głosowanie trzy dni )"

    Wg mnie dogrywka jednak daje dodatkowe emocje i jak jeden z użytkowników z jakim rozmawiałem kiedyś na PW napisał, że "podnosi wartość wewnętrzną"

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Oczywiście proszę o wszelkie komentarze i promowanie wątku

    Czas 14 dni
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba pomysł wprowadzenia cyklu a co za tym idzie rankingu ale czy nie lepiej prowadzić go tak jak w cyklu analogowym - 1 głos = 1 pkt + jako zmiana dodatkowy dla autora. Wg mnie proponowany system wyklucza ludzi nie trafiajacych na podium - nie są oni ujęci w klasyfikacji a tak mogliby porównać się też słabsi ratownicze na niższych miejscach listy

    - - - - kolejny post - - - - - -

    * rawkowicze
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Bardzo mi się podoba pomysł wprowadzenia cyklu a co za tym idzie rankingu ale czy nie lepiej prowadzić go tak jak w cyklu analogowym - 1 głos = 1 pkt + jako zmiana dodatkowy dla autora. Wg mnie proponowany system wyklucza ludzi nie trafiajacych na podium - nie są oni ujęci w klasyfikacji a tak mogliby porównać się też słabsi ratownicze na niższych miejscach listy

    - - - - kolejny post - - - - - -

    * rawkowicze
    Popieram postulat zmiany punktacji.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  4. #4

    Domyślnie

    Głosy oddane

    Jeśli chodzi o sam ranking, to robimy go dla zabawy, więc cokolwiek będzie wprowadzone urozmaici zabawę, ale dorzucę swoje trzy grosze Uzależnianie punktacji od liczby głosujących nie do końca mi się podoba, bo ... no właśnie, zależy od liczby głosujących ... Załóżmy, że dwóch uczestników bierze udział w zabawie, jeden w jednej edycji, drugi w drugiej i tak w zabawie, w której było mało głosujących zwycięzca otrzyma przykładowo 15 głosów, a w zabawie gdzie głosujący dopisali uczestnik na miejscu 5 też otrzyma 15 głosów, i teraz pytanie ... czy obaj powinni mieć tyle samo punktów w rankingu? Moim zdaniem nie ... Możemy oczywiście punktować więcej niż tylko podium, ale liczba punktów powinna być uzależniona od miejsca nie od liczby głosów Tyle ode mnie ...
    Ostatnio edytowane przez thekrycha ; 31-01-2017 o 10:21
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Mua też zagłosował.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja będę bronił pomysłu punktacji bo jeśli cykl był 10 zabaw i tak dużo ludzi dostawało tak dużo punktów to zniechęcało ludzi do dołączenia, czym dalej cykl trwał tym mniej nowych, więc dlatego zmniejszenie ilości punktów jest ważny, a to że ktoś zbierze więcej punktów w całym cyklu będąc drugim lub trzecim niż wygrywający raz czy dwa to nie ma znaczenia, tak działa punktacja i ranking, na co punkty za piąte czy dziesiąte miejsce jeśli czołówka jest zasypana punktami ?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja uważam podobnie. Punktowane tylko 3 pierwsze miejsca. Ewentualnie gdybyśmy chcieli punktować więcej miejsc to można by było wprowadzić punktację dla pierwszych 5. Wtedy punkty można by było rozdzielić w następujący sposób:
    1 miejsce - 4 pkt.
    2 miejsce - 3 pkt.
    3 miejsce - 2 pkt.
    4 miejsce - 1 pkt.
    5 miejsce - 0,5 pkt.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ale wydaję mi się, że punktowanie tylko pudła byłoby najlepsze...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    Ale wydaję mi się, że punktowanie tylko pudła byłoby najlepsze...
    Nie ma lipy, jak w tematycznych
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  10. #10

    Domyślnie

    Ok. Zagłosowane. Nie do się zaprzeczyć, że to co piszesz @thekrycha ma sens. Nie wziąłem pod uwagę zmiennej ilości głosujących. Jak będzie z punktacją tak będzie ale bardzo bym sie cieszył jakby przeszedł pomysł cyklu i rankingu. Będzie dużo ciekawiej...
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Głos ludu - ankieta techniczna
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-12-2016, 00:07
  2. [ Reportaż ] Daj głos !
    By PiciuD300 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 18:16
  3. Trybuna Ludu 1978
    By login_87 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 23:22
  4. [ Portret ] dla mego ludu
    By saer in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 09:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •