Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88
  1. #11

    Domyślnie

    Czy w edycji 132 złamałem regulamin przeszczepiajac gwiazdy z choinkowych lampek? Myślałem że mogę wykorzystywać wszystkie funkcjonalności wywolywarki RAW'ów wg. wyobraźni.
    Jeżeli chodzi o tradycję to przepraszam ale nie byłem zorientowany gdyż do zabawy dołączyłem w edycji 131.
    Czy ew. "przeszczep" elementu w zakresie jednego zdjęcia ( jak w przypadku diabełka) jest uznawany za "umieszczanie elementów obcych"
    Pytam ponieważ nie chcę nikogo drażnić, za to chciałbym postępować zgodnie z regulaminem, tradycją i dobrym smakiem
    Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedź.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Czy w edycji 132 złamałem regulamin przeszczepiajac gwiazdy z choinkowych lampek? Myślałem że mogę wykorzystywać wszystkie funkcjonalności wywolywarki RAW'ów wg. wyobraźni.
    Jeżeli chodzi o tradycję to przepraszam ale nie byłem zorientowany gdyż do zabawy dołączyłem w edycji 131.
    Czy ew. "przeszczep" elementu w zakresie jednego zdjęcia ( jak w przypadku diabełka) jest uznawany za "umieszczanie elementów obcych"
    Pytam ponieważ nie chcę nikogo drażnić, za to chciałbym postępować zgodnie z regulaminem, tradycją i dobrym smakiem
    Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedź.
    Noo na dobrą sprawę powinienem nie dopuścić. Zdjęcie obrabiane powinno oddać jak najlepszy klimat faktycznego stanu rzeczywistego na zdjęciu oryginalnym. Użytkownicy działali zawsze na te czynniki na jakie mógł wpłynąć fotograf, pogoda, przyroda. Na poprzednim zdjęciu mógł chcieć się pozbyć cienia to można było wymazać, przyroda w obecnym rawie mogła wpłynąć na jakiś inny kolor nieba, mniej/więcej cienia itp
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #13

    Domyślnie

    Narzekałem, że nie chcę / nie lubie architektury i dostałem co chciałem. Foto ma potencjał, tyle, że na razie nie mam żadnej wizji co z tym zrobić. Tak jak ktoś pisał wcześniej, trzeba będzie delikatnie. Chyba będzie trzeba sobie otworzyc drzwi percepcji ( % )
    „Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Zdjęcie obrabiane powinno oddać jak najlepszy klimat faktycznego stanu rzeczywistego na zdjęciu oryginalnym. Użytkownicy działali zawsze na te czynniki na jakie mógł wpłynąć fotograf, pogoda, przyroda. Na poprzednim zdjęciu mógł chcieć się pozbyć cienia to można było wymazać, przyroda w obecnym rawie mogła wpłynąć na jakiś inny kolor nieba, mniej/więcej cienia itp
    Czy dopuszczalna jest konwersja zdjęcia do B&W, tudzież jakiegoś monokoloru, czy mocno obniżonej saturacji ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 30-01-2017 o 12:43

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Czy dopuszczalna jest konwersja zdjęcia do B&W, tudzież jakiegoś monokoloru, czy mocno obniżonej saturacji ?
    Naturalnie
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fagot Zobacz posta
    Narzekałem, że nie chcę / nie lubie architektury i dostałem co chciałem. Foto ma potencjał, tyle, że na razie nie mam żadnej wizji co z tym zrobić. Tak jak ktoś pisał wcześniej, trzeba będzie delikatnie. Chyba będzie trzeba sobie otworzyc drzwi percepcji ( % )
    Jak tak będziesz musiał korzystać z % w każdej edycji, to albo Ci wątroba zrobi pa pa, albo alkoholikiem zostaniesz.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    Ok. Wielkie dzięki za odpowiedź. Będzie nawet bez x-winga
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Czy w edycji 132 złamałem regulamin przeszczepiajac gwiazdy z choinkowych lampek? Myślałem że mogę wykorzystywać wszystkie funkcjonalności wywolywarki RAW'ów wg. wyobraźni.
    Jeżeli chodzi o tradycję to przepraszam ale nie byłem zorientowany gdyż do zabawy dołączyłem w edycji 131.
    Czy ew. "przeszczep" elementu w zakresie jednego zdjęcia ( jak w przypadku diabełka) jest uznawany za "umieszczanie elementów obcych"
    Pytam ponieważ nie chcę nikogo drażnić, za to chciałbym postępować zgodnie z regulaminem, tradycją i dobrym smakiem
    Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedź.
    Trochę komplikujecie, a to tylko zabawa.
    Jak dla mnie "element obcy" to taki, który na zdjęciu się nie znajduje, np. baran (może trzymał aparat, ale go nie widać)
    Nawet stemplowanie "przeszkadzajek" jest przemieszczaniem elementów z jednego miejsca w drugie, więc teges...
    Jeden chce zrobić fajnie, drugi śmiesznie, a trzeci "tak jak było", a to chyba najtrudniejsze.
    Nauka przez zabawę, jak w przedszkolu

    A tak poza konkursem, skąd zrobione to zdjęcie?
    Kto odpowie pierwszy może wkleić kota
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  9. #19

    Domyślnie

    Dolina 5 stawów ze swinicy
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Też bym obstawiał że trzymamy się ram wywoływarki ale pozwólmy na ruszenie wyobraźni, to że ktoś doda na zdjęciu bo potrafi pięć nowych szczytów nie powinno być dyskwalifikowane przez regulamin tylko przez głosujących, którzy uznają to za brzydkie albo dziwne itd.
    Unikamy przecież photoshopa ze względu na to że nie każdy potrafi, czy ma program i chciałby w tym uczestniczyć.

    Przypomnę że ja tu wygrywałem obróbką bardzo mocno ingerującą w oryginał używając tylko Lr.

    -------------



    ------------



Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki nr 132
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 26-01-2017, 00:25
  2. Zabawa w RAWki nr 131
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 00:39
  3. Zabawa w RAWki no 9
    By sea21 in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 21:17
  4. Zabawa w RAWki No. 4
    By Slon in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 00:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •