Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychoo_ Zobacz posta
    Z wyrzucaniem pieniędzy może się różnie okazać. Bo ktoś stwierdzi, że to zabawa nie dla niego i nic innego nie kupi.
    No właśnie przy takim oświetleniu można łatwo dojść do wniosku, że nic się nie da zrobić, więc nie ma sensu kupowanie czegoś innego, a wystarczyłaby jedna lampa błyskowa, statyw, parasolka i blenda

  2. #12

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za cenne rady!
    Jak na początek to nie jest źle, lepsze to, niż zwykle światło "domowe" Z czasem pewnie zacznę bardziej zagłębiać się w fotografię, więc przyjdzie czas na faktycznie profesjonalne lampy. Chyba zacznę już teraz na nie odkładać

    - - - - kolejny post - - - - - -

    "To co masz wystarczy do zdjęć drobnych przedmiotów."

    Dokładnie tak, żarówki były w zestawie z namiotem bezcieniowym do małych produktów. Postanowiłam je po prostu jeszcze do czegoś wykorzystać

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Bardzo dziękuję! Tego właśnie potrzebowałam A do zdjęć "portretowych" lepiej srebrne czy złote parasolki?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez B0gusi4 Zobacz posta
    A do zdjęć "portretowych" lepiej srebrne czy złote parasolki?
    Takie, jakie lubisz
    Ja stawiałbym na białe lub dwupowłokowe (białe z zakładaną srebrno-czarną czaszą).

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Możesz też dać do jednej parasolki odbijającej obie żarówki, w elektrycznych kupisz rozdzielacz na dwie żarówki e27 za grosze, i próbować to światło odbijać blendą srebrną albo przynajmniej kawałkiem styropianu, może to dac lepszy efekt niż dwie słabe parasolki.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez B0gusi4 Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za cenne rady!
    Jak na początek to nie jest źle, lepsze to, niż zwykle światło "domowe" Z czasem pewnie zacznę bardziej zagłębiać się w fotografię, więc przyjdzie czas na faktycznie profesjonalne lampy. Chyba zacznę już teraz na nie odkładać

    - - - - kolejny post - - - - - -

    "To co masz wystarczy do zdjęć drobnych przedmiotów."

    Dokładnie tak, żarówki były w zestawie z namiotem bezcieniowym do małych produktów. Postanowiłam je po prostu jeszcze do czegoś wykorzystać

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Bardzo dziękuję! Tego właśnie potrzebowałam A do zdjęć "portretowych" lepiej srebrne czy złote parasolki?
    już to kiedyś pisałem - ten zestaw to absurd. Świetlówka emituje światło na boki. Tylko minimalna część światła trafi na odbłyśnik. Za to nie wysłonięte przez parasolkę światło poodbija się sufitu siejąc niekontrolowanym światłem, które zdominuje fotę
    Oprawa powinna
    - odbijać światło w stronę motywu
    - wysłonić resztę strumienia

    z tego powodu oprawy są na tyle głębokie aby osłonić i wykorzystać żarówkę. Jedyne co możesz sensownie zrobić to:
    - używać żarówki bokiem tak aby wykorzystać znaczącą część strumienia
    - zbudować własny odbłyśnik (wzdłuż osi żarówki.

    Odbłyśnik możesz zrobić z białego kartonu - powinien mieć wymiar około 50 x 50 cm. Na odbłyśnik możesz założyć niezbyt gęsty materiał rozpraszający - np bardzo delikatną podszewkę. Choć wcale nie będzie to konieczne.

    Aby Ci uzmysłowić jak bardzo nieodpowiednie jest to oświetlenie to użyję porównania do auta gdzie ktoś by założył koła w poprzek samochodu. Jeśli wydaje Ci się to absurdalne to ta żarówka z parasolką jest dokładnie identycznym pomysłem

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 31-01-2017 o 19:23

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Źródło światła ciągłego
    By Dino1984 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-07-2016, 13:32
  2. Rozproszenie światła lampy.
    By fafniak in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-12-2015, 20:07
  3. Lampa światła ciągłego
    By Flores in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 12:39
  4. Zarówki do światła ciągłego, żarowe czy świetlówkowe
    By artuss811 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 09:56
  5. Kolorowanie światła lampy studyjnej
    By Kartofelinder in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 17:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •