Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    To była nie najtańsza opcja. Są jeszcze tańsze 70-300, ale bardzo słabe.

    Trochę lepsza opcja (nadal daleko jej do tej drogiej) to zakup takich obiektywów jak Sigma/Tamron 150-600 - ich cena chyba w okolicach 850-900 funtów za nowy i trochę mniej za używane.
    Do tego Sigma 17-50/2.8 (~200 używana i ~300 nowa)
    Tamron 90/2.8 UV USD (300 używany, 600 nowy, ale nowszy model niż używane te)
    i Tamron 70-300 VC USD jak krótkie tele (200-250 używy, 300-320 używany)

    Ceny w funtach przeliczane z cen w Polsce z kursem 1 funt = 5 zł.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    najlepsze zbliżenie z kompaktów ma P900 odpowiednik 2000mm z czego przy 1600mm jakosc jest calkiem calkiem
    https://www.youtube.com/watch?v=JHUl8TsGrCQ

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie tylko czy zawsze będą takie warunki do zdjęć bo wystarczy konkretna chmurka i będzie wielkie rozczarowanie.

  4. #14

    Domyślnie

    No rzecz jasna obiektyw w tym kompakcie jest ciemniejszy znacznie i af mniej pewny ale...trzeba przyznac że imponujące przybliżenie a do tego wcale obrazek nie jest zły. Ja natomiast jestem rozczarowany 300mm na dx, jeśli ptaszyna nie siedzi do 7-8 m od obiektywu to mozna zapomniec o zdjęciu. Aby ptaszyna była tak ujęta jak to często pokazują ptasiarze to naprawde blisko trzeba podejść no i cropowac. Wbrew opiniom 300mm nawet na dx to nie jest jakaś imponująca ogniskowa, tym bardziej ze przy tańśzym szkle na 300 juz mydlina i realnie 200mm na tym dx-ie jako tako wychodzi. Podziwiam ptasiarzy że tak blisko potrafia podejść.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    najlepsze zbliżenie z kompaktów ma P900
    Nawet zdjęcia Saturna pierścieniami tym robili i Jowisza z księżycami:
    https://www.youtube.com/watch?v=de2LjQ5F3HE

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olecki75 Zobacz posta
    Nawet zdjęcia Saturna pierścieniami tym robili i Jowisza z księżycami:
    https://www.youtube.com/watch?v=de2LjQ5F3HE
    Robiłeś tym P900 zdjęcia Jowisza z księżycami. Jeżeli się tym chwalisz to je pokaż. Pewnie masz sporo zdjęć ptaków i makro z dużym zbliżeniem zrobionych P900, bo o takie zastosowania pyta autorka wątku. Jezeli masz to z ciekawością zobaczymy. Natomiast, jeżeli tylko coś gdzieś znalazłeś w internecie to nie zawracaj głowy.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2017
    Miasto
    st.helen auckland
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
    Astrofotografią też nie pogardzę
    Właśnie kupiłam sobie Pentax'a x90 za 100f Myślę, że dobrze zrobiłam. Mylę się?
    Ostatnio edytowane przez nessy ; 30-01-2017 o 01:13

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Robiłeś tym P900 zdjęcia Jowisza z księżycami. Jeżeli się tym chwalisz to je pokaż. Pewnie masz sporo zdjęć ptaków i makro z dużym zbliżeniem zrobionych P900, bo o takie zastosowania pyta autorka wątku. Jezeli masz to z ciekawością zobaczymy. Natomiast, jeżeli tylko coś gdzieś znalazłeś w internecie to nie zawracaj głowy.
    O co ci chodzi człowieku??? Skoro takie rzeczy tym sprzętem da się robić to chyba logiczne, że do zbliżeń ptaków tym bardziej się nadaje. Nie rozumiem tego ataku na mój wpis. [wycieczka personalna] 2 posty wyżej kolega też wspomniał o P900 i zamieścił linka też nie związanego z ptakami i jakoś do niego się nie dowaliłeś.
    Ptaki???? Proszę: https://www.youtube.com/watch?v=LyNodoRVo1Q
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 01-02-2017 o 10:31 Powód: Wycieczka personalna...

  9. #19

    Domyślnie

    Święta prawda Olecki, niech mi znajda lustro z takim obiektywem aby miał taka jakość na 2000mm w cenie 2400
    Oczywiście nie jest to sprzęt pro, ale do wielu zastosowań lepsze niz lustro. I nie przesadzajmy że tylko w słoneczny dzień. Bawiłem się tym w media markcie w ciemnicy i orzy normalnych ogniskowych (300-400mm) dawął radę bez problemu. Przy 2000mm nie robi się na codzien, to wymaga i tak podparcia. Powiem szczerze że zastanawiam się aby opchnąc jeden obiektyw tele i zamiast teg P900 wziąc, zrobię tym wiecej niżjednym szkłem z lustrem. Fajny użyteczny ficzer mają takie 1800mm używalne...

  10. #20

    Domyślnie

    Do ptaków dla koleżanki był by jak znalazł, tyle tylko, że niestety po za jej budżetem. Nie widziałem tylko makro z tego. Przyznam się szczerze, że przez chwilę chciałem go kupić ale w końcu kupiłem D7200 ze względu na pewniejszy AF ale mimo to uważam, że sprzęt zasługuje na uwagę.
    P900 jak na kompakt jest ogromny.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Coolpix P500 - Pytania i odpowiedzi
    By norbiko in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-03-2018, 07:14
  2. Coolpix P500 się "zawiesza"
    By Rafciooo in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 09:27
  3. instrukcja lampy do coolpix p500
    By pikobelos in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2012, 18:14
  4. Coolpix p500
    By FERRYT45 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 08:50
  5. Nikon Coolpix p500 - test ISO
    By Leilong in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •