Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki, czyli jest jakaś szansa na kalibrację. Akurat to był zakup sieciowy, więc nie widziały gały co brały

  2. #12

    Domyślnie

    Oczywiście ciężko stwierdzić jakiej ostrości oczekujesz. U mnie wyglądało to mniej więcej tak:


  3. #13

    Domyślnie

    Można powiedzieć, że do 200 mm mogę się czegoś takiego spodziewać, ale powyżej jest zdecydowanie gorzej. Wolę wydać kilka stów na kalibrację zestawu w serwisie niż eksperymentować z zakupami.
    Pół roku temu powalczyłem tym szkłem na wyścigach górskich, wynik był taki.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...775&highlight=

  4. #14

    Domyślnie

    Mam także to szkiełko 55-300 i ogólnie drugie 18-300 i szczerze to to drugie jest jaśniejsze , ogólnie w Nikkorze 55-300 fajne zdjęcia ostre i tło rozmazane robi się przy dłuższej ogniskowej , w sumie to ja najczęściej używam 18-300 jestem z nie go najbardziej zadowolona

    - - - - kolejny post - - - - - -

    mi się to zdjęcie bardzo podoba

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZoomAldiX Zobacz posta
    .....
    mi się to zdjęcie bardzo podoba
    pssst... mnie też, w końcu zrobił je stary @nikoniarz

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Można powiedzieć, że do 200 mm mogę się czegoś takiego spodziewać, ale powyżej jest zdecydowanie gorzej.
    No u mnie też na krótszych ogniskowych było lepiej:


    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    pssst... mnie też, w końcu zrobił je stary @nikoniarz
    Bez ironii, proszę

    Patrząc na Twoje zdjęcia z tych wyścigów, mam wrażenie, że wcale nie jest źle z tymi 300mm w Twoim egzemplarzu, chociażby to http://geodeta.ayz.pl/wp-content/upl...C_2981_DxO.jpg czy to http://geodeta.ayz.pl/wp-content/upl...C_3284_DxO.jpg
    Ale trafiają się też słabszej jakości: http://geodeta.ayz.pl/wp-content/upl...C_3554_DxO.jpg http://geodeta.ayz.pl/wp-content/upl...C_3449_DxO.jpg
    Ale w powyższych przypadkach do spadku jakości mogło się przyczynić parę spraw- AF, duża odległość od obiektu i być może wysoka temperatura obniżająca przejrzystość powietrza... Niemniej jednak chyba warto podjąć ryzyko z kalibracją, bo ja osobiście miło wspominam ten obiektyw.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze jedno- ja wiem, że powyższe zdjęcia to miniaturki (i moje, i Twoje). Przy tej rozdzielczości każde szkło wiele wybacza. Ale jeśli oczekujesz ostrości piksel per piksel na 100-procentowych powiększeniach to niestety- nie ta klasa szkła.

  7. #17

    Domyślnie

    Widzę, że twoje foty mają zdecydowanie lepszą ostrość niż mnie udało się uzyskać tym szkłem.
    Nie jest źle, ale wszystko drogą kompromisów. Nie przewiduję migracji na FF, co najwyżej za jakiś czas gdy parametry matrycy w serii D7X00 wyraźnie wzrosną to zmienię korpus. Na razie to co oferuje D7000 w zupełności mi wystarcza. Widzę, że mogę coś więcej wycisnąć z zestawu jaki mam, więc szukam. Nie focę "do kotleta" więc nie potrzebuję inwestycji w sprzęt uznawany za profesjonalny. Na razie chcę wyeliminować wady których nie powinno być, to powinno wystarczyć.

  8. #18

    Domyślnie

    Ja powyższe zdjęcia robiłem "dziadkiem" D300, więc mając D7000 powinieneś dać radę osiągnąć lepsze efekty, chociażby ze względu na większy resize. No chyba, że to szkło jest za słabe do D7000... Ale w to raczej wątpię. Ja je miałem bardzo krótko, chyba 3 miesiące...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Na ile jako inżynier znam się jako tako na mechanice i elektronice to wydaje mi się, że wszystkie obiektywy składają się mniej więcej z podobnych części, cena chyba nie ma tu większego znaczenia. Kwestia udostępnienia przez Sigme i Tamrona szerszemu gronu użytkowników możliwości kalibracji szkieł poza serwisem jest kwestią polityki, serwis zajmuje się tylko tym czym naprawdę musi.
    Ale wracając do meritum. Zakres 55-200 mm mam skalibrowany OK, natomiast jeśli już szkło jest ciut dłuższe to chciałbym ten zakres wykorzystywać a nie kupować coś nowego. Dla cropowego lustra ekwiwalent 450 mm w zupełności mi wystarcza, ale chciałbym mieć go sprawnym. Czy znacie przypadki "wyprostowania" AF przez serwis czy też lepiej dać sobie spokój i poszukać lepsze szkło ?
    Maluch i Veyron też są samochodami i też składają się z podobnych części - mają koła, silnik i karoserię...

    Chodzi nawet nie o elektronikę, a o soft.
    Serwis może poprawić, ale jak już pisałem, nie oczekuj że po kalibracji zdjęcia na 300mm będą ostre. 55-300 mocno traci na ostrości. Niektóre egzemplarze lepiej używać na 200mm, a później cropować zdjęcia niż robić na 300mm.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #20

    Domyślnie

    Jak podnieść moc silnika w maluchu: trzeba skrócić kanały dolotowe, zmienić wydech, zmienić wałek rozrządu, dać nowy gaźnik, przyspieszyć zapłon itp. A w veyronie ? Wystarczy podłączyć komputer z oprogramowaniem serwisowym i wgrać nową mapę wtrysków do sterownika silnika.

    Podobnie jest z obiektywami. Są szkła które wymagają wielu czynności mechanicznych by je zestroić, a inne możesz "podrasować" informatycznie. Szkła z procesorem mają mapę ustawień w zależności od kilku czynników, między innymi: ustawionej ogniskowej, odległości do punktu ostrzenia, przysłony itp. Problem jest w tym czy te ustawienia są zaszyte na stałe czy też jest możliwość ich zmiany przez serwis. Tego też chciałem się dowiedzieć nie wchodząc w niuanse techniczne.

    Gdybym zakładał cropowanie zdjęć to kupiłbym N55-200 który jest o połowę tańszy, mnie zależy na tym by mieć pełny zakres 55-300 nadający się do użytku. A tak się składa, że zarówno samochód jak i aparat lubię mieć sprawne technicznie.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mydło czy nie mydło? NIKON 24-70mm f/2.8G
    By mplutek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 08:56
  2. Nikkor AF-S 50/1.4 G i jego mydło.
    By routine in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 22:02
  3. D80+Nikkor AF 24-120 D - nie łapie ostrości na długim końcu
    By kwys in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 16:09
  4. Tokina 50-135 f/2.8 - zła jakość na długim końcu
    By kowalski in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 14:15
  5. [ Krajobraz ] landszaft na długim końcu
    By NiseriN in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2007, 11:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •