Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie "Miasto pachnące ropą"

    Jak tam jechałem to przeczytałem że po wyjściu z samolotu czuć ropę.
    I rzeczywiście uderza rozmach nowych konstrukcji architektonicznych.
    Jak sie trochę porozgląda to widać drugą stronę szybkiego bogacenia się miasta i kraju, zastanawia jego historia i kultura.

    I tak właśnie myślałem pokazać te kilka zdjęć z Baku.

    Czy się udało...?
    przeczytam z uwagą każdą opinię...

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

    10.

    11.

  2. #2

    Domyślnie

    Czwórka mimo, że trochę ciasna na górze jest debeściarska!
    Piątka z wiadomych względów bardzo ciekawa
    Reszta taka sobie.
    Fuji

  3. #3

    Domyślnie

    Jedynka jak pocztowka z Dubaju co najmniej. Podoba mi się ale jak dla mnie najlepsze 2 i 10 za pokazanie harakteru miasta, łączącego wielowiekowe zabytki z ultra nowoczesną architekturą.
    Myślę że taki był plan autora i został właściwie zrealizowany.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  4. #4
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Dla mnie, jakby wszystkie były w klimacie 3-ki, 7--ki, 9-ki byłoby świetnie. Tak, pozostał niedosyt...Ale miejsce zacne!
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo udany zestaw zdjęć. Bardzo różnorodny i pokazujący różne oblicza miasta.
    Także mi najbardziej podoba się 4ka, choć wszystkie są udane.

    Jedyne czego brakuje, to jakiś opis. Nie każdy będzie miał okazję tam być.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    ...Piątka z wiadomych względów bardzo ciekawa
    dziękuję, prawdę mówiąc ta piątka to przypadek. Bardzo ciężko było zrobić jakieś sensowne zdjęcie tam bo non stop przy zniczu stali ludzie i robili sobie pamiątkowe fotki.

    Cytat Zamieszczone przez hydra.ulik Zobacz posta
    Dla mnie, jakby wszystkie były w klimacie 3-ki, 7--ki, 9-ki byłoby świetnie. Tak, pozostał niedosyt...Ale miejsce zacne!
    Dziekuję.
    Prawdę mówiąc miałem dylemat czy pomieszać kolor i BW bo bałem się że się stworzy zamieszanie w odbiorze. Tu chciałem poprzez BW pokazać tą bardziej szarą, mroczniejszą, zastanawiającą część miasta.

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    .... dla mnie najlepsze 2 i 10 za pokazanie charakteru miasta, łączącego wielowiekowe zabytki z ultra nowoczesną architekturą.
    Myślę że taki był plan autora i został właściwie zrealizowany.
    Tak, chciałem pokazać jak zróżnicowany i ciekawy jest to kraj i pewnie też naród. Z korzeniami arabskimi, najeżdżany i okupowany przez Turków, Mongołów, Irańczyków. W II wojnie światowej pakt z Hitlerem nie wyszedł im na dobre bo po wojnie stali się częścią Związku Radzieckiego.
    I stad chyba obcokrajowcom najłatwiej dogadać się po rosyjsku. Po angielsku na ulicy jest praktycznie niemożliwe, chyba ze w hotelach i dużych centrach handlowych. Gdzie indziej trzeba znać albo lokalny azerski, albo turecki albo oczywiście rosyjski.

    Kilka zdań co do przedstawianych miejsc.

    Starożytne budowle widoczne na zdjęciach to stare centrum Baku z pałacem Szachow na zdjęciu 10.
    Aktualne mury zbudowane w X-XII w stoją na jeszcze starszych, pochodzących z 5-6 w.pn.e. Gdzieniegdzie te najstarsze mury również są odkryte ale nie mam ciekawych zdjęć z tych miejsc.
    Trzy wieżowce to tzw „Flame Towers”. Na zdjęciach tego niestety nie widać ale w nocy na wszystkich tych wieżowcach wyświetlane są rożnego rodzaju animacje. Wygląda to to tak, jakby okna były ekranami lcd. Podejrzewam ze w rzeczywistości naszpikowane są ledami, bo projekcja na pewno nie idzie z zewnątrz.
    Flame Towers zbudowane są na wzgórzu, na którego zboczach pobudowany jest memoriał dla uczczenia pamięci tych którzy wyszli na ulice Baku w 1992 roku żeby demonstrować chęć odłączenia się od Związku Radzieckiego.
    Kilka tysięcy ludzi zginęło, większość z nich ma swoje miejsce na tym wzgórzu. To tez widać na kilku zdjęciach (4,5,11).
    No i ostatnie z pozanych zdjęć, czarno białe z bardzo mrocznej dzielnicy Baku (3,7,9). Co ciekawe to ta dzielnica jest praktycznie w centrum miasta. Żeby tam wejść skłoniła mnie podróż taksówką w nocy przez tą dzielnicę. Nocą tam jest kompletnie ciemno, Może to niewiarygodne ale tam nie ma żadnych latarni, w domach świecą się pojedyncze lampy, każde drzwi, wnęka w murze albo załamanie ściany budzi strach.
    Wątpię żeby ktoś z turystów próbował tam wejść w ciągu nocy.
    Dlatego poszedłem w dzień a jak się zbliżało popołudnie, szybko uciekłem .

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez pki1234 ; 29-01-2017 o 22:49

  7. #7

    Domyślnie

    Pomysł był i kilka jest ciekawych, ale dla mnie większość to takie pstryki, poza tym źle mi się ogląda z racji jakości, nie mówię tu, że wymagam "żylety" ale razi mnie mocno prześwietlone niebo, blade kolorki na kolorowych zdjęciach, już wolałbym C-B i jakaś taka niedbałość, nie do końca wyglądająca na celowo zastosowaną.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Pomysł był i kilka jest ciekawych, ale dla mnie większość to takie pstryki, poza tym źle mi się ogląda z racji jakości, nie mówię tu, że wymagam "żylety" ale razi mnie mocno prześwietlone niebo, blade kolorki na kolorowych zdjęciach, już wolałbym C-B i jakaś taka niedbałość, nie do końca wyglądająca na celowo zastosowaną.
    dziękuję za ten komentarz. Zgadzam sie że dla niektórych zdjęć pasuje on bardzo dobrze.
    Natomiast jeśli mogę prosić, mógłbyś rozwinąć co miałeś na myśli pisząc: "...już wolałbym C-B i jakaś taka niedbałość, nie do końca wyglądająca na celowo zastosowaną."

  9. #9
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Pomysł był i kilka jest ciekawych, ale dla mnie większość to takie pstryki, poza tym źle mi się ogląda z racji jakości, nie mówię tu, że wymagam "żylety" ale razi mnie mocno prześwietlone niebo, blade kolorki na kolorowych zdjęciach, już wolałbym C-B i jakaś taka niedbałość, nie do końca wyglądająca na celowo zastosowaną.
    to są dobre zdjęcia do działu fotografia podróżnicza. Mamy taki dział na forum
    zdjęcia słabe...

  10. #10

    Domyślnie

    Od razu napiszę że nie wiem czym było robione ale nie wygląda mi na zdjęcia z "luszczanki", raczej obstawiam jakiś kompakt albo i nawet smartfon
    1 - ogólnie ok, poza jakością i balansem bieli, zielony wg mnie nienaturalny
    2 - ładnie zauważony kadr, drażnią tylko krzaki u dołu i mały kontrast
    3 - udane zdjęcie, w zasadzie ciężko się doczepić
    4 - podobnie jak 1, mdłe, zły balans, mało kontrastowe i może nieco kadr bym zmienił
    5 - świetne zdjecie, super wypatrzone i dodatkowy plus - C-B
    6 - to samo co na wcześniejszych kolorowych, blade mało kontrastowe, w gratisie mocno prześwietlone niebo i kadr, ucięta fontanna
    7 - mniej udane czarno białe, wg mnie kosz, czemu tak ucięte?, za dużo z góry za mało z dołu? co jest tematem zdjęcia?
    8 - tu się za bardzo nie doczepię, może trochę nudne i mało kolorowe ale ogólnie na plus
    9 - kosz, nie wiem co miało być pokazane, bałagan, bałagan i jeszcze raz krzywe
    10 - za ciemne, dziwny balans bieli, może też wieża nieco leci na lewo
    11 - ciut mało kontrastu i po co ten kamień w lewym dolnym rogu, dwa kroki w prawo i by było super zdjęcie

    Z reguły nie komentuję zdjęć nijakich ale zrobiełm wyjątek bo tutaj kilka jest zdecydowanie udanych, pomysł na 2, 3 i 5.
    I wychodzi an to że czarno białe lepiej Ci wychodzą.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  2. [ Przyroda ] Ciężkowickie "Skamieniałe miasto"
    By tco99 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-09-2008, 17:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •