Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Statyw Benro iT25

    Witam

    W poszukiwaniu statywu do moich amatorskich poczynań natrafiłem na statyw Benro iT25. Widziałem go w sklepie na żywo, jak dziwnie to zabrzmi - pomacałem trochę, podniosłem i wydaję się chyba solidny. Porównanie jedynie mam do obecnego pseudo-statywu, który już ledwie zipie i tak na prawdę to tego nawet nie ma co porównywać. Czy ten Benro da radę z moim zestawem: czyli D5300+kit 18-105, stałka 35 mm. Podejrzewam, że lista obiektywów się powiększy, ale na pewno nie o jakieś duże tele. Od czasu do czasu podepne Nikkora 70-300, ale będzie to rzadkość... Używałbym go na miejscu, na urlopie w górach czy nad morzem, albo jakimś wypadzie w rodzinne mazurskie strony...

    Wcześniej myślałem o Fotopro i Manfrotto ale cena ponad 600 zł jest nie do przeskoczenia... Używa ktoś z Was tego statywu? Podpowie mi czy warto w tą stronę pójść?
    Ostatnio edytowane przez siemalysy ; 27-01-2017 o 17:51
    Kanał YT ​? ??​

  2. #2

    Domyślnie

    Tutaj masz rzetelną opinię na temat tego statywu https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...SpNhnG8YvhbtSg
    Zasadniczo musiałbym powtórzyć, bo opis zgadza się z moimi odczuciami. Porównywałem do Slika 330DX i w Benro na plus waga, wykonanie, haczyk (w Sliku musiałem dorobic) głowica kulowa (bardziej mi leży od 3D), wygląd, pokrowiec,wygoda transportu, funkcja monopod, wygląd ogólny. Na lekki minus: sztywność po rozłożeniu wszystkich sekcji, brak pianki na trzech nogach, szybkość składania. Z N80-200 daje radę w domu, ale czy w terenie w niesprzyjających warunkach (silny wiatr) ? Trochę mam obawy, bo solidniejszy statyw potrafił zadrgac. Ogólnie to sprzęt do mobilnego działania i ma drobne ograniczenia, ale jeżeli nie potrzebujesz do ekstremalnych działań to "będzie Pan zadowolony" . Co do trwałości - nie wypowiem się, statyw mam dopiero 2 msce
    Cyfry i analogi

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki @Vinci za odpowiedź Postanowiłem kupić Benro iT25. Czytałem tą recenzję, którą podlinkowałeś. Liczę na to, że będzie mi dobrze służył
    Kanał YT ​? ??​

  4. #4

    Domyślnie

    Mam tego IT15 jako statyw turystyczny. Myślę, że będziesz zadowolony
    pozdrawiam, IT

  5. #5

    Domyślnie

    Ja również stałem przed podobnym wyborem, zależało mi na czymś mobilnym i w miarę stabilnym pod zestaw do 2kg. Zastanawiałem się czy warto dopłacić do Fotopro MGA-584N lub Manfrotto BeFree, jednak w końcu zdecydowałem się na Benro IT25.

  6. #6

    Domyślnie

    Mnie również kusi ten sprzęd i cieszę się, że w końcu trafiłem na jakąś opinię użytkownika tego statywu. @siemalysy, będę również wdzięczny za Twoje odczucia z użytkowania
    Pozdrawiam, wasciu
    Więcej zdjęć na: Instagram, Facebook
    //-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

  7. #7

    Domyślnie

    @wasciu ja ten statyw mam dopiero 3 dzień. Był już ze mną na dwóch wypadach foto. Jak na razie jestem zadowolony. Nic więcej po tak krótkim czasie napisać się nie da. Polecam przeczytać recenzję z linka, który umieszczony został w drugim poście. Co prawda dotyczy to modelu iT15, ale one są praktycznie takie same. Teoretycznie iT15 jest tańszy od iT25, ale nie wszędzie. Ja kupiłem w fotojokerze i obydwa modele były w tej samej cenie. Jak widać na poniższych zdjęciach statyw kupiłem żeby używać, a nie do tego żeby leżał w torbie.


    Kanał YT ​? ??​

  8. #8

    Domyślnie

    @siemalysy oczywiście chodziło mi o opinię już po kilku wypadach. Również w fotojokerze patrzyłem na ten statyw i w tej półce cenowej był zdecydowanie najsolidniejszy - a w internecie mało o nim.

    Dzięki i udanych ujęć!
    Pozdrawiam, wasciu
    Więcej zdjęć na: Instagram, Facebook
    //-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

  9. #9

    Domyślnie

    W miarę upływu czasu postaram się cos napisać więcej
    Kanał YT ​? ??​

  10. #10

    Domyślnie

    Fajny pasek. Możesz podesłać link?

    Żeby nie było offtopa. Ja ostatnio kupiłem Fotopro MGA684 i też jestem zadowolony. Zobaczymy jak będzie po jakimś czasie, bo ja statywów nie oszczędzam.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Benro iTrip IT25
    By Tinkas in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 16:00
  2. statyw benro vs tripo vs manfrotto
    By EVO6 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-07-2016, 17:30
  3. Statyw Benro A-198 N6 + Benro HD-18
    By Amadipo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 20:53
  4. Statyw Benro A-297EX
    By Vermis in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 17:44
  5. Statyw Benro czy GoldPhoto?
    By baqers in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 15:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •