Close

Zobacz wyniki ankiety: co wybrać

Głosujących
3. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie pytanie jakich wiele - jaki statyw kupić ;)

    Hej,
    przeszukuję to forum w poszukiwaniu informacji co lepiej wybrać i znajduję wiele odpowiedzi, niestety to co odnajduję nie spełnia kryteriów :(

    Do czego mi statyw? Przede wszystkim ciemne wnętrza (np. kościoły czy muzea) oraz krajobrazy. Rzadziej, niemniej nadal sporo - zwierzęta (w tym ludzie)
    Co na nim powieszę? D5300 + S17-50/Samyang 10, Rzadziej, niemniej nadal sporo - N70-300

    Potrzebuję by był:
    • lekki (ideał to do 2kg)
    • wysoki (ideał to 170cm min. mam 186 wzrostu i nie chcę musieć przed nim klękać)
    • niedrogi (ideał to ~500zł z głowicą)


    W zarządzaniu projektami jest taki fajny trójkąt obrazujący cenę, jakość i czas. Jeśli chcesz szybko i dobrze, to jest drogo. Jeśli chcesz tanio i szybko, to jest tandeta.

    Zdaję sobie sprawę, że tak samo z statywem, nie da rady spełnić wszystkich kryteriów jednocześnie, więc proszę was o przedstawienie kilku różnych propozycji.

    Z tego na co do tej pory patrzyłem, to:
    • lekki i wysoki jest np. Slik 724ex... niestety powyżej 1000zł
    • lekki i tani jest np. Slik 340dx... niestety strasznie niski
    • wysoki i niedrogi wydaje się np. Slik 500dx... niestety ciężki


    patrzyłem również na Velbon, ale wygląda to podobnie :/

    p.s.
    jaki typ głowicy byście mi polecili? Kulowa wydaje się całkiem niezła na start - taka "do wszystkiego i do niczego", pytanie, czy utrzyma lekkie body z cięższym N70-300?
    coś jak DX z Slika z drugiej niby będzie lepiej trzymało, ale mam wrażenie, że dokręcając zaciski mogę poruszyć aparat i jak już wszystko ustawię, to się okaże, że jest ustawione stabilnie, ale źle.

  2. #2

    Domyślnie

    odpowiedź jakich wiele- najlepszy z możliwych
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam FotoPro MGA-684, teraz cena ~650zl, ale spełnia wymogi techniczne. Głowica kulowa bez problemu utrzymuje D610 z 70-200/2.8, choć staram się mocować za uchwyt obiektywu, ale nie zawsze jest czas na przekręcenie płytki.
    Trochę taniej można dostać statyw Triopo, ale nie pamiętam oznaczeń. Przy czym w Triopo są oddzielnie nogi i głowica, nie trzeba kupować zestawu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz sprawdzić Genesis Base A3 Kit w cenie 395 zł.

  5. #5

    Domyślnie

    @Piechu wydaje się być zbyt piękne by było prawdziwe... gdzie jest haczyk?
    miałeś okazję korzystać?

  6. #6

    Domyślnie

    Haczyk... no jest na dodatkowe obciążenie A tak zupełnie serio cena niska bo to chińczyk jak wszystkie triopo, benro czy fotopro z tym, że to polski chińczyk. Tak się składa, że mam ten statyw. Kupiłem go głównie pod lunetę do obserwacji ptaków. Jeśli chodzi o sprzęt foto to miałem go do tej pory okazję obciążyć jedynie D90+grip + 18-105. Taki zestaw nie robi na nim najmniejszego wrażenia. Kupując go pytałem w sklepach jak z jego stabilnością i wytrzymałością - jeden ze sklepów odpisał mi, że obciążali go zestawem D500 + T150-600 i dawał radę. Ile w tym prawdy, nie wiem. Nedługo będę miał okazję przekonać się sam. Jeśli chodzi o jakość wykonania i wykończenie to nie odbiega on w żaden sposób od wymienionych wyżej chińczyków. Jest ciężki - 2 kg ale właśnie na ciężarze własnym mi zależało. Do tego 6 lat gwarancji - całkiem niezła opcja. Nic nie szkodzi Ci spróbować - zamówisz przez internet i sprawdzisz czy przy Twoim zestawie taki statyw ma sens Jeśli nie będzie Ci pasować, oddasz i poszukasz czegoś innego. Możesz też zawsze poszukać sklepu z tym statywem i na miejscu pomacać co i jak.

  7. #7

    Domyślnie

    Pisałem w innym, podobnym wątku ale się powtórzę. Polecam FOTOPRO MGA-584 + głowica kulowa FPH-52Q (526zł). Przerobiłem parę statywów a ten jest poręczny, stabilny i po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca.
    D750 / D7100 // .. Irix 15/2.4 .. N 20/1,8G .. N 28/1,8G .. N 35/1.8G DX .. N 50/1.4G .. N 60/2.8D .. N 85/1.4G .. SY 135/2 .. N 24-120/4 .. S 70-200/2.8 OS
    X-T20 / .. SY 12/2 .. F 23/1,4 .. F 35/1,4 .. F 56/1,2 .. F 18-55 .. F 55-200 ..
    http://krzysztofstrzelczyk.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Głowica kulowa bez problemu utrzymuje D610 z 70-200/2.8, choć staram się mocować za uchwyt obiektywu, ale nie zawsze jest czas na przekręcenie płytki
    @GonzoG, co w przypadku, kiedy nie ma czasu na przykręcenie płytki? Nie używasz wtedy statywu?

  9. #9

    Domyślnie

    No to Genesis Base A3 zamówione. Dzięki @Piechu.
    Jak dobrze pójdzie to w pn. napiszę jakie pierwsze wrażenia.

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Domyślnie

    Koniecznie daj znać. Ciekawe czy spełni Twoje oczekiwania.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Motoryzacja ] Laguna jakich wiele
    By -Arczi- in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-06-2016, 21:33
  2. Jaki statyw kupić?
    By rrrradek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 255
    Ostatni post / autor: 30-06-2014, 16:02
  3. [ Krajobraz ] Wschód, jakich wiele
    By Paput in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 21:53
  4. [ Makro ] Motylek, jakich wiele.
    By Jerzy56 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-08-2009, 17:57
  5. [ Krajobraz ] Drzewko jakich wiele
    By malibu in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •