Close

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 123
  1. #101

    Domyślnie

    Rafał szacun za to co robisz, dzielisz się swoją wiedzą i pokazujesz ją w praktyce. Do tego fotki które się podobają i sporo mogą nauczyć. Gratki.

  2. #102

    Domyślnie

    dokładnie, z przyjemnością ogładam Twoje prace i vlogi.

  3. #103

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za wsparcie i że ktoś ma chęć tu zaglądać - nie wspominając o moich marnych filmach.
    Mam nadzieję że całość Wam się podobała, choć może część ?

    Przyszedł czas na ostatni materiał, który został zrobiony w Górach Wicklow - Irlandia .
    Wodospad który sfotografowałem, napotkałem przypadkowo i postanowiłem że dam mu szansę - ale łatwo nie było
    Aura trochę jesienna.

    Zapraszam.


    A tu mała relacja, co ja będę się rozpisywał



    Dziękuję jeszcze raz wszystkim za odwiedziny i pozdrawiam.
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  4. #104

    Domyślnie

    Hej Rafale, cóż to za dygresja, czy oglądamy ? Oglądać zamiar zawsze mamy, choć to ja ostatnio miałem tyły w Twoim wątku.
    Co by nie słodzić a trochę merytorycznie to dodam, że dobry kadr tego wodospadu z głazem uchwyciłeś.
    Zacząłem się zastanawiać, czy niebo oraz modrzewie nie przesaturowane, ale doszedłem do wniosku, że
    chyba o takiej porze roku wysycenie jak przedstawiasz jest jak najbardziej naturalne.
    Całość ujęcia w pionie ładnie się zamyka i to jest mocna strona tej pracy

    Ps. I nawet nie myśl o odpuszczaniu filmików, bo przestaniemy komentować
    Nikon i podróże ...


  5. #105

    Domyślnie

    Gdzie Ty te wodospady znajdujesz ? Troszkę cukierkowo, ale ładnie, bez drzew z prawego górnego rogu i nieba byłoby nudno...
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

  6. #106

    Domyślnie

    Cukierkowo... to zdjęcie wręcz spływa kolorami... jeden plus - dyskretny w miarę podpis
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #107

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze, uwielbiam kolory i jak na razie będzie to niezmienne

    Ps. I nawet nie myśl o odpuszczaniu filmików, bo przestaniemy komentować
    Raczej zamknięcie roku
    Gdzie Ty te wodospady znajdujesz ?
    Ja już tak mam, że szukam
    Cukierkowo... to zdjęcie wręcz spływa kolorami... jeden plus - dyskretny w miarę podpis
    Chociaż coś

    Pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  8. #108

    Domyślnie

    Dla mnie zbyt cukierkowa obróbka, kadr jak najbardziej, ale podane to jest tak jak bym na talerzu dostał naleśniki polane bitą śmietaną , czekoladą, i dżemem, posypane miśkami mordoklejkami i polane lukrem, a do popicia jeszcze szklanka gorącej czekolady z 6 łyżkami cukru.
    Poza tym jest płasko, brak dynamiki świetlnej.
    Ostatnio edytowane przez Locter ; 19-01-2018 o 14:47

  9. #109

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć, że od jakiegoś czasu oglądając zdjęcia z tego wątku miałem wrażenie, że coś ze mną jest nie tak. Wszyscy zachwyceni, a ja jak kiedyś Gałkiewicz nie mogę zrozumieć czemu Słowacki wielkim poetą był...

    Pierwsze co muszę powiedzieć to to, że zawsze uważałem iż nadmierna dążność do wiernego oddawania kolorów identycznych jak w naturze jest w krajobrazie dla mnie niezrozumiała. To znaczy rozumiem, że autor nie chce oddać wiernie kolorów, tylko pokazać co mu w duszy gra - i to jest podejście, które nie tylko popieram, ale też sam hołduję. Ewentualne komentarze typu - ale kolory tam były inne zbywam tym, że ja nie pokazuję kolorymetrycznych wartości, tylko gotowe zdjęćie po całym procesie, czyli obraz jaki urodził mi się w głowie i jaki zdołałem wydłubać.

    Drugie co chcę podkreślić: nie odmawiam Autorowi tych zdjęć prawa do robienia takich kolorów jakie uważa, i stosowania takich chwytów obróbkowych jakie lubi. Więcej powiem - to lepiej, że sam je obrabia, niżby miał się zdać na gotowce typu magiczne presety czy inne modne efekty instagramowo-fejsowe, czy jak je zwał.

    I teraz dochodzę do sedna tego, co chcę powiedzieć: nie odmawiając Autorowi prawa do nawet dużych manipulacji nie bardzo mogę zrozumieć, czemu te kolory są takie... z braku lepszego słowa użyję takiego, i nie chcę nikogo urazić - takie wymęczone. Niektóre wymęczone i lepsze, niektóre wymęczone i gorsze.

    Analogia z naleśnikami których nie widać spod góry słodkości jest o tyle adekwatna, że same naleśniki też gdzieś tam są, może nawet i byłyby smaczne (kadry, kompozycje, ekspozycja, same pomysły, pora dnia, itd), ale ciężko je spod tej góry wydobyć. Ostatnie zdjęćie jest tego wybitnym przykładem: kadr stosunkowo niezły (choć ja akurat nei lubię pionów), czas dobrany idealnie, ekspozycja w miarę opanowana, a przynajmniej bez błędów - a kolory jakieś takie plastikowe...

    Nie chcąc nikogo urazić czekam na kolejne odsłony nie tracąc nadziei na efekt wow za którymś następnym razem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #110

    Domyślnie

    Rafał trudno się nie zgodzić z przedmówcami, mam nadzieję że to chwilowy trend (wyżej z Portugalii i Wicklow jest masz tak samo) bo z zainteresowaniem obserwuję twoje prace i relacje z plenerów.
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 19-01-2018 o 20:28

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak ruszyć krajobraz :: by biegly
    By biegly in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 203
    Ostatni post / autor: 26-08-2021, 00:17
  2. [ Krajobraz ] The Baily Lighthouse by biegly
    By biegly in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 00:29
  3. [ Krajobraz ] Sztafaż z krajobrazem
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 22:37
  4. [ Krajobraz ] Kolejna próba z krajobrazem....
    By borix in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 15:40
  5. [ Krajobraz ] Pierwsze starcie z krajobrazem
    By tormentol in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 14:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •