Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jakie stare obiektywy do Nikona D7200

    Witam
    Czy ktoś wie jakie modele obiektywów bodajże od aparatów analogowych Nikona będzie można wykorzystać z Nikonem D7200. Te aparaty mają już wbudowany silniczek w korpus i czy będzie można wykorzystać w nich wszystkie możliwości aparatu.
    Pozdrawiam

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie masz tu wszystko opisane.

  3. #3

    Domyślnie

    http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/lenses.html

    Tu najlepiej po nr seryjnym zidentyfikować szkło, po sprzedawcy często się mylą.
    Najkrócej,
    -AI, AI-S (po 1977r) będzie pomiar światła, np. aparat ustawiony w tryb A sam ustawi czas, zmienisz manualnie przysłonę, aparat znowu dobierze czas, itd. Ostrzenie oczywiście manualne, kropka potwierdza ostrość;
    -Pozostałe obiektywy, pełna funkcjonalność (poza najnowszymi AF-P, raportowane są jakieś kłopoty z wyłączeniem VR).

    Napisz jakiego szkła szukasz i do jakich celów.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki koesh za pomoc można pod tym linkiem znaleźć dużo informacji o tych obiektywach.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Pytałem o te starsze szkła, gdyby je można kupić po atrakcyjnej cenie to przydało by mi się coś jasnego. Jakaś stałka 35mm lub coś w tym stylu do robienia zdjęć w ciemnych pomieszczeniach.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dobre szkło nie ważne czy stare czy nowe swoją cenę ma, tak to działa
    Możesz poszukać jakiś przerobionych do nikona obiektywów m42, Helios, Pentacon, Revuenon, Pentor, Danubia itd, fajne konstrukcje i tanie nawet te przerobione.

  6. #6

    Domyślnie

    Obecnie eksperymentuję na Heliosie 44M-4 2/58 z adapterem z dodatkową soczewką. To jak na razie jest niezłe rozwiązanie, takie lub podobne szkło można już kupić na Allegro poniżej 100 zł. Czyli w moim D7200 z wbudowany silniczek jest bezużyteczny? no chyba że Nikon robi jakieś inne szkła

  7. #7

    Domyślnie

    Akurat Nikon ma dobrą 35/1.8 DX i na dodatek stosunkowo niedrogą. Użyteczną w pełni na 1,8, czego o wielu starszych konstrukcjach nie można powiedzieć. W to szkło celuj, bo moim zdaniem warto.



    Cytat Zamieszczone przez nikofoto Zobacz posta
    Obecnie eksperymentuję na Heliosie 44M-4 2/58 z adapterem z dodatkową soczewką. To jak na razie jest niezłe rozwiązanie, takie lub podobne szkło można już kupić na Allegro poniżej 100 zł. Czyli w moim D7200 z wbudowany silniczek jest bezużyteczny? no chyba że Nikon robi jakieś inne szkła
    I jakość zdjęć Ci odpowiada? Większość użytkowników twierdzi, że taka soczewka degraduje obraz, a swoje kosztuje. Tu 100 zł, tam 200, nie lepiej dozbierać na porządne szkło w pełni użyteczne, z automatyką? AF nie będzie działał z żadnym szkłem poza systemowym, to oczywiste.

  8. #8

    Domyślnie

    Szkło już miałem od Zenita a adapter kupiłem za jakieś 50 zł. obecnie jestem na etapie eksperymentowania. Odnośnie degradacji obrazu trudno mi coś powiedzieć gdyż nie robiłem zdjęć z adapterem bez soczewki. Stałka nie jest moim głównym szkłem ale w przyszłości będzie trzeba może i o tym pomyśleć, dzięki za radę.
    Ostatnio edytowane przez nikofoto ; 27-01-2017 o 00:54

  9. #9

    Domyślnie

    Obiektywy Nikkora oznaczone AF będą w pełni kompatybilne, np. 20/24/28/35/50 itd. np taki 50mm af f/1.8 z tego co pamiętam jest z drugiej połowy lat 80 i kosztuje coś około 300-350zł i analogicznie wszystkie z oznaczeniami af, część z czasów analogowych, chociaż jakość szczególnie pół darmo to ciężko znaleźć. Manuale to już inna historia
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy do Nikona D3300?
    By Anndzi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-12-2016, 22:00
  2. Stare obiektywy do nikona
    By yllonka in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 10:54
  3. jakie obiektywy do Nikona d7100
    By ajrisz1990 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 23:56
  4. jakie obiektywy do nikona D90
    By skomiel in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 16:01
  5. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 23:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •