Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    96

    Domyślnie

    Najprosciej to wez dwie lampy do porównania tą dobra i ta zwaloną.
    Przysłoń tą część która emituje zimne światlo i zmierz kolorymetrem i luksomierzem temp barwowa i strumień w obu lampach. Potem zrób to samo dla części zimnej. Oczywiście w obu lampach takie same nastawienia w trakcie pomiaru.
    Jak porównasz wyniki to będziesz miał odpowiedż co i jak swieci i wtedy będzie można cos z tym zrobić.
    Na zdrowy chłopski rozum, albo uszkodzone zasilanie toru cieplej barwy albo zwalone diody w tym torze.
    Druga mozliwosc- tor ciepły jest ok ale za dużo prądu idzie do zimnego i jest przesterowany, dlatego nie da się zmiksować cieplej barwy, bo zimna daje mocniej niż nastawione.
    W zależnosci od tego o co kaman trzeba kombinowac.
    Przy czym jesli masz gwarancje to niech wymienia te lampy na nowe, szkoda czasu na kombinowanie...
    D810, D600, D7100, D300s, N[80-400VR AF-s, 80-200 AF-D, N50 1,4G AF-s,105 2 DC, 60 2,8 AF-D mikro, 105 2,8 AF-D mikro, 10-24 AF-s DX, 17-35 AF-s, 24-70 AF-s], 2xSB-700

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek71 Zobacz posta
    Najprosciej to wez dwie lampy do porównania tą dobra i ta zwaloną.
    Przysłoń tą część która emituje zimne światlo i zmierz kolorymetrem i luksomierzem temp barwowa i strumień w obu lampach. Potem zrób to samo dla części zimnej. Oczywiście w obu lampach takie same nastawienia w trakcie pomiaru.
    Jak porównasz wyniki to będziesz miał odpowiedż co i jak swieci i wtedy będzie można cos z tym zrobić.
    Na zdrowy chłopski rozum, albo uszkodzone zasilanie toru cieplej barwy albo zwalone diody w tym torze.
    Druga mozliwosc- tor ciepły jest ok ale za dużo prądu idzie do zimnego i jest przesterowany, dlatego nie da się zmiksować cieplej barwy, bo zimna daje mocniej niż nastawione.
    W zależnosci od tego o co kaman trzeba kombinowac.
    Przy czym jesli masz gwarancje to niech wymienia te lampy na nowe, szkoda czasu na kombinowanie...
    Proszę o czytanie ze zrozumieniem - napisze jeszcze raz :
    Przy tym teoretycznym 3200 świeca się tylko ciepłe diody, ale emituja światło w okolicach 4000-4300, więc owszem zwalony jest "tor"3200 a ja zadaję pytanie co może być przyczyną

    Nie muszę porównywac tych lamp - widzę w kamerze różnice w barwie a wbudowany "kolorymetr" w kamerze potwierdza problem.
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 27-01-2017 o 11:28

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Powodem będzie na 99% skopane zasilanie, które podaje za duże napięcie przez co diody świecą mocniej, jest to też szkodliwe dla diody, zasilacze mają regulacje ale jeśli nie ma jej nigdzie dostępnej to tylko zostaje rozkręcanie lampy.

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    96

    Domyślnie

    Sorki ale to tak nie działa w tym przypadku.
    Za emisję widzialnego światła odpowiedzialny jest luminofor. Zazwyczaj kompozycje luminofory składają się z trzech mieszanek dających trzy składowe koloru tzw trójpasmowe , umożliwiając osiągnięcie współczynnika oddawnia koloru Ra pow 90. Jeśli masz całkowicie wygaszoną sekcję zimną a tak wynika z twojego opisu - i świeci tylko ciepła z temp 4000 K to masz wypalone diody ze zniszczonym luminoforem. One po prostu świecą tą temp i nie ma ŻADNEJ możliwości regulacji temp barwowej w dół. W luminoforze najprawdopodobniej wypalone zostały składniki dające czerwoną składową i ocieplające temp barwową. W miarę dalszego wypalania temp barwowa może jeszcze tylko rosnąć, wypalone mocno diody świecą zimnym niebieskim światłem. Powodem dla którego doszło do wypalenia jest na 90% zła jakość diody ( to z praktyki cz eściej znajdziesz złe diody niż złe zasilacze) - w temp pracy następuje przyśpieszona degradacja luminoforu a na 10% złe zasilanie powodujące nadmierne nagrzewanie - ale tutaj szybciej można doprowadzić do spalenia diody poprzez przebicie.
    Tak czy siak diody są uszkodzone bezpowrotnie. Reklamacja, to jedyne co możesz zrobić. Tego się nie da naprawić nie wymieniając diód na takie, które świecą we właściwej temp barwowej.
    Prawdopodobnie twoją lampę jeśli jest z tej samej partii czeka to samo - różnica tylko w czasie kiedy to sie ujawni. Im dłuższy czas pracy i większa moc nastawiona tym szybciej będzie postępowac degeneracja luminoforu.
    Efektem ubocznym przy takim uszkodzeniu będzie też widoczna różnica w reprodukcji kolorów. W ciepłym świetle będzie problem z oddawaniem koloru skóry - skutek braku czerwonej składowej.
    Ostatnio edytowane przez arek71 ; 27-01-2017 o 16:01
    D810, D600, D7100, D300s, N[80-400VR AF-s, 80-200 AF-D, N50 1,4G AF-s,105 2 DC, 60 2,8 AF-D mikro, 105 2,8 AF-D mikro, 10-24 AF-s DX, 17-35 AF-s, 24-70 AF-s], 2xSB-700

  5. #15

    Domyślnie

    Wracam do tematu - głównie za sprawą artykułu na fotopolis.
    http://www.fotopolis.pl/newsy-sprzet...u-i-fotografii

    Byłem bardzo zainteresowany ale zobaczłyem wyświetlacz na jednej z lamp...no i mnie zmroziło....
    Moja lampa :

    i to co na filmikach dojrzałem jest bardzo podobne.

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    i to co na filmikach dojrzałem jest bardzo podobne.
    Akurat podobne może być ale to nic nie znaczy bo z jednej fabryki wychodzą kompletnie inne produkty włożone do tej samej obudowy. wstawiasz dobrej jakości diody i masz zupełnie inny produkt.
    U ciebie akurat trudno, żeby było coś naprawdę wysokiej jakosci bo masz calą konstrukcje na diodach przewlekanych a tego sie już rzadko stosuje i to raczej w produkcji małoseryjnej. . Wszystkie diody najpepszej jakości to dzisiaj albo SMD albo MCOB a nie "jeżyki"
    Znajac poziom ochrony konsumentów w USA to wprowadzenie nie działającego produktu na rynek szybko odbije się czkawką...
    D810, D600, D7100, D300s, N[80-400VR AF-s, 80-200 AF-D, N50 1,4G AF-s,105 2 DC, 60 2,8 AF-D mikro, 105 2,8 AF-D mikro, 10-24 AF-s DX, 17-35 AF-s, 24-70 AF-s], 2xSB-700

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Słowenia...Ktoś był, ktoś doradzi?
    By bajcy in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 22:09
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 17:29
  3. "Zgubiłem" pasek - ktoś widział ktoś zna???
    By Al Koholik in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 19:53
  4. Proszę o pomoc: Czy ktos mogłby mi ktoś...
    By imat in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2006, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •