Close

Strona 14 z 27 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 262
  1. #131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djspark Zobacz posta
    (...)Wczoraj wieczorem robiłem testy ostrości i wpadłem na pomysł żeby wyczyścić szkło.
    Niby obiektyw fabrycznie nowy i czysty ale myślę "nic nie zaszkodzi".
    Okazało się to strzałem w dziesiątkę bo jakość zdjęć uległa poprawie co najlepiej odda ta próbka:
    Efekt po wyczyszczeniu

    W sumie to na oko nie widziałem różnicy w czystości szkła przed i po zabiegu ale zdjęcia pokazują zupełnie coś innego.
    Może soczewka nowego obiektywu była czymś "pociągnięta" co wpływało na jakoś obrazu, tego nie wiem.(...)
    Nie chcę Cię martwić ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Po Twoich zdjęciach widać, że robiłeś to skrupulatnie ale akurat tego fragmentu z wyczyszczoną soczewką nie kupuję Moim zdaniem to zdjęcie po lewo jest zwyczajnie poruszone. "Męczenie" obiektywu warunkami minimalnego dystansu przy ogniskowej 200mm do tego statyw, wyzwalacz czy tam MUP i mimo to może się zdarzyć poruszenie o które bardzo łatwo na gęstej matrycy @24mpix FX. Albo taka jest tolerancja celności AF, której nigdy nie dojrzysz w normalnych warunkach fotografowania obiektów przestrzennych


    PS. Wygląda na to, że jako jeden z nielicznych możesz sobie spokojnie porównać VRII i G2. Długo już używasz VRII? Zaciekawiony właściwie zapytam co głównie skłania Cię do takich roszad sprzętowych jak mniemam zmierzających do pozbycia się VRII?

    PS2. Dzięki za poświęcony czas i wrzucenie sampli!
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 31-03-2017 o 23:54
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Nie chcę Cię martwić ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Po Twoich zdjęciach widać, że robiłeś to skrupulatnie ale akurat tego fragmentu z wyczyszczoną soczewką nie kupuję Moim zdaniem to zdjęcie po lewo jest zwyczajnie poruszone. "Męczenie" obiektywu warunkami minimalnego dystansu przy ogniskowej 200mm do tego statyw, wyzwalacz czy tam MUP i mimo to może się zdarzyć poruszenie o które bardzo łatwo na gęstej matrycy @24mpix FX. Albo taka jest tolerancja celności AF, której nigdy nie dojrzysz w normalnych warunkach fotografowania obiektów przestrzennych


    PS. Wygląda na to, że jako jeden z nielicznych możesz sobie spokojnie porównać VRII i G2. Długo już używasz VRII? Zaciekawiony właściwie zapytam co głównie skłania Cię do takich roszad sprzętowych jak mniemam zmierzających do pozbycia się VRII?

    PS2. Dzięki za poświęcony czas i wrzucenie sampli!
    Sam nie wierzę w to że wyczyszczenie obiektywu coś dało ale wczorajsze testy potwierdzają że w kwestii ostrości nastąpiły zmiany.

    Jeżeli chcecie to mogę zrobić porównanie a VRII ? Napiszcie co by Was interesowało a zorganizuję testy
    Niestety nie posiadam VRII na stałe ale w każdym razie mogę pożyczyć od kolegi i zrobić testy.

    Dużo pracowałem jego 70-200 VRII i zawsze uważałem że to świetne szkło. Porównując go do Tamrona stwierdzam że Nikon jest ostrzejszy na 2.8.
    Robiliśmy testy na D750 i D800 korzystając z AF na Lv aby wyeliminować FF i BF. Na D750 Tamron sprawował się porównywalnie do Nikona.
    Niestety podpięcie obu szkieł pod D800 pokazało wyższość nikona.
    Niestety nie mam sampli z tego testu ale mogę chętnie go powtórzyć.
    Jeżeli chodzi o stabilizację to Nikon wypada dużo gorzej od Tamrona. G2 robiłem zdjęcia z ręki przy czasach 1/5s a na nikonie przy 1/20|1/15 już było ciężko nie poruszyć.

    Osobiście uważam że zarówno Tamron jak i VRII to dobre szkła. Za Tamronem przemawia lepsza stabilizacja, ładniejsza barwa i lepszy kontrast a za Nikonem ogólna ostrość.

    P.S. W zasadzie to mogę porównać trzy szkła ze sobą Nikona VRII / Tamrona G1 i Tamrona G2 bo mam łatwi dostęp do tych szkieł

    Więcej sampli dziś wieczorem...
    FX: 2xD750 | T 15-30 f/2.8 | S 35 f/1.4 | N 50 f/1.4D | N 85 f/1.8G | T 70-200 f/2.8G2 | H 50 f/2.0 | H 58 f/2.0 |
    Flash: SB-700 | Y YN-568EX | YN-460 | YN-622N |

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djspark Zobacz posta
    Sam nie wierzę w to że wyczyszczenie obiektywu coś dało ale wczorajsze testy potwierdzają że w kwestii ostrości nastąpiły zmiany.
    Oby to nie był zwiastun jakichś niedoborów montażowych. Niestety ale jak są stałe parametry i kontrolowane światło w "mini studio do testu" to wyniki powinny być adekwatne do ceny jaką płacisz za produkt czyli wysoce zgodne i powtarzalne
    Cytat Zamieszczone przez djspark Zobacz posta
    Jeżeli chcecie to mogę zrobić porównanie a VRII ? Napiszcie co by Was interesowało a zorganizuję testy
    Niestety nie posiadam VRII na stałe ale w każdym razie mogę pożyczyć od kolegi i zrobić testy.
    Na YT już widziałem parę porównań obrazka z poszczególnych ogniskowych łącznie z przygladaniem się na narożniki klatki i Tamron G2 wypadal lepiej niż C70-200IS II USM a więc musi być naprawdę niezły. Co mógłbyś zrobić? Jakaś scenę testowa z dużą ilością detali w centrum i po rogach na 70-135-200mm. Porównanie będzie cięzkie że względu na "oddychanie ogniskowej" w obydwu konstrukcjach i to na dodatek z różnych minimalnych odległości ostrzenia. Przydały by się porządne portrety z brzydkim tłem żeby zobaczyć jak obydwa szkiełka sobie poradza.


    Cytat Zamieszczone przez djspark Zobacz posta
    Dużo pracowałem jego 70-200 VRII i zawsze uważałem że to świetne szkło. Porównując go do Tamrona stwierdzam że Nikon jest ostrzejszy na 2.8.
    Robiliśmy testy na D750 i D800 korzystając z AF na Lv aby wyeliminować FF i BF. Na D750 Tamron sprawował się porównywalnie do Nikona.
    Niestety podpięcie obu szkieł pod D800 pokazało wyższość nikona.
    Niestety nie mam sampli z tego testu ale mogę chętnie go powtórzyć.
    Jeżeli chodzi o stabilizację to Nikon wypada dużo gorzej od Tamrona. G2 robiłem zdjęcia z ręki przy czasach 1/5s a na nikonie przy 1/20|1/15 już było ciężko nie poruszyć.

    Osobiście uważam że zarówno Tamron jak i VRII to dobre szkła. Za Tamronem przemawia lepsza stabilizacja, ładniejsza barwa i lepszy kontrast a za Nikonem ogólna ostrość.

    P.S. W zasadzie to mogę porównać trzy szkła ze sobą Nikona VRII / Tamrona G1 i Tamrona G2 bo mam łatwi dostęp do tych szkieł

    Więcej sampli dziś wieczorem...
    Stabilizacja statycznej sceny i dynamicznej to dwie różne sprawy. W statycznej Tamron dominuje najnowszej generacji stabilizacją ale nie bijmy tutaj Nikkora konstrukcyjnie z 2009r Teraz sprawa stabilizacji przy krótkich czasach czy trzeba zawsze pamiętać aby ją włączyć dla krótkich czasów? Niektóre obiektywy wymagają jej włączenia dla krótkich czasów. Kolejna sprawa to panoramowanie. Jak spisuje się stabilizacja przy panoramowaniu, nie szarpie?
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 01-04-2017 o 10:44
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  4. #134

    Domyślnie

    interesuje mnie to porównanie obu szkiełek z d800 i ew. różnice
    ff

  5. #135

    Domyślnie

    Dziwne, już G1 był równie ostry jak nie ostrzejszy od VR II. Tutaj jakieś nowe porównanie
    https://www.youtube.com/watch?v=USRDyNipyKw
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #136

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o przetestowanie Nikona VRII Tamrona G1 i Tamrona G2 to mógłbym zrobić jakąś scenkę i obfotografować ją ze statywu.
    Ja mam D750 ale może udałoby mi się zrobić test na D800.
    Niestety będę musiał pożyczyć szkła więc nie tak szybko to udostępnię. Myślę że do końca tygodnia coś w tym temacie ogarnę.

    Tymczasem 11 sampli z tego szkła.

    Sample

    P.S. Produkt testowany na dzieciach
    FX: 2xD750 | T 15-30 f/2.8 | S 35 f/1.4 | N 50 f/1.4D | N 85 f/1.8G | T 70-200 f/2.8G2 | H 50 f/2.0 | H 58 f/2.0 |
    Flash: SB-700 | Y YN-568EX | YN-460 | YN-622N |

  7. #137
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #138

    Domyślnie

    Fajny test Pana Polina.
    Jedynie czego mi nim brakuje to porównania ostrości na brzegu DX i brzegu FX.

  9. #139

    Domyślnie

    Ja dodam, że tak sobie było z utrzymaniem ostrzenia na poruszających się osobach.
    No ale może wnętrze hali targowej, zrobiło swoje.
    Poza tym pierwszy raz miałem go w ręku
    aa no i VR supeeer
    ff

  10. #140

    Domyślnie

    Oooo Pozdrawiam Pana, który czekał aż ja oddam G2
    Napalony na tego tamrona byłem jak nie wiem co a cały zapał mi jakoś opadł po 20-30minutowej zabawie na targach. Nigdy nie miałem Tamronowskiej G1 ani Sigmowskiej 70-200OS w rękach ale niby prędkość ostrzenia jest wielce zadowalająca w G2, VC to już w ogóle kosmos Kosmosem natomiast nie było celowanie AFC w idące osoby przy 1/200 i 1/400s. Te osoby nie szły jak modelki na wybiegu podskakując i kręcąc się tylko jedni szybciej, drudzy wolniej ale jest to stały i przewidywalny ruch. Za te pieniądze po prostu spodziewałem się żyletek w ilości... no 8/10 bym zaakcepotwał. Warunki oświetlenia targowego wiadomo jakie są. I dobrze bo łatwo można sprawdzić jasne szkło w jego oczywistych warunkach. Póki co stoję na rozdrożu Czekam na więcej opinii i na spokojnie jeszcze przejrzę swoje zdjęcia z targów.

    PS. Cała nowa gama Tamronów zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie (T15-30VC USD, T35, T45, T85, T150-600 G2).
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 09-04-2017 o 13:52
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

Strona 14 z 27 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tamron 70-200mm f/2.8 VC USD
    By Gomad in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 293
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 15:53
  2. Nikkor AF-S 70-200mm f/4G ED VR czy Tamron 70-200mm f/2,8 Di VC USD
    By marek_bog in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 01:51
  3. Obiektyw Tamron 18-200mm do nikona
    By Daro 21 Ch in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 21:53
  4. tamron 55-200mm
    By pestkos in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 13:25
  5. Tamron AF18-200mm zamiast kita?!?!
    By OBcY in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2005, 10:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •