Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie soft proofing w LR i PS ..różne kolory

    Mam taką zagwozdkę, a mianowicie próba kolorów proof previev w obu programach, pomimo tych samych ustawień, różni się znacznie.
    Plik wyjściowy w podglądzie dla sRGB IEC.. w LR wygląda minimalnie inaczej, a w PS jest totalnie wyprany z kolorów. Oba programy skonfigurowane są w ten sam sposób, pracują w tej samej przestrzeni barwnej (aRGB), ustawienia próby te same, monitor w natywnej. Ktoś się spotkał z takim problemem?

  2. #2

    Domyślnie

    Podgląd w trybie sRGB plików zapisanych w AdobeRGB zawsze będzie wyświetlany trzytłumiony.... Wyprany z barw.

    Jeśli masz monitor o szerokim gamucie (np. 99-100% odwzorowania AdobeRGB) to wtedy zobaczysz dopiero ile tych barw jest w zapisie plików w przestrzeni AdobeRGB....

    wysłane z mojej Szklanej Kuli
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez easy lee Zobacz posta
    Mam taką zagwozdkę, a mianowicie próba kolorów proof previev w obu programach, pomimo tych samych ustawień, różni się znacznie.
    Plik wyjściowy w podglądzie dla sRGB IEC.. w LR wygląda minimalnie inaczej, a w PS jest totalnie wyprany z kolorów. Oba programy skonfigurowane są w ten sam sposób, pracują w tej samej przestrzeni barwnej (aRGB), ustawienia próby te same, monitor w natywnej. Ktoś się spotkał z takim problemem?
    Tak jak pisze Tibi7, takie zjawisko jest prawidłowe.
    Zasada jest prosta: pliki ARGB oglądane w przestrzeni sRGB - kolory są wyprane, pliki sRGB oglądane w przestrzeni ARGB - kolory są przesycone.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 25-01-2017 o 11:05

  4. #4

    Domyślnie

    dwie odpowiedzi i obie zupelnie nie na temat.

  5. #5

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz coś nie tak z konfiguracją kolorów/przestrzeni w PS.
    Mnie się zdaje, że w LR nie ma ustawienia w jakiej przestrzeni się pracuje, a.program działa w ProPhotoRGB.

    Jak w PS są dobrze ustawione przestrzenie, to na monitorze szerokogamutowym przy proofie w sRGB nie powinno być specjalnie problemów.
    Wypranie z kolorów może pojawić się gdy źle są błędnie ustawione przestrzenie barwne.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    przeciez napisal ze przestrzenie sa ustawione tak samo.

  7. #7

    Domyślnie

    To, że napisał "tak samo" nie znaczy, że jest to dobrze ustawione. Poza tym jak pisałem, w LR nie ustawia się przestrzeni roboczej. Moduł Develop pracuje w ProPhotoRGB, a pozostałe w AdobeRGB.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    przestrzen robocza nie ma nic do proofa.

  9. #9

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Miałem zaznaczone "zachowaj numery RGB" w ustawieniach próby w PS, co objawiało się efektem podobnym do "simulate paper & ink" w LR. Dzięki za odpowiedzi.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 22:02
  2. To samo zdjecie - rozne kolory.
    By fotouser in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 01:47
  3. Kolory na Macbook'u - sprawa soft czy hard-ware ?
    By kuba_rsx in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 13:32
  4. Rozne przegladarki, rozne kolory
    By Zuzus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 22:40
  5. [ Krajobraz ] Kolory ....różne
    By borregaard in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •