Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Kasia plus :)

  1. #1

    Domyślnie Kasia plus :)

    Wrzucam dość ważne dla mnie fotki i proszę jak zwykle o ocenę i konkretne rady. Nie bać się krytykować, każdy post jest mile widziany.
    1.
    2.

    Parametry:
    1/200s, f/8, ISO 125, 50mm
    Pucha i obiektyw jak w stopce.
    Pozdrawiam
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #2

    Domyślnie

    Siłowe sprowadzanie tła do czerni - było konieczne? Zrobione jest dość słabo

  3. #3

    Domyślnie

    Widać dość mocno tą próbę zaczernienie, szczególnie na drugim.

  4. #4

    Domyślnie

    Ok. Przy pierwszym praktycznie nie musiałem nic robić z tłem - czarne wyszło z puchy. Przy drugim faktycznie tło zciemnilem i suwakiem czerni i dodatkowo pędzlem Exp.
    Chodziło mi o uzyskanie Low Key'owego klimatu wpływania postaci z czerni i wydawało mi się że jest ok. Co konkretnie waszym zdaniem zaburza odbiór całości zdjęcia?
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #5

    Domyślnie

    Pomysł ciekawy. Inny od większości zdjęć ciążowych.
    Światło w portrecie wolę raczej miękkie. Te zdjęcia są konturowe. Ciekaw jestem jak by było ze źródłem bardziej miękkiego światła?
    Czym oświetlałeś?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    2ka wygląda przez to jakby modelka była nieumiejętnie wklejona w tło, te cienie wyglądają mało estetycznie.

  7. #7

    Domyślnie

    Zdjęcie oswietlalem małym softbox,em reporterkim (60x60) i lampą systemową. Tylko takim zestawem dysponuję w tym momencie. Prawdopodobnie do oświetlenia miękko modela do pasa trzeba by czegoś większego.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Chodziło mi o uzyskanie Low Key'owego klimatu ?
    Zawsze zastanawia mnie ta maniera używania anglojęzycznych zwrotów. W polskim funkcjonuje od dawien dawna "niski i wysoki klucz" również w książkach o tematyce fotograficznej i filmowej, jak i branżowym.
    Na forum pojawiają sie jednak "sety" "lensy" i inne koszmarki jak powyższy....

    Ostre światło nie jest zbrodnia, tutaj jest użyte bardzo dobrze ( choć po przyjrzeniu się cieniom to dyskutowałbym czy ostre)
    Foty sa fajne, pokaz 2ke bez tego sprowadzania do czerni

    Edytka.. No i potwierdza sie że lampka była zmiękczona

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie za to cenię sobie twoje komentarze kolego @fafniak. Proszę o szczerość i szczerość dostaję.
    Najlepsze jest to że mnie też drażnią takie Polsko angielskie przeplatanki w "życiu codziennym" a w fotograficznym żargonie wyrobiłem sobie taki brzydki nawyk. Zwrócę na to uwagę.
    Co do fotki to podrzucę ja wieczorem jak wrócę z pracy ale mnie osobiście w oryginale nie pasuje. Tło wyszło nierówno szare. Sam zobaczysz i będziesz mógł ocenić. Jestem ciekaw twojego zdania oraz oczywiście reszty forumowiczów.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Ok - wczoraj się nie wyrobiłem ale mam nadzieję że jeszcze ktoś się wypowie.
    Wersja bez " siłowego sprowadzania tła do czerni"
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 25-01-2017 o 22:52
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Kasia
    By Olszi in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 23:50
  2. [ Portret ] Kasia K.
    By marcogk in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 00:18
  3. [ Portret ] Kasia
    By szymonvader in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 20:28
  4. [ Portret ] kasia
    By korbaa in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 18:59
  5. [ Portret ] Kasia + Agnieszka i Kasia.
    By Agat. in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •