Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    No, a niedawno ktoś pokazał nowy smartfon, z wbudowanym zoomem 5x - zastosowano rozwiązanie takie, jak w bardzo płaskich kompaktach z niewysuwanym obiektywem (np. tych podwodnych), w których "obiektyw" zaczyna się pryzmatem, łamiącym bieg światła o 90 stopni, i właściwy obiektyw jest równoległy do płaszczyzny aparatu, a nie prostopadły, jak w klasycznym aparacie. Dzięki temu obiektyw ani nie musi się wysuwać, ani też aparat nie musi być rozbudowany w głąb, może być płaski. Gdy to rozwiną, smartfony będą mogły mieć zoomy 3, 5, 10 razy, jak kompakty, a pewnie jeszcze trochę, i coraz więcej aparatów wbudowanych w smartfony będzie mogło mieć ręczne sterowanie ekspozycją, możliwość zapisu RAW, itd. Komu wtedy na co będzie aparat kompaktowy?
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #42
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak wpakują matryce m4/3 to panas/oly zbankrutuje

  3. #43
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    no owszem kompakty są tanie ale ten Huawei P10 leica zjada je na śniadanie
    myslę, że za kilka lat będzie ciekawie, znaczy poczujemy się niejednokrotnie zaskoczeni...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    nie wiem ile macie lat
    ale kto pamieta cenę nikona f90x kiedy pojawił się na rynku. Nikon F4 ? to była góra, wielka góra pieniędzy!
    Nie wiem, ile masz lat, ale jak kupowałem F90X bodajże w 1996, albo 1997 roku, to płaciłem 3500 zł. Z dystybucji niemieckiej co prawda, ale był to koszt, o ile pamiętam średnich trzech wypłat w budżetówce. Tak więc tanio nie było, ale nie znowu jakaś góra pieniędzy.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    No, a niedawno ktoś pokazał nowy smartfon, z wbudowanym zoomem 5x - zastosowano rozwiązanie takie, jak w bardzo płaskich kompaktach z niewysuwanym obiektywem (np. tych podwodnych), w których "obiektyw" zaczyna się pryzmatem, łamiącym bieg światła o 90 stopni, i właściwy obiektyw jest równoległy do płaszczyzny aparatu, a nie prostopadły, jak w klasycznym aparacie. Dzięki temu obiektyw ani nie musi się wysuwać, ani też aparat nie musi być rozbudowany w głąb, może być płaski. Gdy to rozwiną, smartfony będą mogły mieć zoomy 3, 5, 10 razy, jak kompakty, a pewnie jeszcze trochę, i coraz więcej aparatów wbudowanych w smartfony będzie mogło mieć ręczne sterowanie ekspozycją, możliwość zapisu RAW, itd. Komu wtedy na co będzie aparat kompaktowy?

    http://komorkomania.pl/34306,smartfo...em-juz-wkrotce
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #46

    Domyślnie

    Prawie 10 lat temu miałem telefon z zoomem optycznym 3x. W sumie to mam, bo do dziś leży w pudle. Niestety, ale wielkości fizycznej matrycy się nie przeskoczy.

    A ten tel spoczywający w spokoju to http://www.gsmarena.com/samsung_g810-review-231.php

  7. #47

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna zaleta focenia ze smartfona, latwosc zrobienia zdjecia, lustrzanek ludzie sie poprostu boja, mnie juz nawet nie rusza azjata z telefonem na patyku
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  8. #48
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Już są apki do rozmywania tła i nakładania kółeczek imitujących lustrzankę według ich twórców

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Wyposażenie amatorskiego studia - oświetlenie
    By Matt901 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 22:58
  2. Tania lampa studyjna do amatorskiego studio
    By Madzika in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 09:54
  3. tani zestaw do amatorskiego focenia
    By onufry81 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 15:16
  4. [ Sport ] uroki amatorskiego sportu...
    By mskowronski in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 15:17
  5. zestaw lamp do amatorskiego studia
    By piotr37 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2007, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •