Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie Koniec amatorskiego sprzetu?

    Ciekawa dyskusja na temat możliwej ewolucji amatoskiego sprzętu fotograficznego.
    Pierwszy punkt widzenia pana Northrupa oraz odpowiedz na stronie wideo EOSHD
    http://www.eoshd.com/2016/11/save-consumer-camera-dont/

    Jedna rzecz się jak narazie potwierdza: ceny idą w górę
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 22-01-2017 o 12:49
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  2. #2

    Domyślnie

    sprzęt foto zaczyna szybko ewoluować w kierunku ... smartfonów.
    np dwu obiektywowe/matrycowe smartfony jak iPhone 7 czy LG G5 są już naprawdę fajnymi amatorskimi "aparatami" dla bardziej wymagających.
    Kwestia kilku lat jak "padną" systemy m4/3, 1 cal czy inne kompakty, produkcja zaczyna maleć więc i ceny obecnych systemów będą przez jakiś czas rosły.
    W dłuższej perspektywie na rynku na dłużej zostaną systemy: średni format, FF, może APS-C z nastawieniem na segment PRO.

    Już kilka lat temu zauważyłem trend przechodzenia z "dużych aparatów" na smartfony i w wynikach finansowych zaczęło się to potwierdzać.
    Czy to źle?
    Ja sobie chwalę obecną super wygodę smartfonów pomimo że mam system FF Nikona i Canona to muszę się przyznać że coraz mniej fotografuje lustrzankami a więcej telefonem który mam zawsze przy sobie a zdjęcia automatycznie lądują mi chmurze i udostępniam je błyskawicznie.
    Jeszcze kilka lat amatorzy będą się "bawić" lustrzankami czy bezlustrkowcami
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 22-01-2017 o 13:40

  3. #3

    Domyślnie

    Też to wieszczę już od jakiegoś czasu. Nastąpi polaryzacja sprzętu foto na cholernie drogi zaawansowany (lustrzanki czy bezlusterkowce z wymiennymi obiektywami) i popularny, wbudowany w telefony. Klasa średnia, w miarę niedrogiego sprzętu dla amatorów, zaniknie. Spadek produkcji wymusi wzrost cen, sprzęt stanie się niedostępny dla średnozamożnych nabywców, więc ostatecznie produkcja zostanie zatrzymana.
    To także oznacza, że większość znanych obecnie producentów sprzętu albo zniknie, albo podzieli los Leiki i Hasselblada, tzn. cholernie drogi sprzęt niszowy dla bardzo zamożnych, ciągłe problemy finansowe firmy, funkcjonowanie na granicy przetrwania, i dziwne mariaże jak Hasselblada z Sony.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego nikon wypuszcza D3400 i D5600 gdzie cena katalogowa jest taka sama jak poprzedników ale jest wielki nacisk na ceny promocyjne, u nas póki co nie wiele się zmieniło bo rynek malutki ale w uk, niemczech i francji promocje na samo body D3400 trafiają się po 250 euro, a D5600 zobaczymy ciekawe ceny w najbliższym czasie pewnie, myślę że taki kierunek będzie, czyli kastracja i oferowanie niskich cen klientowi mimo utrzymywania wysokich cen katalogowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli to dobre, zmniejszy się ilość pro-pseudo fotografów. Sprzęt będzie drogi i dostępny dla tych co go potrzebują, ciężej będzie dostępny dla użytkowników amatorów którzy będą chcieli rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Pewnie nowi slubniacy będą zalamani, jak z dotacji tylko będzie można kupić body i jedno średnie szkło, zamiast już kompletu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Czyli to dobre, zmniejszy się ilość pro-pseudo fotografów. Sprzęt będzie drogi i dostępny dla tych co go potrzebują, ciężej będzie dostępny dla użytkowników amatorów którzy będą chcieli rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Pewnie nowi slubniacy będą zalamani, jak z dotacji tylko będzie można kupić body i jedno średnie szkło, zamiast już kompletu.
    Te dotacje to jedna wielka sciema, a placimy za nie wszyscy. Ciekawe jaki procent dotowanych utrzymuje sie na rynku przez minimum dwa, trzy lata.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sprzęt z dotacji najczęściej po roku trafia na alledrogo

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Te dotacje to jedna wielka sciema, a placimy za nie wszyscy. Ciekawe jaki procent dotowanych utrzymuje sie na rynku przez minimum dwa, trzy lata.
    placimy za nie wszyscy i to nie tylko przy zakupie. caly czas zwracam uwage na to, ze 90% takich dotacjonistow po prostu psuje rynek zanizajac i jakosc i ceny uslug. nawet jak po 1-2 zamknie biznesik to jego "dzialalnosc" dlugo daje znac o sobie
    ps. zeby nie bylo, nie zarabialem i nie zarabiam na zdjeciach

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Już kilka lat temu zauważyłem trend przechodzenia z "dużych aparatów" na smartfony i w wynikach finansowych zaczęło się to potwierdzać.
    Czy to źle?
    Ja sobie chwalę obecną super wygodę smartfonów
    Poproszę o wskazanie palcem na czym polega ta super wygoda smartfonów, bo nie dostrzegam...
    Czy smartfon poza rozmiarem ma w temacie foto jakiekolwiek zalety?
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Sprzęt będzie drogi i dostępny dla tych co go potrzebują
    Nie zapominaj, że istnieje jeszcze grupa osób którzy kupią "dla szpanu" bo po prostu będzie ich stać. Dotyczy to dosłownie każdej dziedziny i tutaj niewiele się zmieni. Zamożni dalej będą kupować bez względu na cenę i na to czy są w stanie wykorzystać taki sprzęt. Dla nich liczy się posiadanie.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wyposażenie amatorskiego studia - oświetlenie
    By Matt901 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 22:58
  2. Tania lampa studyjna do amatorskiego studio
    By Madzika in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 09:54
  3. tani zestaw do amatorskiego focenia
    By onufry81 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 15:16
  4. [ Sport ] uroki amatorskiego sportu...
    By mskowronski in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 15:17
  5. zestaw lamp do amatorskiego studia
    By piotr37 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2007, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •