Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48
  1. #31
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale lustrzanki amatorskie nie podrożały tak jak bezlusterkowce, które jakies 1,5 roku temu były sporo tańsze, na półce stały samsungi NX300 z kitem za 1299zł, w promocji nawet po 999zł, sony A5000 z kitem 1499zł, olympusy i panasonic w cenie ~1500 tez był, do tego tańsze samsungi NX1100 i NX3000, potem samsung wycofuje się, sony zaczyna szaleć cenami, panas/olympus wprowadza wiel modeli zaawansowanych i znika wiel ciekawych tanich modeli.
    Teraz lustrzanke canona i nikona kupi się tanio w stosunku do bezluster, nikon D3300 i canon 1300D z kitem za 1600zł bywają w promocjach, a nowy D3400 w okresie świątecznym z kitem nawet ~1500zł kosztował zagranicą.

  2. #32

    Domyślnie

    Na razie zaawansowane kompakty i bezlustra poszły w górę, cóż dobrze, że mam X10 kupiony za 999zł, teraz zaawansowany kompakt 1700-2500zł Kwestia jeszcze, że mniej masowa produkcja to zawsze wyższe ceny, dobrze że mi tak mało do szczęścia potrzeba
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kompakt dla zaawansowanego amatora to np sony A6300 czyli cena z półki D7200 plus opłata za każdą z literek logo sony, tak sobie poukładali rynek i marketing, sony A6500 porównują do D500
    W fuji cenami też szaleją zwłaszcza za obiektywy.

  4. #34

    Domyślnie

    Może jeszcze kwestia zarobków, to nie aparaty są drogie, tylko ja mało zarabiam. Fuji to chociaż od początku nie ukrywało się z cenami nie dla ludu, może ma niezłe obiektywy, ale mi jakoś ten system nie podchodzi poza dizajnem. Jedyny system bezlusterkowy nad którym się zastanawiałem kilka lat temu to u4/3, ceny były znośne do tego rozsądne wymiary, wybór obiektywów i rynek wtórny. D70s daje radę, czekam aż D300s/D7100/D700/DF stanieje, jeszcze filmów na zapas kupić muszę
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  5. #35
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    nie wiem ile macie lat
    ale kto pamieta cenę nikona f90x kiedy pojawił się na rynku. Nikon F4 ? to była góra, wielka góra pieniędzy!
    Dziś jest jakieś szaleństwo. Co chwile wypuszczają nowe modele któe nie różnią się niczym, oprócz jakiś drobnostek!
    Niech nikon wypuszcza puszkę co 5 lat. Niech będzie coraz lepsza. Kupcy się zawsze znajda.

  6. #36

    Domyślnie

    No Nikon nie może wypuszczać co 5 lat bo inni wypuszczają częściej
    Ciekawą politykę ma Sony, utrzymując w sprzedaży "stare" modele, ale w atrakcyjniejszej cenie, a nie zastępując wcześniejszy model często wykastrowanym nowszym (i z wyższą ceną ofkorz)

  7. #37
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    sprzęt foto zaczyna szybko ewoluować w kierunku ... smartfonów.
    np dwu obiektywowe/matrycowe smartfony jak iPhone 7 czy LG G5 są już naprawdę fajnymi amatorskimi "aparatami" dla bardziej wymagających.
    Kwestia kilku lat jak "padną" systemy m4/3, 1 cal czy inne kompakty, produkcja zaczyna maleć więc i ceny obecnych systemów będą przez jakiś czas rosły.
    W dłuższej perspektywie na rynku na dłużej zostaną systemy: średni format, FF, może APS-C z nastawieniem na segment PRO.

    Już kilka lat temu zauważyłem trend przechodzenia z "dużych aparatów" na smartfony i w wynikach finansowych zaczęło się to potwierdzać.
    Czy to źle?
    Ja sobie chwalę obecną super wygodę smartfonów pomimo że mam system FF Nikona i Canona to muszę się przyznać że coraz mniej fotografuje lustrzankami a więcej telefonem który mam zawsze przy sobie a zdjęcia automatycznie lądują mi chmurze i udostępniam je błyskawicznie.
    Jeszcze kilka lat amatorzy będą się "bawić" lustrzankami czy bezlustrkowcami

    Huawei P10 leica aż dziwne że nikt nie pisze o tym na forum

  8. #38
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To jest tak samo jak się ludziom wydawało że w XXI wieku wszyscy będą w miastach jeździć smartami i temu podobnymi małymi autkami, jednak szybko się okazało że miejsce na parkingu jest takie samo dla smarta jak i dla vana czy suva, a dzieci i zakupy gdzieś musza się zmieścić

  9. #39

    Domyślnie

    takie małe porównanie
    produkcja aparatów fotograficznych na przestrzeni lat, według typów: analog, kompakt, lustrzanki, bezlustra i smartfony
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli kompakty to historia właściwie, a bezlustra to nisza na rynku.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wyposażenie amatorskiego studia - oświetlenie
    By Matt901 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 22:58
  2. Tania lampa studyjna do amatorskiego studio
    By Madzika in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 09:54
  3. tani zestaw do amatorskiego focenia
    By onufry81 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 15:16
  4. [ Sport ] uroki amatorskiego sportu...
    By mskowronski in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 15:17
  5. zestaw lamp do amatorskiego studia
    By piotr37 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2007, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •