Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Fotograficzne rocznice 2017- 100 lat nikona

    Na taki artykuł trafiłem... przy porannej lub popołudniowej kawie do poczytania

    http://www.benchmark.pl/testy_i_rece...ubileusze.html
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A od czego sprzętowo zaczęła się wasza przygoda z fotografią ?

    Mój pierwszy aparat to była Smiena 8M w 1982 roku, pierwsza cyfrowa lustrzanka to Sony A100, pierwszy Nikon to był dopiero D80.

  3. #3

    Domyślnie

    W sumie ciekawy pomysł aby się tym podzielić

    Ja zacząłem kompaktem analogowym skina aw230 (do dziś w szufladzie leży). Rodzice kupili i człowiek ganiał i trzaskał co popadnie. Miałem max 10. lat
    Później siostra miała komunię (9 lat temu) i kupiła sobie za to jakiegoś nikon coolpix. Nie mogło być tak, że ona ma a ja nie mam to brałem ukradkiem jej aparat i trzaskałem co popadnie (niestety awaria dysku i się zachowały zdjęcia tylko z jednego ogniska jakie mam teraz w kilku kopiach).
    Przez długi okres nie miałem nic... później pierwsze D70 jakie od wuja dostałem jak już byłem na 1-szym roku studiów. Rok temu D300 doszło i kilka analogów (smena, fed, zenit i praktica) jakie ruszę w następnym miesiącu
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie było tak: Ami w 1982 albo 1983 roku i zaraz potem Smena 8M, ciemnia w piwnicy, koreksy i pierwszy powiększalnik krokus (miałem bodaj 8 lat, gdy wywołałem swoje pierwsze zdjęcie ). Pod koniec podstawówki Zenit ET i pierwsze pieniądze zarobione na fotografii - zostałem klasowym fotografem na imprezach i wycieczkach Robiło się stykówki i zbierało zamówienia. W liceum było podobnie, ale przejąłem od ojca Prakticę MTL 3 i w ciemni zagościł nowy powiększalnik Opemus 6. Na studiach pojawiła się pierwsza cyfrówka - jakiś Sony 3.3 Mpix, później Canon Powershot S2, później znów Sony, Fuji Pierwsze lustro to Nikon D3000 i tak do tej pory jakoś leci...
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #5

    Domyślnie

    U mine zaczęło się podobnie jak u SerU - za uzbierane pieniądze kupiłam Ami, robiłam nim zdjęcia przez jakiś czas, aż rodzice pozwolili mi używać Smeny - pamiętam, jak fascynowała mnie lampa błyskowa, na takie śmieszne żaróweczki. W średniej szkole jakoś zarzuciłam fotografowanie. Jak urodziła się pierwsza córka kupiliśmy Zenita, byłam zachwycona jakością zdjęć. 14 lat temu zagościł u mnie pierwszy kompakt Kodak Easyshare CX7 a potem Panasonic DMC-FZ7. 3 lata temu musiałam być grzeczna bo pod choinkę dostałam pierwszą lustrzankę N D5200 w kolorze bordowym Po 2 latach doszłam do wniosku, że nie do końca zadowala mnie efekt jaki otrzymywałam w portretach, wiec zakończyło się to wymianą D5200 na D750. I wydaję się mi,że ta puszka zostanie u mnie na dluuugooo

  6. #6

    Domyślnie

    To ja się przy was nie mam czym chwalić.
    Jakieś 4-5 lat temu miałem okazje się D300s kolegi pobawić... I przepadłem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja również w latach 80-tych zaczynałem od Smieny
    Początek lat 90 za czasów liceum była Yashica MF-2 (kompakt)
    W czasach studiów odkupiłem od kolegi pierwsze lustro Yashica FX-3 Super 1000 (najprzyjemniejszy aparat jakim robiłem zdjęcia, nim nie dało się źle naświetlić)
    Niestety po paru latach padła migawka a że miałem szklarnie do tego i lampę to następna była Yashica 109, którą używałem do 2009r.
    W końcu przyszła pora na cyfrówę - Canon SX20IS - używany do zajechania.
    Z początkiem bieżącego roku doczekałem się lustra cyfrowego D7200. Wybór padł na Nikona w myśl zasady: "Jeżeli koledzy mają Nikony - bierz Nikona, jeżeli Canony - bierz Canona, jeżeli mają Sony - zmień kolegów"

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zaczynałem od Perfecty II (średni format od razu ) gdzies w okolicach 1985-86. Potem 1988 smiena symbol (w której po lekturze książek o fotografii wykręciłem obiektyw ), 1989 pierwsze lustro Zenit E, kółko fotograficzne w MDK i kolejno: zenit 12xp, Kijew 19, Yaschica Mat, Pentax KM, Canon A 1 (łezka), Canon F1, Minolta 7xi, Minolta 600 classic, Canon T90 (wiele pieknych łezek), Minolta 9XI, pierwszy nikon F90x, Nikon F100, Minolta 9 (to był sprzęt) i pierwsze lustro cyfrowe w 2005 - Konica Minolta 7D, Canon 30D, Canon 5D i znów Nikon d3, D700, D3s, D600, D610, D750....

    Tylko kilka aparatów miało "to coś", że aż się micha cieszyła. Z nikonów d3 i d750 dawały mi najwięcej frajdy z robienia. Z Canona - A1 (z winderem) i T90 i pierwszy FF cyfrowy - 5D (miałem przyspawany do niego prawie na stałe 35/1,4 L). Z Minolty (KM) - pierwszy AF - 7xi, Minolta 9 (piekny klocek) i pierwsze lustro cyfrowe KM 7D.

    Trochę czasu z fotografią minęło. Może nie jak u Nikona 100 lat, ale też nie mało
    Ostatnio edytowane przez tomisiek ; 13-02-2017 o 12:19 Powód: 10 lat przeskoczyłem ;) z 1989 na 1999

  9. #9

    Domyślnie

    smiena 8m, zenit 12xp, zenit ttl, praktica mtl, yashica 108mp, canon eos 50e, canon eos 5, nikon d80 i dalej juz poszło. teraz fotografuje smartfonem głównie hahah... takie czasy

  10. #10

    Domyślnie

    Ja tez zaczynalem od sredniego format - plastic-fantastic AMI 66 (czy ktos pamieta przeslone w postaci metalowego pierscienie opuszczanego "wajcha" przy obiektywie?), pozniej przerwa I w 7 klasie Zenit 11 (TTL jeszcze nie bylo na rynku). W 1989 bodajze Practica BX-20, pierwszy wypust Olympusa mju, pozniej Nikon F80 (za wygrana w Toto-Lotka!), pozniej D700+lampa+szkal.
    Teraz sentymentalnie Fuji X-T1 z pokretlami.
    Pierwszy powiekszalnik (I reszte sprzetu) dostalem w 7 klasie - Krokus 35 (Opemus byl poza zasiegiem).
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Zakopane styczeń 2017
    By sasz87 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-01-2017, 18:09
  2. Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [luty 2017]
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 17:54
  3. Fotograf na komunię 05.2017
    By Wujot in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 17:52
  4. Google na 60 rocznice wydania ksiazki S. Lema
    By GeparD in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •