Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34
  1. #31
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup manualną lampę, wyzwalacz na sanki, do tego statyw i parasolkę transparentną i masz opcje najtańszą bo gdzieś 200zł całość wyjdzie, na doświetlenie pomieszczenia wystarczy, nie będzie efektu negatywnego od lampy błyskowej i już, nie pchaj się w studyjne chińczyki, kable, wielkie softboxy itd.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Kup manualną lampę, wyzwalacz na sanki, do tego statyw i parasolkę transparentną i masz opcje najtańszą bo gdzieś 200zł całość wyjdzie
    Mimo ceny byłbym za tym, żeby kupić lampę z TTL, trochę drożej, ale zyskuje się większe możliwości (chyba statyw i parasolki już są, od tych żarówek, na początek można - w pokoju - próbować wyzwalania z wbudowanej, optycznie, nie radiowo).

  3. #33

    Domyślnie

    Właśnie mam na oku lampę Andoer 980 za 215 zł. Ma ittl. Parasole też mam. No i ten softbox strasznie mi się podoba . Ciekawa jestem właśnie, czy efekty z tym softboxem w porównaniu do białej parasolki będę się jakoś strasznie różnic?

  4. #34

    Domyślnie

    softbox doświetli ci z bliska bardziej skupionym światłem, dobre jak złapiesz dzieciaka w promieniu metr, dwa od softboxa, bliżej mocno ci prześwietli, dalej będziesz miała ciemno.
    Parasolka transparentna rozproszy ci ładnie światło w miarę równomiernie po dość dużym pokoju z minimalnymi ceniami,
    Parasolka odbijająca da trochę ostrzejsze światło i cienie co transparentna
    Lampa w sufit to taka wielka parasolka nad głową ale oczy są w cieniu bo światło pada pionowo z góry. Jak ktoś łysy to świeci mu się glaca
    No i jak wszystko zapniesz to masz mix tego wszystkiego. Dobre doświetlenie to sztuka generalnie

    Najładniejsze portreciki bez światła zastanego wyszły mi z użyciem softboxa ale musiałem "upolować" młodzież w ograniczonym polu gdzie jego swiatło najładniej maluje.
    A jak mam w miarę dobre światło zastane to robię bez doświetlenia bliżej okien i ewentualnie delikatnie podbijam parasolką z ciemnych stron tak żeby zwiększyć dynamikę zdjęcia i ładnie doświetlić cienie, ale żeby nie zdominować tego zastanego.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. ABC fotografii – 10h kursu fotografii cyfrowej w praktyce - 24.09.2016
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2016, 23:32
  2. Lampy do fotografii produktowej
    By przemek186 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •