Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do mocy lamp zauważyłem że to spora dowolność producenta w ich oznaczaniu, te chińskie quantumy jak się porówna do markowych produktów to okazuje się że są sporo słabsze niż by się wydawało po oznaczeniu mocy.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-01-2017 o 17:14

  2. #22

    Domyślnie

    Trzeba też pamiętac, że żeby sfotografować przedmiot tak, żeby go później nie trzeba było wycinać, tło musi być dobrze oświetlone, inaczej wyjdzie brudna biel na zdjęciu. Ludzie czesto doświetlają tło dodatkowym światłem, np świetlówkami powerlux 5500K (budżetowe rozwiązanie). Problem jest mały jak fotografujesz coś ciemnego, bo mocno błyśniesz lampą, brązowy mebel będzie git a tło bardzo jasne, ale sfotografowac biały mebel na białym tle - tu już będzie ciężej.
    ;]

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Trzeba też pamiętac, że żeby sfotografować przedmiot tak, żeby go później nie trzeba było wycinać, tło musi być dobrze oświetlone, inaczej wyjdzie brudna biel na zdjęciu. Ludzie czesto doświetlają tło dodatkowym światłem, np świetlówkami powerlux 5500K (budżetowe rozwiązanie). Problem jest mały jak fotografujesz coś ciemnego, bo mocno błyśniesz lampą, brązowy mebel będzie git a tło bardzo jasne, ale sfotografowac biały mebel na białym tle - tu już będzie ciężej.
    Czy Ty używasz softboxów ?
    Czy są wymagane czy można to zrobić tańszym sposobem typu jedwabne płótno przed lampą rozpraszające światło?

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Softboxy ukierunkowują światło, efektywność lamp jest lepsza i doświetlasz tak jak chcesz, jak rozproszysz światło w całym pomieszczeniu to będzie jasno ale mebelki nadal nie doświetlone, płótno stanie się barierą dla światła i będzie przeszkadzać.
    Kup lampy z mocowaniem bowens, najtańsze softboxy jakieś 90x60cm kosztują po 70zł i to by było minimum jakie potrzebujesz.

  5. #25

    Domyślnie

    O płótnie zapomnij jak kolega wyżej pisze, jak nie chcesz marnować światła to musisz założyć coś co go ukierunkuje.
    ;]

  6. #26

    Domyślnie

    PS. Nie używałem tam softboxów. Lampy miały czaszę, taką czarną okrągłą, srebrną w środku jak na zdjęciu:


    Czaszę dostałem razem z lampą. Uchwyt lampy ma dziurę na parasolkę, widać ją nawet na tym zdjęciu, kupiłem więc parasolkę, czasza ukierunkowała mi światło, parasolka zmiękczyła żeby ostrych cieni nie było. Softbox robi to 2w1, dodatkowo wybierając jego kształt możesz zmieniać to jak pada światło i na jak dużą powierzchnię, parasolki są tylko okrągłe (oktagonalne). Z drugiej strony duże softboxy są drogie, a nie wiem jak przy doświetlaniu meblościanki kilkumetrowej spisze się jakiś mały kwadratowy 50x50cm.
    Ostatnio edytowane przez RobertMiernik ; 25-01-2017 o 12:22 Powód: podmiana zdjęcia na działające
    ;]

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za wszelkie porady.
    Dopadłem dziś pieniążki i zamówiłem sprzęt.
    Pierwsze zdjęcia czekają mnie już we wtorek a więc pochwalę się co udało mi się osiągnąć.
    Może jeszcze jakieś ciekawe porady dla laika ?

  8. #28

    Domyślnie

    Tak, zrob sobie jakis uchwyt na parasolke, bo jak będzie czasza założona to drut parasolki który wchodzi w uchwyt lampy nie da rady tam wejść - czasza będzie przeszkadzać ;P trzeba drut zgiąć lub dorobić "schodek" przejściówkę jak kupiłeś softboxy to nie będzie problemu, bo one idą zamiast czaszy. Ja pierwsze zdjęcia robiłem z dorobionym uchwytem do parasolki, potem czaszę zdejmowałem i goła lampa błyskała w samą parasolkę normalnie założoną, meble były duże więc strata światła niewielka

    Miłego focenia!
    ;]

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Fotografia produktowa GSM
    By akaboczek in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 19:06
  2. Fotografia produktowa - warsztat
    By joker87 in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 20:51
  3. Fotografia produktowa - sugestię
    By mallior in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 12:38
  4. Fotografia produktowa
    By dariuszroman in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 21:46
  5. Fotografia produktowa - początki
    By lordjoker in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •