Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baroszek Zobacz posta
    A co do lamp halogenowych ktoś tu pisał o typowo budowlanych to działa ? Teoretycznie lampa po 500W to koszt 150 zł ale czy to się spisze?
    Moim zdaniem, jako budżetowe rozwiązanie, tak ... Ale ... Trzeba pamiętać o kilku dość istotnych kwestiach / ograniczeniach. Światło z takiego halogena ma z reguły dość niską temperaturę barwową, a więc trzeba odpowiednio zapanować nad balansem bieli lub później go skorygować. Z tego też względu nie mieszałbym różnych źródeł światła. Do tego, strasznie się to grzeje, więc kilku-godzinna praca może być problematyczna ... A i jeszcze lubi zjęść trochę prądu.
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  2. #12

    Domyślnie

    Hm..
    Co do halogenów jeśli będzie to coś takiego :
    http://ledco.pl/przenosne-budowlane-...ietlacz_led_30
    Z barwą zimną, oraz przed światłem zrobię białą przesłonę z jedwabnego materiału?
    A co do grzania się to w sumie każde lampy się grzeją i pożerają masę prądu niestety to chyba jest minus tego.
    Czy będzie się dało tak pracować? (chociaż na początku do póki nie zainwestuję w profesjonalne oświetlenie)
    Czy ktoś może próbował robić coś takiego niskobudżetowego?

  3. #13

    Domyślnie

    Takie coś robię czasem dla klienta:


    2x Quantuum Move 300 (530zł/szt), bez białego tła, cykloramy itp, robione u gościa na hali produkcyjnej, wycięte, wstawione w białe tło, dodany cień.
    PS. Białe tło by się przydało żeby mebel nie zbierał odbić tego co jest w pobliżu. Tutaj go nie było, stad lekki zafarb po prawej. Klient za mało płaci żeby taszczyć tła ze statywami, a takie "niuanse" mu nie przeszkadzają. Dodatkowo tło sprawia że nie musisz zdjęć wycinać, a to w zależności od mebla i tła wokół sporo czasu może zająć.

    3x Move 300 + kilkumetrowe białe tło żeby nie wycinać + sciany z płyty lub styropianu żeby odizolować otoczenie wystarczą żeby po taniości zrobić takie zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 23-01-2017 o 14:24
    ;]

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baroszek Zobacz posta
    Czy będzie się dało tak pracować? (chociaż na początku do póki nie zainwestuję w profesjonalne oświetlenie)
    Czy ktoś może próbował robić coś takiego niskobudżetowego?
    nie bedzie sie dalo, jesli chcesz to robic ciagle i miec komfort pracy
    stale oswietlenie o stabilnej temp barwowej to duze koszty.
    do oswietlenia takiej powierzchni potrzebujesz duzo swiatla.
    blyskowe wyjdzie taniej ale i tak trzeba sie liczyc z wydatkem pieciocyfrowym

    do tego potrzebujesz duzo miejsca z duza cyklorama. koszt budowy takiej cykloramy - okolo 5tys pod warunkiem ze robisz to sam i masz do tego wlasciwe miejsce
    to tyle jesli chodzi o cos niskobudzetowego.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Światło z takich halogenów można rozproszyć fajnie kalką techniczną, takie duże arkusze w ramce postawione przed lampami będę ok, ale te halogeny to w cenie tanich lamp studyjnych błyskowych są, więc mało opłacalne.

    Jeśli ma być wycinane, bez aranżacji i bez zabawy w pokazanie faktury materiału itd to dwie lampy 400Ws z dużymi softboxami i już, nawet z parasolkami się da.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-01-2017 o 14:30

  6. #16

    Domyślnie

    Inne dwa przykłady użycia 2x Quantuum Move 300, również bez tła/cykloramy:


    ;]

  7. #17

    Domyślnie

    Więc tak, co do tych lamp to zdjęcia wyszły ci bardzo fajnie.
    Tylko niektórzy tutaj mówili że potrzeba 600 WS a te lampy które podesłałeś to mają 300.
    Czy one wystarczą?
    3 lampy jaki to koszt z softboxami oraz ze stojakami ponieważ nie do końca wiem jak ten zestaw złożyć samemu
    Jeśli zmieszczę się do 2 000 z trzema lampami i będą wystarczające to jak najbardziej wybiorę je, bo takie halogeny też wyjdą koło tysiaka.

  8. #18

    Domyślnie

    Tak moje mają 300. Czy wystarczą... nie błyskały na max mocy. Trzecią bym dodał dla bardziej fikuśnych mebli, czasem gdzieś pada cień który lepiej żeby nie padał itp. 2 to minimum, 3 możesz dokupić słabszą, albo zrobić to później. Softboxy są za kilka dyszek i kilka stówek, nie znam się na nich, więc nie doradzę, statywy kosztowały mnie około 80zł/szt. Potrzebujesz 2x lampa + statyw + softbox, do tego tło, potem 3 lampa żeby mieć do cięższych robót. 1050 kosztują 2 lampy, zostaje prawie 1000zł na resztę, myślę że sie zmieścisz.
    ;]

  9. #19

    Domyślnie

    Czyli na start dwie takie wystarczą?
    Czyli statyw, 2 takie lampki, softboxy i jak to potem podłączyć ? Trzeba do tego mieć jakiś wyzwalacz czy cuś?

  10. #20

    Domyślnie

    Narożniki mają ok 2m x 2m. Jak będziesz fotografował meblościankę długą na 5m mogą być za słabe. Ludzie Ci doradzali mocniejsze lampy bo "meble" to bardzo szeroki temat i nikt nie wie jak wielkie egzemplarze będziesz robił dlatego doradzali z zapasem, słusznie zresztą. Ja kupiłem takie bo mi do narożników wystarczały, a nic większego nie miałem w planach robić. Jesli bym miał, kupiłbym na początek dwie mocniejsze, nawet 600Ws, tylko że wtedy wchodzimy w wyższe ceny per sztuka (pulse 600 to prawie 1100 jedna).

    Potrzebujesz 2 statywy, po jednym na lampę. Nie postawisz 2 lamp na jednym bo to bez sensu. Na aparacie wpinasz nadajnik radiowy, do jednej lampy odbiornik, reszta wyzwala się przez fotocelę (jedna błyska dzięki odbiornikowi, reszta błyska bo widzi że ta jedna błyska, mocno upraszczając). Ja mam radiówkę YongNuo RF-603 II, dwie sztuki, jedna jest w stopce aparatu druga wpięta do lampy kablem synchro (kabel był z lampą, nie musiałem kupować).
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 23-01-2017 o 17:07
    ;]

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia produktowa GSM
    By akaboczek in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 19:06
  2. Fotografia produktowa - warsztat
    By joker87 in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 20:51
  3. Fotografia produktowa - sugestię
    By mallior in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 12:38
  4. Fotografia produktowa
    By dariuszroman in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 21:46
  5. Fotografia produktowa - początki
    By lordjoker in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •