Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie czy zamiana D700 na uzywane D800 ma sens?

    Mam D700 od nowosci przebieg okolo 60k bardzo go lubie ale mam okazje kupic za 4000zl D800 z gripem i dwoma bateriami od kolegi z przebiegiem 10k - stan praktycznie jak nowy .
    Czy jest w ogole sens sprzedarzy d700 i kupna tego D800 czy lepiej byloby poczekac na nastepce D750 ewentualnie d810 a wiem ze ma byc w tym roku.
    Generalnie robie portrety , krajobrazy, czasami jakies imprezy siadaja ...
    D700/ T15-30 2.8/ N24-70 2.8/ N70-200 2.8 VRII/ TC-20EIII/ S35 1.4 A/ S50 1.4 A /pentacon 50 1.8/ Samyang 135 F2/ helios 44-4 58 f2/ meyer optik 135 2.8/ SB900 / tripod manfrotto/ roundflash

  2. #2

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje że nie wiesz na jaką minę można trafić kupując D800.

    Jak myślisz, dlaczego ten model tak mocno poleciał cenowo?

    Jeśli chcesz mieć lepszą jakość, pomyśl raczej o D810.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Coś mi się wydaje że nie wiesz na jaką minę można trafić kupując D800.
    Możesz rozwinąć ?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Coś mi się wydaje że nie wiesz na jaką minę można trafić kupując D800.

    ...

    Jeśli chcesz mieć lepszą jakość, pomyśl raczej o D810.
    Heh. Ciekawe uogólnienia. Pewnie wysnute na podstawie internetowych wynurzeń.

    Tak, mam D800 od 5 lat. Fotografowałem na AF-C myśliwce, dzikie ptaki, biegające dzieci, motorsport. Miałem ok. 20-30 zapiętych obiektywów Nikkora, głownie tych droższych i najdroższych. Mikroregulacja zawsze na "0" oprócz 50 1.4G, której dałem chyba +5 z tego co pamiętam. 35 1.4 i 85 1.4G już w sam punkt.
    AF zawsze dawał radę. Pojedyncze kadry nie trafione, ale to się zdarza zawsze.

    Nigdy nic się nie działo. Fakt, robiąc zdjęcie trzeba zastosować trochę krótszy czas, bo prawdopodobieństwo poruszeń jest większe. Z matrycą 36 mpx i tym DR to nie problem.

    I to wszystko.

    Jak puszka jest z pierwszego okresu produkcyjnego faktycznie prawdopodobieństwo kiepskiego AF jest większe. Z końca produkcji (ostatnie numery seryjne) jak dla mnie sprawa wygląda OK.

    Ja bym bez wahania zmienił D700 na D800, o ile potrzebne jest 36 mpx. Na D750 już bym się nie zamienił. Do D810 jednak różnica cenowa jest duża, obecnie chyba za duża. D810 jest młode i mało popularne.

    Jak myślisz, dlaczego ten model tak mocno poleciał cenowo?
    Poleciał cenowo? Używany sprzęt jest zawsze tańszy, cudów nie ma. Jak dla mnie cena nadal jest całkiem wysoka... D800 to już starszy model, chociaż technologicznie moim zdaniem nadal się trzyma całkiem dobrze

  6. #6

    Domyślnie

    W latach 2012-2015 miałem równolegle d700 i d800. W tym czasie d700 używałem kiedy d800 była w czyszczeniu w nikonie (2 razy) i wtedy kiedy potrzebowałem 2 body. Fociłem tą "miną" przez cały czas - wszystko - a najwięcej dzikiej przyrody na długich i landszaftów na UWA. Żeby było śmiesznie, to przez ten czas zrobiłem d800tką zdecydowanie więcej zdjęć dynamicznych akcji niż przez lata 2007-2012 d700 i d300 razem wziętymi, pomimo że "trzepały" one 8fps a nie marne 4-5fps.
    W 2015 dokupiłem D4 i wtedy on stał się moim głównym aparatem, ale pod młotek poszedł d700 a nie D800 - którego nadal mam.
    D800 nie jest idealnym body - trzeba go poznać żeby wiedzieć na co sobie można pozwolić a czego się wystrzegać. Ale to tak jak każde body - nie ma ideałów. Wg mnie zamiana d700 na d800 jest jak najbardziej sensowna - oczywiście jeśli jesteś przygotowany na składowanie i obsługę 36mpix plików i konieczność poznania nowego sprzętu
    Tyle z mojej praktyki a nie z powielania internetowych "prawd"
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #7

    Domyślnie

    używałem długo d700 teraz mam obydwa i cóż... wielkiego wooow niema bo i z 700 dawałem rade, jedynie co mi się podoba to 36mpx i szczegół ale za to ile więcej pliki waza i ile więcej czasu obróbki to x3 razy tyle wg mnie d700 dalej robi świetne zdj i np zdj w klubach gdzie tez robię zdj różnica dla klienta po resize była by żadna...natomiast dla sklepu internetowego gdzie robię zdj ubrań tu mpx mi pomagają większy szczegół daje mega rade
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Jak myślisz, dlaczego ten model tak mocno poleciał cenowo?
    Pojęcia nie mam. Chyba przez internetowe opinie. Skąd się one wzięły? Myślę, że nikon przesadził robiąc za duży krok z 12 Mpx na 36 Mpx. Ludzie się rzucili jako na następcę D700 i się zawiedli - nie tego chcieli i nie byli przygotowani na 36 Mpx. Body okazało się wolniejsze, obiektywy mniej ostre (i w dodatku często zdjęcia były poruszone - trzeba było zmienić nawyki), komputery i dyski - kolejne inwestycje. Tego wszystkiego ludzie kupując D800 po prostu nie wiedzieli i nie uświadamiali sobie. To body różni się tylko w niuansach od D810. Różnica (jakości) jaka jest między D800 a 810 absolutnie nie jest adekwatna do tego jaka jest różnica w cenie tych body. Teraz ludzie wiedzą czego się maja spodziewać kupując takie body. Przedtem nie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pojęcia nie mam. Chyba przez internetowe opinie. Skąd się one wzięły? Myślę, że nikon przesadził robiąc za duży krok z 12 Mpx na 36 Mpx. Ludzie się rzucili jako na następcę D700 i się zawiedli - nie tego chcieli i nie byli przygotowani na 36 Mpx. Body okazało się wolniejsze, obiektywy mniej ostre (i w dodatku często zdjęcia były poruszone - trzeba było zmienić nawyki), komputery i dyski - kolejne inwestycje. Tego wszystkiego ludzie kupując D800 po prostu nie wiedzieli i nie uświadamiali sobie. To body różni się tylko w niuansach od D810. Różnica (jakości) jaka jest między D800 a 810 absolutnie nie jest adekwatna do tego jaka jest różnica w cenie tych body. Teraz ludzie wiedzą czego się maja spodziewać kupując takie body. Przedtem nie.
    To normalnie szok - w pełni zgadzam się z Jackiem - bez żadnych zastrzeżeń
    Myślę że D800 dość dobrze pokazuje jaką siłę ma internetowe "bicie piany"; najwięcej złych opinii o tym body pochodzi od osób które powtarzają i wzmacniają inne negatywne opinie krążące po internecie i najczęściej wygłaszane także przez teoretyków. Wystarczy spojrzeć (jeśli takie dane są udostępniane) na to ile zdjęć pochodzi z d800 we wszystkich sferach fotograficznego rynku - po prostu zawodowcy, profesjonaliści, albo artyści posługują się tym aparatem z powiedzeniem.
    Wg mnie, biorąc pod uwagę możliwości i cenę na rynku wtórnym, d800 to obecnie fantastyczna propozycja. Choć oczywiście nie musi być ona dla wszystkich najlepszym wyborem pod względem specyfikacji.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Problem w tym,że w pierwszych miesiącach po premierze ludzie rzucili się na to body i zachwalali niesamowicie. Piszę głównie o Nas tu z forum. Do dziś pamiętam wychwalanie przez Fatmana jakie to cudowne body. Później nastąpił jakiś zgrzyt i nagle okazało się, że większość ma z tym body problemy głównie z af i poruszeniami zdjęć. Wiele jest prawdy w tym co napisał Jacek_Z, że ludzie nie wiedzieli ale głównie dlatego, że nikt o tym noe mówił otwarcie. Swoje d800 kupiłem jakoś ponad rok po premierze i głównym problemem dla mnie były mikroporuszenia które w głównej mierze wynikają z budowy układu lustra co też było wiele razy poruszane i udawadniane. Kilka miesięcy później po moim zakupie nagle wyszedł d810 a ludzie masowo zaczęli wytykac niedorobki poprzednika. Teraz planuje d500 ale też czekam z zakupem bo narazie same achy zbiera-pewnie do czasów premiery następcy D800 jest niezłym sprzętem ale byłbym daleki by polecać go komuś do zawodowej pracy.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zamiana d80 na bezlusterkowiec - czy to ma sens?
    By gkowalc in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 15:40
  2. Używane: D700 czy D800?
    By Rafal8383 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 303
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 20:46
  3. Nikon D700 zamiana na D7100 przy zachowaniu d800
    By Jarek78 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 23:45
  4. Zamiana D70s na D5100/D3100 - czy ma sens?
    By Feadin in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 12:10
  5. Zamiana D40 na D80 - jest sens?
    By KocurKRZ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 13:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •