Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    ja nie zaobserwowałem żadnych np wad dotyczących af wg mnie jest tak samo dobry co d700 jak nie lepszy, skrajne punkty na afc świetnie dają rade z 28 1.8g w klubach gdzie jest czasem czarno jak w jaskini, z czasami tez nie widzę problemu bo cały czas mecze iso 100 i w pochmurne dni często robię zdj ze ogniskowa = czas i zdj nie są poruszone bynajmniej ja tego nie widzę by był problem z poruszeniem bo ostrość bdb
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomb01 Zobacz posta
    Mam D700 od nowosci przebieg okolo 60k bardzo go lubie ale mam okazje kupic za 4000zl D800 z gripem i dwoma bateriami od kolegi z przebiegiem 10k - stan praktycznie jak nowy .
    Czy jest w ogole sens sprzedarzy d700 i kupna tego D800 czy lepiej byloby poczekac na nastepce D750 ewentualnie d810 a wiem ze ma byc w tym roku.
    Generalnie robie portrety , krajobrazy, czasami jakies imprezy siadaja ...
    Prawie nowy D800 z takim wyposażeniem za 4tysiące? No to znając życie i mając ogromne doświadczenie w sprzęcie powiem tak - albo masz super kumpla - świętego Mikołaja, który woli zrobić prezent koledze niż zarobić więcej sprzedając drożej na wolnym rynku bez najmniejszego problemu albo chce Cię władować na minę bo ma już dość tego korpusu. Na pytanie odpowiedz sobie sam...

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    W latach 2012-2015 miałem równolegle d700 i d800. W tym czasie d700 używałem kiedy d800 była w czyszczeniu w nikonie (2 razy) i wtedy kiedy potrzebowałem 2 body. Fociłem tą "miną" przez cały czas - wszystko - a najwięcej dzikiej przyrody na długich i landszaftów na UWA. Żeby było śmiesznie, to przez ten czas zrobiłem d800tką zdecydowanie więcej zdjęć dynamicznych akcji niż przez lata 2007-2012 d700 i d300 razem wziętymi, pomimo że "trzepały" one 8fps a nie marne 4-5fps.
    W 2015 dokupiłem D4 i wtedy on stał się moim głównym aparatem, ale pod młotek poszedł d700 a nie D800 - którego nadal mam.
    D800 nie jest idealnym body - trzeba go poznać żeby wiedzieć na co sobie można pozwolić a czego się wystrzegać. Ale to tak jak każde body - nie ma ideałów. Wg mnie zamiana d700 na d800 jest jak najbardziej sensowna - oczywiście jeśli jesteś przygotowany na składowanie i obsługę 36mpix plików i konieczność poznania nowego sprzętu
    Tyle z mojej praktyki a nie z powielania internetowych "prawd"
    Zawsze w takich dyskusjach będę przypominał, że opinia opinii nie równa. Ja używam jasnych stałek z zakresu 24-85. Ty albo uwa, gdzie af to rzecz pomijalna albo ultratele do ptaszorów, gdzie wydajność af to zupełnie inna bajka. Stąd różnice w opiniach. Dla mnie D800 to szrot, przynajmniej początkowe serie, później zabrakło mi już sił do dalszego poszukiwania działającego body...

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pojęcia nie mam. Chyba przez internetowe opinie. Skąd się one wzięły? Myślę, że nikon przesadził robiąc za duży krok z 12 Mpx na 36 Mpx. Ludzie się rzucili jako na następcę D700 i się zawiedli - nie tego chcieli i nie byli przygotowani na 36 Mpx. Body okazało się wolniejsze, obiektywy mniej ostre (i w dodatku często zdjęcia były poruszone - trzeba było zmienić nawyki), komputery i dyski - kolejne inwestycje. Tego wszystkiego ludzie kupując D800 po prostu nie wiedzieli i nie uświadamiali sobie. To body różni się tylko w niuansach od D810. Różnica (jakości) jaka jest między D800 a 810 absolutnie nie jest adekwatna do tego jaka jest różnica w cenie tych body. Teraz ludzie wiedzą czego się maja spodziewać kupując takie body. Przedtem nie.
    Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie a internetowe opinie nie biorą się znikąd. D810 jest droższy bo po prostu jest nowszy a tendencję w cenach mamy jaką mamy. Co jednak najważniejsze to w końcu produkt pozbawiony wad wieku dziecięcego, jakimi obarczony był D800. Przecież ile tam było usterek, kropek, akcji serwisowych, lewych punktów af... już nawet nie pamiętam. Ja prawie osiwiałem starając się znaleźć model z poprawnie działającym AF na jasnych stałkach jak w moich starych D3/D700. Efekt tego taki, że do dziś mam D700 bo dopiero D750 ma Af taki, jaki powinien być od początku, ale tam to z kolei reszta to plastik-fantastik i wydmuszka...
    Nie bez powodu migawki do D700 kosztują po 1000zł a do D800 po 300zł, po prostu nowszy model sypie się w skali nieporównywalnie większej od starego, poczciwego D700 i to są fakty a nie internetowe bajanie
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 24-01-2017 o 10:39
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja przed zakupem D750 mocno rozglądałem się za D800 ale przeraziło mnie że trudno znaleźć dobrą sztukę bez podejrzenia wad "fabrycznych", szybko znalazłem info że kręcenie licznika w D800 jest popularne, potem przeglądając alledrogo i olx widziałem styrane masakrycznie aparaty z przebiegiem 100k lub mniej, szybko zrezygnowałem, tu na giełdzie też nie trafiła się sztuka przystępną cenowo w dobrym stanie, wiec kupiłem D750.

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie a internetowe opinie nie biorą się znikąd. D810 jest droższy bo po prostu jest nowszy a tendencję w cenach mamy jaką mamy. Co jednak najważniejsze to w końcu produkt pozbawiony wad wieku dziecięcego, jakimi obarczony był D800. Przecież ile tam było usterek, kropek, akcji serwisowych, lewych punktów af... już nawet nie pamiętam.
    Wiem dlaczego nie pamiętasz. Bo nie ma czego pamiętać, nie było tak znaczących akcji serwisowych jak w przypadku D600 czy D750.
    Wada 1 - niektóre body miały problem z lewymi punktami AF - serwis to skutecznie naprawiał (w moim body tego wcale nie było).
    Wada 2 - wymuszenie czasów krótszych o 1 EV - zła komora lustra - nienaprawialne. OK, tylko, że w "prawidłowym" D810 też trzeba nastawiać czasy ostrożnie i trzeba tak z 0,5 EV skracać.
    Wada 3 - rozkalibrowywanie się AF z czasem. Nie wiem czy to dotyczy wszystkich body, moje to ma. Po roku musze przesuwać kalibracje o pare działek. To całe wady D800
    D810 jest nowszy, nie ma wady 1 i 3, ma 1 fps więcej, lepszy tryb AF-C (podobno), nie ma filtra AA (stąd jest droższy - patrz na cenę D800E - wyższa od D800) i to tyle tych różnic. Aha - najważniejsza - nie ma spieprzonej opinii, a ludzie się dowiedzieli o większych wymaganiach gdy się ma matryce 36 Mpx.
    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Nie bez powodu migawki do D700 kosztują po 1000zł a do D800 po 300zł, po prostu nowszy model sypie się w skali nieporównywalnie większej od starego, poczciwego D700 i to są fakty a nie internetowe bajanie
    Pierwsze słyszę o sypiących się migawkach w D800. Tu, teraz, od ciebie. I to nie napisałeś, że się psują, tylko że sa tanie. Ma mnie to martwić?
    To jest właśnie robienie opinii - bez sensu, ale fama idzie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wiem dlaczego nie pamiętasz. Bo nie ma czego pamiętać, nie było tak znaczących akcji serwisowych jak w przypadku D600 czy D750.
    Wada 1 - niektóre body miały problem z lewymi punktami AF - serwis to skutecznie naprawiał (w moim body tego wcale nie było).
    Wada 2 - wymuszenie czasów krótszych o 1 EV - zła komora lustra - nienaprawialne. OK, tylko, że w "prawidłowym" D810 też trzeba nastawiać czasy ostrożnie i trzeba tak z 0,5 EV skracać.
    Wada 3 - rozkalibrowywanie się AF z czasem. Nie wiem czy to dotyczy wszystkich body, moje to ma. Po roku musze przesuwać kalibracje o pare działek. To całe wady D800
    D810 jest nowszy, nie ma wady 1 i 3, ma 1 fps więcej, lepszy tryb AF-C (podobno), nie ma filtra AA (stąd jest droższy - patrz na cenę D800E - wyższa od D800) i to tyle tych różnic. Aha - najważniejsza - nie ma spieprzonej opinii, a ludzie się dowiedzieli o większych wymaganiach gdy się ma matryce 36 Mpx.
    Pierwsze słyszę o sypiących się migawkach w D800. Tu, teraz, od ciebie. I to nie napisałeś, że się psują, tylko że sa tanie. Ma mnie to martwić?
    To jest właśnie robienie opinii - bez sensu, ale fama idzie.
    No to sporo tych punktów o których powinienem nie pamiętać... zwłaszcza kluczowych, dotyczących czujników AF, źle wytłumionej komory lustra czy nie dającego się ustawić AF jak to miało miejsce u mnie a przerobilem sporo puszek. Nie zaprzeczam, że w późniejszych wypustach było lepiej, może i serwis to naprawiał. Można też uprawiać interpretacyjną gimnastykę i twierdzić, że znacznie wyższa awaryjność to zaleta, dzięki której części są tańsze. Z takimi opiniami nie dyskutuję, bo i o czym...

    p.s. no i rzut oka:



    ale to też pewnie fama i bezsensowne opinie... eot
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 24-01-2017 o 13:50
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #16

    Domyślnie

    Przy przebiegu powyżej 250.000 D800 jest statystycznie trwalszy

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Przy przebiegu powyżej 250.000 D800 jest statystycznie trwalszy
    To fakt. Gdybym miał się kierować takimi statystykami, to dla mnie d800 miałby wg. mnie lepsza żywotność. W dodatku D700 migawka 1000zł ? To średnio opłaca się kupować teraz ten aparat, bo jak pójdzie migawka to nieźle koszta. Za tą kwotę w D800 można wymienić 3 migawki...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wada 1 - niektóre body miały problem z lewymi punktami AF - serwis to skutecznie naprawiał (w moim body tego wcale nie było).
    Czy tak skutecznie to wątpię. W moim D800 regulacja starczała na kilka miesięcy potem znowu AF do regulacji. Podobnych opinii do mojej naczytałem się na tym forum więc nie jest to wyjątek. Poza tym to świetna puszka, chociaż z moim modelem rozstałem się bez żalu... Inaczej niż z D700.
    Teraz mam D750 i D610 w moim przekonaniu są bardziej niezawodne i pewne w pracy.

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta

    p.s. no i rzut oka:



    ale to też pewnie fama i bezsensowne opinie... eot
    Oczywiście, że bezsensowne. To, że D700 jest jednym z najtrwalszych body to wiemy i jesli D800 wypada niewiele gorzej (a czasami lepiej) to nie jest źle.
    Podaj porównanie złego D800 do dobrego D810 - bo jeśli wg ciebie problem niskiej ceny używki wynika z migawki, to co mamy sądzić o D810? Ze ma lepsze statystyki? Pokaż.
    Statystyki oparte na małej liczbie egz nie sa miarodajne.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Przy przebiegu powyżej 250.000 D800 jest statystycznie trwalszy
    No właśnie
    Próba jest za mała, ząbki na wykresie D800 wyrażnie to pokazują.

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wada 1 - niektóre body miały problem z lewymi punktami AF - serwis to skutecznie naprawiał (w moim body tego wcale nie było).
    Czy tak skutecznie to wątpię. W moim D800 regulacja starczała na kilka miesięcy potem znowu AF do regulacji. Podobnych opinii do mojej naczytałem się na tym forum więc nie jest to wyjątek..
    Maciek - czytaj co piszę. Ty pisałeś o punkcie 3 - rozkalibrowanie po czasie, a cytujesz pkt 1. I ja to tez mam i to też napisałem.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No właśnie
    Próba jest za mała, ząbki na wykresie D800 wyrażnie to pokazują.
    No przecież potraktowałem te wykresy w formie ciekawostki a nie wyroczni

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zamiana d80 na bezlusterkowiec - czy to ma sens?
    By gkowalc in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 15:40
  2. Używane: D700 czy D800?
    By Rafal8383 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 303
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 20:46
  3. Nikon D700 zamiana na D7100 przy zachowaniu d800
    By Jarek78 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 23:45
  4. Zamiana D70s na D5100/D3100 - czy ma sens?
    By Feadin in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 12:10
  5. Zamiana D40 na D80 - jest sens?
    By KocurKRZ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 13:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •