Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: K i M

  1. #11

    Domyślnie

    to zdjęcie pochodzi prosto z aparatu. bez żadnej obróbki. jak tutaj z kolorami według was?
    1.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za cenne uwagi. jak już mowa o monitorze to możesz polecić jakiś w przystępnej cenie? jest możliwość podłączenia takiego monitora z laptopem?
    Co do monitora, to nie poradzę, temat rzeka.
    Dla porównania:
    Na matrycy TN mam laptop, porażka, G.. widać, do zdjęć się nie nadaje, możliwości regulacji bliskie zera.
    Na matrycy TN monitor, stary 19" jakiś LG lepiej, po długich bojach coś widać, ale jest o niebo lepszy niż nowe marketówki. Chyba kiedyś robili lepiej.
    Na matrycy PVA chyba, staroć FS 19-2, jest o niebo lepiej. Kolory, cienie, światła, wszystko widać. Ale bez Kalibratora ciężko, choć od bidy idzie coś ustawić.
    Na koniec, iPad na Retina IPS, bezkonkurencyjny, ale mały, traktyję jako do sprawdzania.
    Szukam Eizo w dobrej cenie.
    Jak ma być dobrze, to nie będzie tanio.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #13

    Domyślnie

    Ja również większość zdjęć obrabiam na laptopie i uważam że jest to wykonalne. Pracuję na Lenovo Y700 z matrycą IPS FullHD i jestem bardzo zadowolony z jaj jakości odwzorowania barw i zakresu kątów. Fotki drukuję na sprofilowanej Epson L1800 i nie różnią się wiele od tego co widzę na ekranie.
    Oczywiście do profesjonalnego Eizo nie ma startu ale jak potrzebujesz sprzętu mobilnego to tylko lapek z IPS.
    Jeżeli chodzi o monitory to zobacz to: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=32374 Doskonała lista wszystkich!!! wartych uwagi monitorów zarówno nowych jak i używanych.
    Jeżeli chodzi o możliwość podłączenia do laptopa to większość profesjonalnych (starszych i tańszych) monitorów ma wyjście DVI ale bez trudu możesz kupić kabel DVI-HDMI.
    Pozdrawiam
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Ja również większość zdjęć obrabiam na laptopie i uważam że jest to wykonalne. Pracuję na Lenovo Y700 z matrycą IPS FullHD i jestem bardzo zadowolony z jaj jakości odwzorowania barw i zakresu kątów. Fotki drukuję na sprofilowanej Epson L1800 i nie różnią się wiele od tego co widzę na ekranie.
    Ja dysponuję laptopem acer który ma jakieś 5 - 6 lat. Na pewno parametrami ekranu daleko mu do Twojego

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze mam jedno pytanie techniczne dotyczące takich zdjęć: jaka jest optymalna wartość przysłony i w jakim miejscu ostrzyć tak żeby twarze obu postaci były równo wyostrzone?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    Ja dysponuję laptopem acer który ma jakieś 5 - 6 lat. Na pewno parametrami ekranu daleko mu do Twojego
    Jak będziesz zmieniał to rozejrzyj się za lpakiem z IPS.
    Co do przysłony to zależy jaki efekt chcesz osiągnąć i jakim obiektywem działasz. W portrecie najważniejsze są oczy. To na nie łap ostrość ( a konkretnie na to bliżej ciebie) i pilnuj żeby oba mieściły się w zakresie GO. Reszta tak jak pisałem zależy od twojej artystycznej wizji.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •