Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: D750 migawka

  1. #21

    Domyślnie

    jarzon, ale poprawili CI już ten AF? Dostałeś już puszkę?
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  2. #22

    Domyślnie

    Jeszcze nie. Sprzęt wysłałem we wtorek i nadal ma status "oczekuje na naprawę". Teraz się boję, że coś mają skopane i kalibracja nic nie pomoże.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hamarama Zobacz posta
    Tak. Działała idealnie. Zrobiłem nią masę zdjęć w różnych warunkach. Teraz dupa.
    Wygląda na to, że dobrałeś źle skalibrowaną Sigmę pod źle skalibrowane body. I stąd teraz problem, gdy body zostało skalibrowane dobrze. Ale wychodziło by na to, że wcześniej było wyjątkowo mocno rozkalibrowane...

  4. #24

    Domyślnie

    No ok. Ale co z pozostalymi szkłami? 85ka teraz +20 i chyba mało jest. 24-70 mialem na zero, teraz +16. Itd.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hamarama Zobacz posta
    No ok. Ale co z pozostalymi szkłami? 85ka teraz +20 i chyba mało jest. 24-70 mialem na zero, teraz +16. Itd.
    No niestety trzeba będzie kalibrować jeśli korekta w body nie wystarczy.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta

    Nie mam czarnej kropki w gwincie. Nic się nie odkleja bo nie może przy takim przebiegu.
    Bo wiesz, w niektórych modelach jest zaszyty licznik po wybiciu którego robi się pac i gumy spadają na podłogę
    Odklejanie gum nie jest powiązane z przebiegiem tylko z intensywnością i okresem użytkowania.
    W Nikonach to gumy po paru tysiącach potrafią spęcznieć i odleźć - patrz moje D700
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #27

    Domyślnie

    a ktoś z Was miał ostatnio kalibrowany AF w serwisie? Albo odbierał aparat po akcji serwisowej?
    Staram się ustalić czy to jednorazowa wpadka, czy może serwis ma skopane procedury/sprzęt do kalibracji.

  8. #28

    Domyślnie

    Nie odbieram tego jako wpadkę chyba serwisu. Po prostu jest rozrzut miedzy puszkami i szklami. Rozmawialem z Panem z serwisu. Bardzo przyjemny gosc. Powiedzial, ze najlepiej jak zabiorę cały majdan i do niego podjadę. Wtedy mi zgra całość i bedzie ok.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  9. #29

    Domyślnie

    Że jest rozrzut to sobie zdaję sprawę. Tylko skoro wcześniej było dobrze ze wszystkimi obiektywami a teraz jest ze wszystkimi źle to znaczy, że ktoś tu coś skopał.
    Mam nadzieję, że będą mieć lepszy dzień jak się w końcu wezmą za moją puchę. Już tydzień tam leży ;(

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarzon Zobacz posta
    Że jest rozrzut to sobie zdaję sprawę. Tylko skoro wcześniej było dobrze ze wszystkimi obiektywami a teraz jest ze wszystkimi źle to znaczy, że ktoś tu coś skopał.
    Mam nadzieję, że będą mieć lepszy dzień jak się w końcu wezmą za moją puchę. Już tydzień tam leży ;(
    A może wzorzec nie jest taki wzorowy? To raczej wykluczone, aby rozkalibrowany af w body trafiał idealnie ze szkłami różnych producentów. Obstawiam raczej, że został skalibrowany do rozkalibrowanego wzorca Pytanie tylko po co go kalibrowałeś skoro trafiał bezbłędnie?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 - problem z migawką (czarny pasek)
    By przemysllaw in forum Serwis
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2016, 11:08
  2. D90-migawka?
    By Jano1640 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 15:25
  3. F2 - migawka
    By desid in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 00:27
  4. d300- migawka
    By Dziurex in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 17:33
  5. migawka w d70s
    By jasiu102 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 15:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •